فهرست
دستاوردهای لیگ قهرمانان؛ ببینید آقای کروز!‌
دستاوردهای لیگ قهرمانان؛ ببینید آقای کروز!‌

دستاوردهای لیگ قهرمانان؛ ببینید آقای کروز!‌

آی اسپورت - کادر فنی تیم ملی برای فوتبال ایران دستاوردهای فنی زیادی به همراه آورده اما حالا و حداقل در تقابل با پرسپولیس حکم کودکانی را پیدا کرده‌اند که به شیشه خانه‌ای سنگ می‌زنند و بعد از آن پا به فرار می‌گذارند. در واقع مصاحبه اوسیانو کروز شب قبل از بازی پرسپولیس – پیکان چنین حکمی برای تیم منسجم و متحد برانکو داشت و آغاز کننده چالش دیگری برای باشگاه، کادرفنی و بازیکنان ملی پوشش که هسته اصلی تیم را تشیل می‌دهند، خواهد بود. بازیکنانی که در راه رسیدن پرسپولیس به دومین قهرمانی پیاپی در لیگ و البته قدرت نمایی دوباره در لیگ قهرمانان تاثیرگذارترین بخش تیم خواهند بود.

اوسیانو کروز بار دیگر مثل کی‌روش اهمیت رقابت‌های لیگ قهرمانان را زیر سوال برد و با پیش کشیدن اینکه تیم‌های ایرانی مدت هاست به فینال لیگ قهرمانان آسیا راه یافته‌اند صراحتا اعتبار و اهمیت این مسابقات در مقایسه با حضور تیم‌های ایران در جام جهانی را پایین آورد. کروز به دومین صعود تیم ملی به جام جهانی با این کادر فنی اشاره کرده بود اما باید در نظر گرفت جام جهانی هر 4 سال یک بار برگزار می‌شود و این عدد 2 طی 8 سال به دست آمده پس اینکه بگوییم 7 سال از نرفتن تیم‌های ایرانی به فینال لیگ قهرمانان گذشته نمی‌تواند ملاک مناسبی برای مقایسه باشد.

کادر فنی تیم ملی و حامیان آنها صعود بی دغدغه و بی دردسر به جام جهانی را یکی از دستاوردهای این گروه عنوان کرده و به احترام این اتفاق با هر آنچه که آنها می‌گویند و می‌خواهند راه می‌آیند و هیچ اعتراضی هم ندارند اما بیائید واقعیت‌ها را قبول کنیم. واقعیت این است که در فوتبال ایران با این حجم از استعداد و این همه بازیکن خوب صعود به جام جهانی دیگر نباید دغدغه باشد. باید چند سال قبل از این مرحله عبور می‌کردیم و دنبال دستاوردهای بزرگتر مثل بالابردن کیفیت تیم و سطح فوتبالی که اراده می‌دهیم می‌رفتیم. باور کنید صعود از گروهی که ضعیف ترین کره جنوبی تمام تاریخ، سوریه و چین در آن حضور داشتند آنقدر که برایش شادی کردیم و جشن گرفتیم مهم و بزرگ نبود. حتی اگر از این مساله بگذریم و تصور کنیم عنوان بهترین تیم آسیا دستاورد این گروه بوده چرا کادری که چنین کار بزرگی کرده به بازیکنان خودش رحم نمی‌کند و مدام در پی بهم ریختن ذهن آنهاست؟

مگر پاداش صعود در لیگ قهرمانان آسیا برای مربی، بازیکن و باشگاه مبلغ ناچیزی است که از آن بگذرد؟ می‌دانید باشگاه‌های ایرانی که غالبا دچار مشکل مالی هستند با این پاداش‌ها چه می‌توانند بکنند؟ می‌دانید بخشی از دستمزد بازیکنان را می‌توان با این پاداش‌ها تامین کرد؟

آیا صعود به نیمه نهایی لیگ قهرمانان کمتر از صعود تیم ملی به جام جهانی اهمیت دارد؟ آیا این مهم وقتی بدانیم تیم برانکو 9 بازی از 12 بازی خود را خارج از خانه انجام داده که بیشتر آنها در شرایط بد آب و هوایی بوده و فقط دو بار مقابل چشمان هوادارانش بازی کرده اتفاق کمی بوده که امسال خیلی ساده از آن عبور کنیم؟ آیا تاوان گروه دشوار تیم ملی در جام جهانی را پرسپولیس یا دیگر تیم‌های ایرانی حاضر در لیگ قهرمانان باید بدهند؟

موضوع وقتی نگران کننده‌تر می‌شود که بدانیم طی مدت اخیر برانکو و پرسپولیس چقدر مقابل خواسته‌های تیم ملی کوتاه آمده‌اند و با علم به اینکه شاید متضرر شوند به خاطر خودداری از کشمکش‌ها و چلنج‌هایی که به ضرر بازیکنان ملی پوش و پرسپولیس می‌شود سکوت کردند. نمونه‌اش همین بحث ریکاوری یک و نیم روزه بازیکنان ملی پوش که برای بازیکنان شهرستانی به خاطر تعدد پروازها دشوار بود و صدای قلعه نویی را هم درآورد. در همین تمرینات بود که کتف کمال کامیابی نیا مستعد مصدومیت دوباره آسیب دید اما صدای برانکو در نیامد و این اتفاق را به خود بازیکن ارتباط داد تا مبادا به کی روش و دستیارانش بربخورد.

کی روش و کادر فنی تیم ملی در حالی بحث بی‌اهمیت بودن لیگ قهرمانان آسیا را پیش کشیده‌اند که مثل به کرسی نشاندن خواسته شان در مورد برنامه ریکاوری مدام در پی گرفتن امتیاز از تیم‌های لیگ برتری و کادر فنی‌شان هستند و در نقطه مقابل هیچ امتیازی به آنها نمی‌دهند. شاید آنها ندانند اما قیمت مربیانی مثل قلعه نویی، برانکو و ... با حضور در رقابت‌های لیگ قهرمانان است که بالا می‌رود و متعاقب آن صعود نکردن به این رقابت‌ها یا حذف در مرحله گروهی قیمت آنها را در بازار جهانی کاهش می‌دهد و البته از اعتبار بین‌المللی‌شان می‌کاهد. پیرو همین نکته قطعا قیمت مربی حاضر در مرحله یک چهارم نهایی آسیا با مربی که در مرحله گروهی حذف می‌شود تفاوت خواهد داشت و این تفاوت در صورت صعود تیم‌های ایرانی به رده‌های بالاتر به نفع بازار فوتبال ایران خواهد بود.

کادر فنی تیم ملی به موضع منافع ملی اشاره می‌کنند اما باید پرسید آیا حضور موفق و درخشان باشگاه‌های ایرانی در راستای منافع ملی قرار نمی‌گیرد؟ مگر صعود پرسپولیس به نیمه نهایی این رقابت‌ها اشتیاق کمی در بین هواداران، رسانه‌ها و اهالی فوتبال ایجاد کرد؟

اصلا بگذارید بحث دیگری را پیش بکشیم. مگر کی روش اعتقاد ندارد که بازیکنان ایرانی با رفتن به اروپا سطح فنی خود را ارتقا دهند و به سطح بین‌المللی نزدیک شوند؟ کدام یک از بازیکنان شاخص فوتبال ایران و ملی پوشان فعلی با دیده شدن در تیم ملی به اروپا رسیدند؟ غیر از میلاد محمدی که به روسیه ترانسفر شد و پورعلی گنجی که به قطر رفت کدام بازیکنان از تیم ملی لژیونر شدند؟ در عوض مهدی طارمی در کجا دیده شد و به پرسپولیس سود 600 هزار دلاری رساند؟ کاوه رضایی در کدام رقابت در کورس آقای گلی قرار گرفت و مستقیم به اروپا رفت؟ علیرضا جهانبخش از لیگ برتر ایران به اروپا رفت یا از تیم ملی؟ رامین رضاییان چطور؟ مگر این دستاورد را نمی‌توان در راستای اهداف کی‌روش توجیه کرد، پس چطور لیگ قهرمانان بی اهمیت می‌شود؟

جالب است بدانید دوباره نگاه ایجنت‌های اروپایی در حوزه غرب آسیا به بازیکنان مستعد ایرانی و عربستانی حاضر در لیگ قهرمانان دوخته می‌شود چرا که آنها قطعا برای تماشای بازیکنان قطری و اماراتی به خاورمیانه نمی‌آیند و از آنجا که خیزش استعداد فوتبال ایران مثل دهه 90 میلادی اوج گرفته کشف و جذب بازیکنانی با غرایز ذاتی از فوتبال ایران در اولویت برنامه‌های آنهاست کما اینکه محمد انصاری قبل از رفتن به تیم ملی در همین لیگ قهرمانان و به خاطر درخشش مقابل الهلال از تیم‌های اروپایی پیشنهاد گرفت.

۱۳۷ ۲۶  
آی اسپورت
2018-01-29 12:00:00
نظر دهید

۲۶ نظر
ماکان
دوشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۶، ۱۲:۱۵
بسیار تحلیل کاملی بود!اگه مربی خودشو در کلاس جهانی میبینه نباید از ترس آبروریزی که برای استراتژی ضعیفش به ارمغان آورده اصول رو به هم بزنه !کدوم تیم های راه یافته به جام جهانی این برنامه ها رو دارند که ریکاوری بازیکنان زیر نظر مربی تیم ملی باید باشه . کی روش از مربی گری حرفه ای پول گرفتنشو بلده.بعد از حدود 8 سال تیم ایران فقط تاکتیک دفاع اتوبوسی و ضد حمله داره
ali
دوشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۶، ۱۳:۳۱
اولا اینقدر برانکو برانکو نکنید برانکو امتحانشو پس داده! زمان برانکو تیم ملی بزرگسالان چه گلی به سرمون زد ؟ قهرمان آسیا شدیم؟حالا از کیروش ایراد میگیرید؟زمان برانکو بوی تعفن بازیکن سالاری تو تیم ملی بیداد میکرد!اوجشم تو جام جهانی بود!
بیشترین دستاورد کیروش نابودی بازیکن سالاری تو تیم ملی بود،اخراج رحتمی ،عقیلی ، خلعتبری و ... از تیم ملی!
شما دهه 70 و 80 هایی که میاید اینجا نظر میدید اون زمانو یادتون نمیاد که بزرگترین مشکل فوتبال ما بازیکن سالاری بود
متاسفم واستون که منافع تیمتونو به منافع ملی ترجیح میدید!
استقلال پرسپولیس تو این چندسال که بیشترین هزینه های تاریخشونو کردن!چیکار کردن؟بزرگترین افتخارشون اینه رفتن تو 4 تیم! تیم هایی که پارسال میلیاردی خرج شد واسشون اون افتضاح 6 و 4 رو ببار اوردن! امسالم همین آش و همین کاسه هستش.
هی میگید استعداد استعداد ایران پراز استعداده! کووو استعداد ؟؟؟؟چرا الکی حرف مفت میزنید؟فکر کردید تو برزیل دارید زندگی میکند؟اینقدر حرفای ناسیونالیستی نزنید!
باید واقعیت هارو ببینید ما هم از نظر زیرساخت سخت افزاری هم از نظر استعداد ضعیفیم!برای نتیجه گرفتن مستمر در بلند مدت باید اولا زیرساختمونو درست کنیم ثانیا استعدادامونو از بچگی بطور اصولی پرورش بدیم
در کوتاه مدتم برای نتیجه گرفتن مقطعی باید از نظر قدرت بدنی بازیکن هامونو در سطح بسیار بالا قرار بدیم حتی بالاتراز بازیکن های تیم های بزرگ جام جهانی تا شاید بتونیم ضعف هامونو پوشش بدیم.
به علی کیروشی پور
دوشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۶، ۱۵:۰۵
کیروش برده لازم داره اگر اوناهم بردش بودن اخراج نمیشدن، اشکان دژاگه یک ساله بدون تیمه ولی خیالش بابت فیکس بازی کردن راحته ، نکونام قبل از جام جهانی در اخرین بازی تدارکاتی به عنوان یه هافبک دفاعی فقط 6 کیلومتر دوندگی داشت !!! ولی اونو لازم داشت داشت چون زمان درگیری قلعه نویی به کارش اومد!!! دیگه از نمونه های دیگه مثل جلال و .....نگم ، در ضمن انقدر خودتو به نفهمی نزن منافع باشگاها و تیم ملی هیچ اختلاطی با هم نداره هر چیزی در جایگاه خودش قرار داره اگر زیاده خواهی بیش از حد کیروش نباشه هر سال بیش از صد روز بازیکنان رو در اختیار داره که تاریخ فوتبال ایران بی سابقس
ali
دوشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۶، ۱۵:۲۹
در جواب به علی کیروشی پور
اولا نفهم تویی که نمیدونی اصلا اختلاط منافع جمله ی بی معنی ایه! بهتر بود میگفتی تضاد منافع یا تعارض منافع!
دوما در مقام مقایسه منافع تیم ملی ارجعیت داره به منافع تیم های باشگاهی!
سوما اینو تکرار میکنم که بزرگترین دستاورد کیروش برچیدن بازیکن سالاری تو تیم ملیه، البته بازیکن سالاری تو تیم های باشگاهی هنوز ادامه داره!درضمن اشکان و جواد و سید جلال یه پاشون می ارزه به خیلی از بازیکن های الان.در نفهمی تو همین کافیه که نمی دونی سید جلال و نکونام و اشکان از نظر شخصیتی در چه جایگاهی قرار دارن که بخوان بنده ی کسی بشن.
۵
کارن
دوشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۶، ۱۹:۱۴
علی آقا وعلی کیروشی پور...
چرا نمیتونیم نظر منطقی بدیم وبهم توهین میکنینم....نوع نگاه کیروش به تیم ملی حرفه اییه تو تمام دنیا سرمربی تیم ملی یا باشگاه عنوان رییس خطاب میشه بخصوص در باشگاههای انگیلیسی خیلی مرسومه تقریبا همه کاره باشگاه سرمربی تیمه وهر دستوری صادر میکنه باید اجرا بشه ولی چون تو فرهنگ ما بعد از انقلاب نوعی قانون گریزی ونوعی پرخاشگری بوجود اومده از طرفی کیروش بعضا در خواستهای غیر معقول هم داره این اختلافات پیش میاد.
وقتی کیروش میگه نباید از ملی پوشان تو آسیا استفاده بشه از نظر خودش منطقیه مثلا عربستان میاد ملی پوشاشو از باشگاهها میگیره ومیفرسته لالیگا حق وحقوقشونو میده تا در جام جهانی حرفه ایی تر باشن اما کیروش باید در نظر بگیره باشگاه عربستانی محدودیتی در تعداد نفرات بزرگسال نداره ومجبور نیست فقط 18 بازیکن داشته باشه اونها 6بازیکن خارجی بزرگ استخدام میکنن وآنچنان بودجه دارن که سریع بجای ملی پوشاشون از بازیکنان داخلی سایر باشگاهها استفاده میکنن از طرفی دولتشون باشگاههای دیگه رو مجبور کرده با نماینده های آسیاییشون همکاری بکنن....ضمن اینکه تا بازیکن کم بیارن سودانی ومصری والجزایری ویمنیو.......سریع تغییر تابعیت میدن وبه لیستشون اضافه میکنن
وقتی از نظر مالی وققوانین سازمان لیگ ودولت هیچ حمایتی از باشگاههای ایرانی حاضر درآسیا نمیکنه چطور انتظار دارید مثلا پرسپولیس تو آسیا از سیدجلال- بیراوند- امیری-کامیابی نیا-انصاری-وبعضا ماهینی استفاده نکنه؟؟؟؟یا استقلال توآسیا از دو حسینی -چشمی- منتظری-ابراهیمی- نورافکن-.....استفاده نکنن.
اگه تیمهامون خوانم اینجوری برن آسیا خوب اصلا شرکت نکنن بهتره
اروین
دوشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۶، ۱۲:۱۹
اولش اومدن گفتن بعد هر بازی تیما بازیکنشونو بدن ،کیروش امید داشت باشگاها مخالفت کنن تا بگه اها دیدی؟علت نتایج بد ما تو جام جهانی این بود باشگاها بازیکن ندادن.فکرشم نمیکرد باشگاها با این درخواست موافقت کنن. اما تیرش به سنگ خورد باشگاها بازیکن دادن. اومد گفت یچیز بزرگتری ازشون بخوام تا مخالفت کنن تا نتایج ضعیف احتمالی تیم ملی تو جام جهانیو بندارم گردنشون.خلاصه همینه
حمید
دوشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۶، ۱۲:۴۱
دقیقا: من مطمئنم حتی اگه تیمها از ملی پوشهاشون در لیگ قهرمانان استفاده نکنن کیروش یه بهونه جدید میاره
عباس
دوشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۶، ۱۲:۲۱
کاش کروز مقایسه میکرد توی بازی های حذفی تیم ملی چه نتیجه ای گرفته ؟ دو بار حذف در جام ملت های آسیا نتیجه کار کیروش.نباید بازی های لیگ قهرمانان رو با بازی های مقدماتی جام جهانی یکی کرد .هر دو باعث افتخارن اما هر کدام جای خود . این حرف چیزی شبیه جوکه
بایرن
دوشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۶، ۱۲:۵۷
حذف تیم قطبی هم نتیجه ی کار کیروش بود؟!
۵
P71
دوشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۶، ۱۲:۲۲
کی روش و نوچه هاش برن دنبال قرارداد با بانک و رستوران! برانکو داره بیش از حد ب کیروش امتیاز میده! باید ی جایی جلوی کیروش و دار و دسته اش وایساد
پدرام
دوشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۶، ۱۲:۲۹
شقایق غش کرد -آی اسپورت زلزله اومد

برای امداد رسانی بعد از زلزله هم میرند چند خط خاله زنکی چاپ میکنند که از یه جایی به علی پور گفته بودند خودش گل نزنه به طارمی پاس بده وگرنه سر کیروش تو رختخوابش پیدا میشه و یه دو تا هم طاهری رو میکوبند
مافیا
دوشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۶، ۱۲:۵۰
نوشته های آی اسپرت آدم رو یاد فیلمای جم و فارسی 1 میندازه و تعجب میکنم نوشته های منطقی آقای قراگزلو رو چاپ میکنن
مصی
دوشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۶، ۱۲:۳۲
کاملا منطقی قلم زدید عالی بود
امیر
دوشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۶، ۱۲:۴۰
تیم کیروش جلو هشتاد درصد تیم‌های باشگاهی آسیا به دلیل اینکه بازیکنان خارجی دارند، به راحتی شکست می‌خوره. دو تا مساوی با سوریه و بردن چین و ازبکستان دیگه این حرفا رو نداره.
serezo
دوشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۶، ۱۲:۴۵
در بحث دیده شدن بازیکنا درتیم ملی به نکته خوبی اشاره شده ، اکثر بازیکنا به خاطر بازی درباشگاها یادرخشش در تیمای پایه لژیونر شدن حتی میلاد محمدی هم همینطوره که اینجا به اشتباه ازش نام برده شده ، میلاد بعد رفتن به روسیه به تیم ملی دعوت شد ، امروزهم که خبر پیشنهادهای اروپایی برای محمد انصاری و صادق محرمی منتشر شد .ما جام جهانی قبل به جای لژیونر شدن بازیکنا همونایی که اروپابودن مثل دژاگه و گوچی اومدن کشورای عربی
ترانسفر دژاگه از آلمان به قطر بزرگترین دستاورد کیروش
دوشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۶، ۱۳:۰۶
دیگه دوره ای که اروپاییا از تو جام جهانی استعدد پیدا می کردن گذشته. ولی یه سری فکر میکنن همین لژیونرهای نصفه و نیمه ما دست پخت کیروشن
اقای تاج هستم تو فدراسیون
دوشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۶، ۱۲:۵۲
دقیقا همینه اقای کیروش دستاورد شما تو این هشت سال چی بوده تا قبل این ک برانکو بیاد پرسپولیس تاکتیک ایران حتی جلو تیم بحرینم اتوبوسی زد حمله بوده بعد این ک برانکو اومد پرسپولیس با چند بازیکن جوون ک ب تیم ملی دیکته کرده مثل رامین رضاییان و طارمی تاکتیکتو هم عوض کردی از دفاع مطلق اتوبوسی روی اوردی به ضد حمله های ویرانگر یادمون نرفته سانتر زیبای رامین رضاییان تو بازی ایران کره ورزشگاه ازادی با گل زیبای سردار ازمون ..اقای کیروش شما اگرم خودتو بهترین مربی ایران میدونی مدیون بازیکنای هستی ک سخت تو باشگاشون تلاش کردن ک تیم ملی رسیدن و نباید بگذریم از زحمات برانکو و مربیان لیگ برتری تو این چند سال در فوتبال ایران طارمی ک ی روز200 میلیون ارزش داشت رسوند ب جای ک الغرافه 10 میلیارد باهاش قرار داد بست در ضمن فقط طارمی نیس الان حتی بازیکنانی همچون صادق محرمی در چشم تیمای لیگ برتری هستن فقط اینو میخوام بگم قرار داد علیپور 400 میلیون با پرسپولیس هستش مطمعنم بعد این لیگ تیمای عربی تا 4 میلیارد حاظر هستن پرداخت کنن تا مهاجمی مثل علیپور داشته باشن خودتون کلاتونو قاضی کنین کدوم شخص بازیکن ب درجه میرسونه ک عیارش بره بالا ؟؟ در خصوص جام باشگاه اسیا منه هوادار اینو بیشتر از جام جهانی حیجان انگیز تر میدونم ببینید خودمونو نباید گول بزنیم شما تیمای ک ب ما خوردن نگا کنین اسپانیا قهرمان جام جهانی 2010 پرتقال قهرمان یورو و مراکش ی تیم خوب افریقایی با بازیکنای بزرگ دراسپانیا ایتالیا المان پ..ن من میدونم برا مردم جذابیت داره جلو اسپانیا بازی کردن عین بازی ایران ارژانتین ولی حقایقم باس دید ک مطمعنم اون تیما با تمام قدرتوشن میان جام جهانی ...
jabi
دوشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۶، ۱۲:۵۲
این آقای کروز(البته ترقه هم نیستن) کجای فوتبال بوده که حالا اومده در مورد فوتبال ایران تصمیم گیری میکنه؟ هرچند اینها همش از دهن اون کیروش بانک سامان در اومده و به زبون این تموم شده. باج دادن تا کی؟ فوتبال باشگاهی و نابود کنیم که چی بشه؟ این آقا به پولش برسه؟
بایرن
دوشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۶، ۱۲:۵۴
کره تو جام جهانی توی دو تا بازی 16 گل خورد 9 تا از مجارستان و 7 تا از ترکیه. چطوری این کره ضعیف ترین کره ی تاریخه؟ یک مطلب خلاف واقع را بدیهی فرض کردن و اون رو بولد توی توی چشم مخاطب فرو کردن دو تا معنی می تونه داشته باشه. یا این که نویسنده نمی دونه و داره جهل و بی اطلاعی خودش را فریاد می زنه، یا این که نویسنده اطلاع داره ولی به روی خودش نمی آوره و برای رسوندن مقصود و منظور خودش روی یک پیش فرض غلط عمومی موج سواری می کنه که این دومی از اولی خیلی بدتره.
۲ ۱
دارمیان
دوشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۶، ۱۳:۰۹
مردم خودشون میفهمن و لازم نیست وکیل وصی مردم بشی دکتر
&
دوشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۶، ۱۳:۳۲
مطلب خیلی خوبی بود. کیروش دنبال بهونه اس واسه نتیجه نگرفتن احتمالیش تو جام جهانی. اخه کدوم ادم عاقل و بالغی برای ایران تو گروهی که اسپانیا و پرتغال و حتی مراکش هستن شانس قائله؟ اگه بنا به دفاع اتوبوسی باشه که 4 سال پیش بدون این ادا اطوارا جلوی ارژانتین انجامش دادین.کیروش کل فوتبال ایران رو مستعمره خودش فرض کرده چون هربار در برابر زیاده خواهی هاش سکوت میکنین
چندش ها
دوشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۶، ۱۴:۰۴
همچنان منتظریم موجودی به نام ویلی و پرسپولیسی واقعی بیان و نظرات چرند خودشون رو در حمایت از کیروش و طرح های تخیلیش مطرح کنن
خخخ
دوشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۶، ۱۵:۵۵
ویلی ادم روشن فکریه.
اخبار بی بی سی
سلام نفیسه از کوبانی چه خبر!!!
علی کیروشی پور
دوشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۶، ۱۶:۱۲
خب این مشکله توعه که نمیفهمی وقتی تعداد روزهای اردوی تیم ملی در سال قبل بیش از صد روز بوده و در مقطعی تعداد جلسات تمرینی تیم ملی بیشتر از باشگاهها بوده و امسال هم طرح یک و نیم روزه اجرا شده و درنیم افصل اول پرسپولیس 48 ساعت بعد از بازی تیم ملی خلاف قوانین بدون ملی پوشاش برابر اس خوزستان و گسترش بازی کردی که در هر سه مورد در تاریخ فوتبال ایران کم سابق و شاید بی سابقه پس اولویت بیش از حد هم رعایت شده، منم گفتم که برده داری به شیوه نوین رواج پیدا کرده, ،خخخ شخصیت نکونام رو مالک خونه به خونه چند هفته قبل در موردش قشنگ توضیح دادو هوادارای قلعه نویی یا صادقیان . وقتی بازیکنای بدون تیم ، سکونشین و مصدوم همیشه در تیم ملی حاضر هستن شاید مهره مار دارن خخخ
علیرضا
دوشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۶، ۱۸:۳۰
اما بزرگوار درخشش طارمی در مرحله مقدماتی جام جهانی برای تیم ملی نیز نکته ای نیست که نادیده می پندارید! ضمن اینکه فراموش نکنید جام جهانی ویترین مهم تری است و حق آن است که باشگاه های ما نیز روی بازیکنان امید باشگاهی برای چنین مواقعی که کنفدراسیون فوتبال آسیا بلاهت نشون میده واقع بینانه تر مصالح و سطح فوتبال اسیا رو لحاظ کنه
حرف حساب
سه شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۶، ۰۰:۵۸
حرف دل ما رو زدي عزيز: "باور کنید صعود از گروهی که ضعیف ترین کره جنوبی تمام تاریخ، ..... کار مهم و بزرگي نبود!"
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر