فهرست
صد سال خستگی
صد سال خستگی

صد سال خستگی

آی اسپورت- چند دقیقه پس از پایان اجرای آخرین قسمت «بیست‌هجده» همه چیز آرام پیش می‌رفت. سید مرتضی میرباقری معاونت سیمای رییس سازمان صداوسیما به پشت صحنه برنامه عادل فردوسی پور رفت تا از مجری محبوب نود و تیم سازنده ۲۰۱۸ تقدیر کند. او در استودیوی یازده جام جم، چهره عبوس را کنار گذاشته بود تا با شوخی و خنده خستگی یک ماه کار را از تن فردوسی پور خارج کند. معاون سیما حتی روش خوردن «قُووِتو» را هم از مجری کرمانی یاد گرفت تا همه تصور کنند دلگیری عادل بابت ممنوعیت حضور پویول به استودیو، پخش آیتم های سیاسی بدون هماهنگی بین بخش‌های ویژه ۲۰۱۸ و البته اتفاقات دیگر در پشت صحنه به پایان رسیده.  اما تنها چند ساعت پس از این دیدار صمیمانه انتشار متن یک نامه عجیب همه رسانه‌ها را شوکه کرد. متنی که با عنوان «نامه خداحافظی عادل فردوسی پور از صداوسیما» در سایت‌های خبری و شبکه های اجتماعی دست به دست می چرخید و البته بهت خوانندگان را به همراه داشت. در بخش از متن این نامه آمده بود: « این نامه دردناک‎‌ترین متنی است که در تمام زندگی خود به قلم برده‌ام چرا که در مورد معشوقه خود یعنی فوتبال است...اکنون احساس من بر این است که نیاز به مصالحه با ارزش‌ها و اصول‌هایم مرا در شرایط سختی قرار داده است و مرا مصمم به تصمیمی همچون نوشیدن زهری در جام‌ بلورین کرده است.»

ساعتی پس از شوک اولیه مشخص شد نگارش این نامه کار عادل فردوسی پور نبوده و متن آن جعلی است. البته نیازی هم به تکذیب نبود. کافی بود متن نامه را با دقت بخوانید تا متوجه شوید از صداوسیما با عنوان «صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران» نام برده شده و به جای کارلس پویول نوشته شده «کارلوس پویول»؛ اشتباهی که همه می دانند محال است از مجری فوتبال‌دان نود سر بزند. اما چرا این نامه جعلی و شوکه‌کننده اینقدر از سوی کاربران شبکه‌های اجتماعی باور شد؟ شاید بد نباشد به چند هفته گذشته برگردیم که مجری پربیننده‌ترین شوی تلویزیونی صداوسیما تحت فشار بود؛ چه از سوی مدیران صداوسیما که قطعا باید از این موفقیت شادمان می‌شدند چه از سوی رسانه‌های تندروی جریان اصولگرایی که تولید هیچ برنامه موفقی را برنمی‌تابند. فردوسی‌پور در آخرین قسمت ۲۰۱۸ پس از صحنه‌های جشن اهدای جام گفت: «رئیس جمهور کرواسی در مراسم اهدای جام نه تنها با همه دست داد بلکه همه را بغل کرد ... پخش شد مردم هم دیدند و اتفاقی هم نیفتاد» ولی اگر این صحنه‌ها از فیلترینگ سانسور صداوسیما هم عبور کرده باشد باز هم نویسندگان روزنامه کیهان انتقادات تندی نثارش کردند. شاید برای همین باشد که پس از یک ماه اجرای پربیننده‌ترین برنامه تلویزیونی سال، چیزی که برای تهیه‌کننده آن مانده خستگی است.

۹۵۲ ۳  
آی اسپورت
2018-07-18 14:42:00
نظر دهید

۳ نظر
حمید
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷، ۱۶:۰۶
اگه صدا و سیما اینقدر جای بدیه همین الان ازش بیاد بیرون. اگرم نمیاد بیرون لازمه شرایطشون رو بپذیره و اینقدر آه ناله نکنه. بچه نیستیم ما که اومدین جلومون ننه من غریبم بازی در میارین.
reza dabiri
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷، ۲۰:۵۶
این آقای امیرپور پاچه خوار عادله
۷
reza dabiri
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷، ۲۰:۵۶
آقای امیرپور اگه مرد هستی پیامم را بگذار
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر