فهرست
دست بسته برانکو؛ سه نفر برای چهار پست
دست بسته برانکو؛ سه نفر برای چهار پست

دست بسته برانکو؛ سه نفر برای چهار پست

آی اسپورت - محرومیت نقل و انتقالاتی سرخپوشان طی این روزها کاملا خود را نمایان کرده و مصدومیت محمد انصاری و پیش از آن حسین ماهینی ترکیب این تیم را دچار تحول و مشکلات بزرگی خواهد کرد. پرسپولیس در دیدار برگشت مقابل کاشیما آنتلرز در ورزشگاه آزادی، علاوه بر از دست دادن جام قهرمانی لیگ قهرمانان آسیا، یکی از مهره‌های کلیدی و ارزشمند خودش را هم از دست داد تا در شرایطی که این تیم به شدت با کمبود بازیکن مواجه است، حداقل تا پایان نیم فصل  با مشکلات دیگری هم دست و پنجه نرم کند.

سرخپوشان فصل را با حسین ماهینی، جلال حسینی، محمد انصاری، شجاع خلیل‌زاده و شایان مصلح به عنوان مدافعان تخصصی در 4 پست خط دفاعی شروع کردند که در ادامه حسین ماهینی و حالا محمد انصاری کنار رفته‌اند و تنها 3 بازیکن در 4 پست برای این تیم باقی مانده است و حالا برانکو با چالشی برای چینش خط دفاعی خود روبرو شده است.

در حال حاضر شایان مصلح به عنوان گزینه تخصصی دفاع چپ، شجاع خلیل‌زاده به عنوان گزینه تخصصی دفاع میانی و سیدجلال حسینی به عنوان گزینه تخصصی دفاع وسط در جمع سرخپوشان حضور دارند. با توجه به اینکه در نبود ماهینی و گزینه جانشین برای او، شجاع خلیل‌زاده به دفاع راست منتقل می‌شد و انصاری جای او را در کنار جلال حسینی می‌گرفت تا مصلح با ورود به ترکیب دفاع چپ شود، در نبود انصاری و با توجه به جایگیری خلیل‌زاده در زمین، سرخپوشان در یک پست از میان دفاع راست و دفاع وسط نیاز به بازیکن دارند.

در حال حاضر دو پلن محتمل پیش روی برانکو ایوانکوویچ قرار دارد. گزینه اول بازگشت خلیل‌زاده به دفاع میانی است تا مصلح در سمت چپ و جلال حسینی در میانه حضور داشته باشند و علامت سوال به سمت راست برود و در اینجا استفاده از سیامک نعمتی که قابلیت بازی در دفاع راست را دارد به کمک تیمش بیاید. این موضوع قوای تهاجمی سرخپوشان را کاهش می‌دهد چرا که برانکو مهره قابل اتکای خط حمله خودش را ناچارا به خط دفاع برده است.

گزینه بعدی، ماندن خلیل‌زاده در دفاع راست است و در اینجا باید یک زوج برای جلال حسینی در مرکز خط دفاع پیدا کرد که کفه گزینه‌های موجود به سمت محسن ربیع‌خواه سنگینی می‌کند. هافبک سرخپوشان که به تازگی از بند مصدومیت رها شده، سابقه دفاع میانی بودن را دارد و می‌تواند زوج خوبی برای جلال حسینی باشد. در این میان گزینه‌های دیگری از جمله انتقال احمد نوراللهی به خط دفاع یا حضور خود ربیع‌خواه در دفاع راست هم وجود دارد که به دلیل غیر متحمل بودن مورد بررسی قرار نگرفتند. در نهایت باید دید برانکو در شرایط فعلی چه فکری برای چینش دفاعی تیمش تا پایان نیم فصل خواهد داشت.

ورزش 3

۴ ۳  
آی اسپورت
2018-11-13 22:40:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۳ نظر
امید از تفت
سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷، ۲۲:۴۵
ما جوانان خوبی داریم که الان وقت استفاده از آنهاست. حسین پور، اسدی، طاهرخانی، عباسیان، احسان حسینی و . . . که اکثر اونها تیم ملی امید هم هستند. پس میشه از اونها استفاده کرد. برانکو باید هر بازی از یکی دو نفر از اینها استفاده کنه
آبی آسمانی
چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷، ۰۹:۳۴
چقدر سوزش 3 دغدغه ترکیب لنگو داره. فکر کنم اینا شبها هم خوابشون نمی بره و نگران آینده تیم بدون عنوانشون هستن
۱ ۱
...
چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷، ۱۱:۳۵
تیم بدون عنوان خخخخخ واقعا فقط یه کیسه کش میتونه همچین حرفی بزنه درحالیکه ننگ اوت از اسیا و حذفی رو پیشونیشه و امیدی هم برای لیگ نداره.
تیم که بی ریشه باشه با 22 تا بازیکن هم گهی نمیشه
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر