فهرست
روسیه ۵-۰ عربستان؛ بازی با حیثیت آسیا
روسیه ۵-۰ عربستان؛ بازی با حیثیت آسیا

روسیه ۵-۰ عربستان؛ بازی با حیثیت آسیا

آی‌اسپورت- دیدار افتتاحیه جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه بین میزبان و عربستان با نتیجه سنگین ۵-۰ به نفع روسیه به پایان رسید. در حالی که انتظار می‌رفت عربستان نمایشی بهتر از دوره‌های اخیر حضورش داشته باشد، در نهایت همان چیزی که در چند دوره گذشته جام جهانی از عربستان دیدیم رخ داد و این تیم با شکستی سنگین اعتبار فوتبال آسیا را هم زیر سوال برد.

گل اول بازی و نخستین گل این دوره از رقابت‌های جام جهانی را هافبک شماره هشت روسیه، گازینسکی، با ضربه سر از روی سانتر گولووین به ثمر رسید.

در دقیقه ۲۳ بازی نخستین تعویض جام، که اولین تعویض اجباری هم بود رخ داد. روی یک ضد حمله سریع از روسیه ژاگوئف بدون هیچ درگیری دچار کشیدگی عضله شد و روی زمین افتاد. ظاهرا این کشیدگی جدی بود و در همان دقیقه ۲۳ اولین بازی جام جهانی، تعویض اجباری مهاجم روسیه به عنوان اولین تعویض جام رقم خورد تا دنیس چریشف به جای او وارد زمین شود.

دنیس چریشف که از روی نیمکت به عنوان تعویض اجباری به جای ژاگوئف به زمین آمده بود، گل دوم روسیه را روی یک حمله سریع و پاس عرضی هم‌تیمی‌هایش به ثمر رساند. چریشف با یک توی سر توپ دو مداقع عربستان که تکل رفته بودند را از جریان بازی خارج کرد و با ضربه‌ای محکم دروازه عربستان را در دقیقه ۴۳ بازی گشود تا حساب کار دو بر صفر به نفع میزبان شود.

در حالی که تا دقیقه ۷۰ بازی دو بر صفر به نفع روسیه دنبال می‌شد، ژیوبا به جای اسمولوف به زمین آمد تا یک دقیقه بعد روی ارسال هم‌تیمی‌هایش از سمت راست و ضعف شدید خط دفاع عربستان به راحتی با ضربه سر دروازه را باز کند.

در حالی که بازی رو به پایان بود در وقت‌های تلف شده چریشف در محوطه جریمه عربستان یک توپ روی هوا را به پای چپ به شکل والی و زیبا به گوشه دروازه عربستان فرستاد تا بازی چهار بر صفر شود و چریشف تعویضی دوگله.

سعودی‌ها باز هم دوام نیاوردند و به نوعی واپسین توپ بازی که ضربه آزاد برای روسیه بود وارد دروازه این تیم شد. گلووین اگرچه ضربه خوبی زد اما اشتباه دروازه‌بان عربستان هم بی‌تاثیر نبود تا گل پنجم هم وارد دروازه عربستان شود تا افتتاحیه جام جهانی ۵-۰ به نفع میزبان به پایان برسد و سعودی‌ها بار دیگر حیثیت فوتبال آسیا را به بازی بگیرند.

۴ ۲۶  
آی اسپورت
2018-06-14 21:24:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲۶ نظر
مارال
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۷، ۲۱:۴۱
چه حالی میده حقیر شدن عربستان! روحم شاد شد خخ
شاهین آناوارزا
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۷، ۲۱:۴۸
مارال جان نگران بازی فردا هستم.واقعا تیم ایران یک سر و گردن از عربستان بالاتره.ما تو بازی تدارکاتی با همین روسیه مساوی کردیم.دلم میخواد بخاطر دل ما و کیروش فردا نتیجه خوبی بگیریم
مارال
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۷، ۲۲:۰۱
شاهین جان روسیه تو بازی با ایران بزور تونست ی مساوی بگیره اونوقت تو عربستان و با ایران مقایسه میکنی ؟؟؟
ایران فردا با قدرت میبره .
یاد بازی که می افتم قلبم تند میزنه ، از شدت هیجان تو پوست خودم نمیگنجم خخ
شاهین آناوارزا
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۷، ۲۲:۰۸
من هم منظورم همین بود که ایران واقعا کلاس بازیش بالا رفته و ارزوی نتیجه خوب دارم.کیروش واقعا برا تیم ایران از جون مایه گذاشته .دلم میخواد تیم نتیجه بگیره تا کیروش هم بمونه
مارال
جمعه ۲۵ خرداد ۱۳۹۷، ۱۳:۵۱
به شاهین :آره درسته . منم دلم میخواد کیروش حالا حالاها بمونه ، با کیروش احتمال قهرمانی خیلی بالاعه
بثبت خواهشن
۲
آنتی بنفش
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۷، ۲۱:۴۱
خدا رو شکر. قیافه بن سلمان ملعون کودک کش آخر بازی دیدنی بود.:))))
**
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۷، ۲۱:۵۰
من هم مثل شما از دار و دسته سعودی متنفرم ولی اجازه بدید مسایل ورزشی تو ورزش بمونه.
لنگ
جمعه ۲۵ خرداد ۱۳۹۷، ۰۳:۳۵
مسایل ورزشی تو ورزش بمونه!!!!!
پس چرا بازی های های دوستانه تیم ما لغو شد؟؟؟؟
راست میگی فوتبال سیاسی نیست و درست به همین دلیل نایک به تیم ملی کفش نداد!
۷
مارال
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۷، ۲۱:۴۲
عشق است شماره 6 روسیه
Vahid
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۷، ۲۱:۴۴
عاللللی بووود
بهتر از این نمیشد
دلم خنک شد
ماشالا روسیه
چقدررر حقارت عربستان دیدنیه:)
مارال
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۷، ۲۱:۵۲
واقعا دیدنی واقعاااااا ، لذت بخش و آرامش بخش
اقای تاج هستم تو فدراسیون
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۷، ۲۱:۴۹
کاش یدونه دیگم میخورد 6 تایی میشد قششنگ خاطره بازی میشد :))
علی پرسپولیسی
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۷، ۲۱:۵۰
بن سلمان کودک کش؟! فکر کردی کجا زندگی میکنی؟ تاحالا با مردم سوریه و یمن و فلسطین صحبت کردید؟ از ما متنفرن. هرچقد بن سلمان کشته ، متاسفانه ما دو برابرشو کشتیم.
مارال
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۷، ۲۱:۵۹
خوب کردیم دستمون درد نکنه . حقشونه ی نگاه به تاریخ ایران بنداز ببین همین آشغالا چه بلاهایی سر ایران آوردن !!
لنگ
جمعه ۲۵ خرداد ۱۳۹۷، ۰۳:۳۳
بله بن سلمان کودک کش مشکلی داری روشنفکرجان؟!
توی این چند سال بالای بیست هزار غیرنظامی اعم از کودک پیر و نوجوان توی یمن به دست عربستانی های وهابی کشته شدند.
گروههای تکفیری داعش و النصره و طالبان و بوکوحرام و القاعده و الشباب رو کدوم کشور درست کرد ال سعود وهابی به همراه امریکای دوست داشتنی و عزیزت نبودند؟!
مدافعان حرم توی سوریه و عراق با حیواناتی درنده خو به اسم داعش و یا النصره و یا القاعده که زن و کودک و پیر و جوان رو سر می برن و یا زنده زنده انسان بی گناه رو اتش می زنند جنگیدند اون وقت میگی ما نباید اونا رو بکشیم.
۹
Vahid
جمعه ۲۵ خرداد ۱۳۹۷، ۱۱:۲۹
به لنگ:
داش گل این جور ادما ارزش جواب دادن ندارن:)
زیاد خودتو اذیت نکن:)کسی که به جای اینکه کشوریو متهم به کودک کشی کنه که به یک کشور فقیرو ضعیف حمله کرده و اجازه ی ورود مواد غذایی و مواد بهداشتیو نمیده، کشوریو‌ متهم کنه که تموم تلاششو میکنه تا به اون بچه ها کمک کنه ارزش جواب دادن نداره:)واستا تو جهالت مدرن خودش بمونه:) کسی که از داعش حمایت میکنه رو باید به دست همون داعش جونش سپرد:)حیفه اون عزیزای مدافع حرممون که به خاطر چه کسایی خودشونو فدا کردن:)حیف بهترین جوونای ایران که پر پر شدن تا این داعشای وطنی بعد از شهادتم دس از سرشون بر ندارن:)

آنکس که بداند و بداند که بداند

اسب خرد از گنبد گردون بجهاند

آنکس که بداند و نداند که بداند

بیدارش نمایید که بس خفته نماند

آنکس که نداند و بداند که نداند

لنگان خرک خویش به منزل رساند

آنکس که نداند و نداند که نداند

در جهل مرکب ابدالدهر بماند

آنکس که نداند و نخواهد که بداند

حیف است چنین جانوری زنده بماند

۹
ميلاد
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۷، ۲۱:۵۹
جا داره يادي كنيم از دوستاني كه ميگفتند گروه ژاپن و عربستان از گروه ما خيلي سخت تره. روسياهي ميماند به ذغال.
محمد
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۷، ۲۲:۴۷
یادتان هست کیروش می گفت عربستان جام باشگا های آسیا را فدای تیم ملی کرده و ایران جام باشگاه های آسیا را ترجیح داده، و به همین خاطر و از روی کینه حسینی و غفوری را خط زد؟حالا رو سیاه چه کسی است؟
AVA-86
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۷، ۲۲:۵۹
اینقدر جو گیرانه و حماسی تیتر نزنید بازی های خودمونم هنوز شروع نشده. بعدم بازی با آبروی قاره یعنی چی. مگه آخرش قراره به قاره جام بدن
امید از تفت
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۷، ۲۳:۲۵
یعنی تو نمیدونی سهمیه جام جهانی قاره ها توی همین بازیهای جام جهانی مشخص میشه و نتایجی که تیمها می گیرند!!؟؟ یعنی واقعاً نمیدونی سطح فوتبال آسیا را زیر سوال بردند!!؟
محسن
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۷، ۲۳:۰۹
ضمن آرزوی موفقیت برای تیم ملی کشورم،خدمت هموطنان رده سنی بیشعور و نفهم عرض کنم اگر این نتیجه را تیم ما گرفته بود و چند نفر عرب زبان،مثل الان شما،یخ به میان تنه میمالیدند و بهبه و چهچه میکردند،شما در موردشان چی میگفتید؟؟؟ بی فرهنگ؟ملخ خور؟...؟ فکرش را بکنید این القاب،در حال حاضر،شایسته شما خاک بر سرهاست.خدا شما و حاکمان مسلط ر بر شما را به هم ببخشد و حلال کند.ماشالله به هم میایید!!!! عرصه ورزش و این عقده گشاییها؟؟؟
مارال
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۷، ۲۳:۱۰
test
۱
پرسپولیس پرسپولیسه!!!
جمعه ۲۵ خرداد ۱۳۹۷، ۰۰:۲۷
گفتم که روسیه خارقلعاده نبود بلکه عربستان بی تجربه بود. و خودشونو گم کردن بعد از گل اول ، فرض کنید عربستان همین شکلی مقابل آلمانی ک چند روز پیش بازی کرد بازی میکرد مطمئناً بیشتر از ده گل میخورد . خوشحالم تو گروهی افتادیم که تیم های بزرگی وجود دارن و میتونیم با انگیزه کار کنیم و حتی نتیجه بگیریم . ای کاش بازی اولمون با مراکش نبود . کل جام جهانی برای فوتبال ایران به بازی با مراکش برمیگرده . این بازی خیلی مهمه اگه ببریم که احتمال 50 درصد صعود میکنیم . اگه مساوی کنیم احتمال 77 درصد صعود میکنیمو اگه ببازیم بدون امتیاز حذف میشیم ! شاید خیلیا نظر منو بخونند خنده اشون بگیره اما مطمئن باشید فلسفه ای پشت این ماجراست که من میدونم و افراد کمی... به امید پیروزی
۸
مارال
جمعه ۲۵ خرداد ۱۳۹۷، ۰۱:۱۲
تست
۱
بی طرف
جمعه ۲۵ خرداد ۱۳۹۷، ۰۲:۵۳
کسایی که نژاد پرست هستن قطعا نفهم ترین و بیشعورترین و کم ارزشترین موجودات این دنیا هستن دیگه مرد و یا زن بودنشون تفاوتی نداره.
۹
.......
جمعه ۲۵ خرداد ۱۳۹۷، ۱۱:۱۷
....
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر