فهرست
ذبح اخلاق از مشهد تا تبریز
ذبح اخلاق از مشهد تا تبریز

ذبح اخلاق از مشهد تا تبریز

آی‌اسپورت- تصاویر بازی پرسپولیس و گسترش فولاد، در کنار همه زدوخوردهای معمول فوتبال، سرشار بود از لحظه‌­های غیرورزشی. لحظه‌­هایی که باز دشنام‌­های زهرآگین تماشاگران فضا را مسموم کرد. وقتی که فرشاد احمدزاده موقع خروج از زمین، مقابل همشهریانش که گوشه‌­ای نشسته بودند انگشت را تا مقابل لب‌­ها بالا آورد تا ساکت­شان کند. وقتی که فیروز کریمی به دوربین تلویزیون حمله کرد. دوربینی که منتظر بود تا تصاویری از دست به یقه شدن کریمی با داور را شکار کند و خود دعوایی دیگر را آفرید.

در سفر به تبریز دوباره با تماشاگران بی­‌مهار و شعارهای توهین­‌آمیزشان مواجهیم. توهین و پرخاشی که این‌بار با پایان سوت داور تمام نمی­‌شود و به کنفرانس مطبوعاتی می­‌کشد. علی دایی با تحقیر خبرنگاران، بی­‌اخلاقی را تمام کرد. خبرنگارانی که احتمالا خودشان هم شأن زیادی برای کار خود قائل نیستند و در سوال و جواب، حد و احترامی لازم نمی­‌بینند. در تبریز اوج ریاکاری اما جایی است که سرمربی تازه آمده تراکتورسازی به نمازجمعه برده می‌­شود تا در صفوف اول بنشیند و از او تصاویری منتشر شود که بیشتر رقت­‌انگیز است تا تحسین­‌برانگیز. کاری جلف و متظاهرانه از مدیرانی که همین‌­ها را بلدند. با همین­‌ها سکان گرفته­‌اند و با همین‌­ها ادامه خواهند داد. مدیرانی که برای هواداران باشگاه و برای ورزشگاه و برای فرهنگ و اخلاق کاری از دست­شان برنمی‌­آید اما یادشان هست که به دوربین عکاس نگاه نکنند تا بگویند همه چیز یکهویی بوده است و بی­‌سناریو. همان باشگاهی که بزرگترین مشکلاتش از اختلافات قومیتی می‌­آید اما به جای آشتی­‌جویی و صلح‌طلبی، مدافع ارمنی‌­اش را دیپورت کرد و اعلام کرد نمی­‌خواهیم به وحدت آذری­­‌زبان­ها خدشه وارد شود. حالا لابد خیلی مفتخرند که سرمربی ترک‌زبانی آمده است و در اولین روز حضور در تبریز در نماز جمعه حاضر می‌شود تا قند در دل همه مسئولان شهر و مملکت آب شود. با این توضیح که ارتورول سالام خودش خواسته به نمازجمعه برود. برای روزنامه‌­نگار جماعت کاری ندارد سابقه مربی تازه‌­آمده را درآورد و ببیند او در یانگولداک و استانبول و بورسا به نمازهای جماعت می‌­رفته و در صف اول عکس می‌­انداخته یا نه.

اما بگذارید از آخرین پرده نمایش غم­‌انگیز فوتبال بگوییم. از شهر مشهد که به مقدس بودن شهره است و همه چیز با سلام صلوات اتفاق می‌­افتد. به شهری که حتی اسم تیمش باید مورد تأیید مراجع مذهبی شهر باشد. اما همه اینها برای فوتبال مشهد چه نفعی داشته وقتی برگزارکنندگان بازی کمترین اصول اخلاقی را رعایت نمی­‌کنند و برای زمین‌گیر کردن حریف توپ­‌هایشان را به درون چمن می‌­اندازند. همه مدافعان اصول اخلاقی و مدعیان شهر کجا هستند وقتی که ابتدایی­‌ترین حقوق تیم حریف از او گرفته می‌­شود و قرار است نتیجه با تقلب و نامردی حاصل شود. آنوقت همه اینها یادمان می­‌اندازد که چند روز قبل معاون استاندار خراسان شمالی متهم به تقلب در امتحان شده و از کار خود در استان کناره گرفته. همانطور که دیروز خبر رسید فرماندار اردبیل هم قصد تقلب در امتحان داشته و برکنار شده. معلوم است که این همه بی‌‎اخلاقی و بی‌­بند و باری به فوتبال هم می­‌کشد و نتیج‌ه­اش همین چیزهاست. از تبریز تا مشهد.

این‌همه کج خلقی و ترشرویی، از مشهد تا تبریز و از صدر تا ذیل، رس این فوتبال را کشیده. برای همین، خواستم بنویسم که فوتبال ما کمی خلق خوش می­‌خواهد. کمی ادب و فتوت و رأفت و همه صفات پهلوانی. اما دیدم پیش از همه اینها، بیش از همه، این فوتبال کمی فوتبال می‌خواهد. آن دیگر را که همه جا داریم از دست می‌دهیم. اما در اینجا، به قول رفقا، کاش کمی فوتبالش را بیشتر می­‌کردند. بقیه‌­اش پیشکش.

۴۲ ۴۳  
آی اسپورت
2018-01-20 20:10:00
نظر دهید

۴۳ نظر
محسن
شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶، ۲۰:۴۳
نویسنده محترم یکم دیر نیست برای نوشتن این مقاله؟
چرا وقتی فکاشی به شهرستان ها رسید صدا شما در اومد!؟
پارسال یبازی پرسپولیس به اصرار دوستم ورزشگاه آزادی رفتم، شرمنده شدم تا آخر بازی هدفون رو از گوشم در نیاوردم! وقتی تشویق دوستان، فحش ناموسی طرفداران تیم رقیب و غایبه، اون وقت چرا مقاله ای نوشته نشد در قبح این حرکتا؟ فحش فقط برای تهران خوبه؟
علی
شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶، ۲۳:۴۹
خیلی وقته این مطالب نوشته میشه اینجا یا جای دیگه چه موقع فحاشی هواداران تهرانی چه تبریزی چه شیراز و مشهد و رشت و انزلی و... صورت مسئله یه چیز دیگه هست. اینا معلول هستن دوست عزیز. بازتاب شرایط اسفناک اجتماعی هستن. به جای قطب بندی کمی عمیق تر فکر کنید.
وحید
شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶، ۲۰:۴۵
برو گم شو باو با متن چرندت.کی اینا رو تایید میکنه.چقد کور و کر توو.احمق جان اسمی هم از تهران ببر.منبع همه فسادها و بد گویی ها از تهرانه.واقعا یعنی مداری کسایی که چرندهایی بختر اینارو تحویل سایتتون بده؟
امید از تفت
شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶، ۲۰:۴۹
خفه بابا
امید از تفت
شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶، ۲۲:۵۷
آدم پدر مادر داشته باشه، شناسنامه داشته باشه، بجای کسی نظــــــر نمیده
یاشاسین تراختور
شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶، ۲۰:۵۲
فقط تو خوبی و سرخابی ها.خفه خون بگیر بابا
a
شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶، ۲۱:۰۲
لنگی عزیز! رنگی و رحمانی!!! این همه زر زدی! تهمت زدی!! بدون رفرنس به مصاحبه کاویانپور تو همین سایت خودت به ارتغرول هم گفتی به زور بردن!! از فحش دادن تو تبریز و مشهد گفتی از خبرنگار تبریزی بدبخت که فقط یه جمله در جواب خود دایی گفته بود که آقای دایی که میگی طرفداران تراکتور آقامنشانه جواب توهین لنگارو ندن چرا چند دقیقه پیش در جواب توهین های امروز آقامنشانه رفتار نکردی و گفتی هرچی به من گفتن به ناموس خودشون گفتن اشاره نکردی!!! به توهین های نژادپرستانه چندین ساله لنگ و لنگی مثل 6 سال پیش که واضح و گیرا از تلویزیون پخش شد ترکه صداش در نمیاد...!! هیچ گذری نزدی و ادامه دار تا امروز اومده!! اشاره ای نمی کنی!!! مگر اون موقع هم هادی نوروزی مرده بود و به مرده فحش داده بودن که همچین چیزی شنیدن؟! مگه اون موقع هم بحث خلیجتون وسط بود؟! نه! نژادپرستی تو خون شماپارس هاست! شما با کوروش و نژادپرستیاسش و جعل تاریخ زاده شدین!!!! مستقیم از تبریز پریدی مشهد! خوب بود اون وسط تهران برا ناهار نگه میداشتی و به نژادپرستیای خودت و لنگی های امسال خودت فکر میکردی!!!!!!!! میخوای چاپ نکن ولی برا اطلاعات خودت خداقل بخون اینرو!! و یه شعر شهریار که میگه الا تهرانیا انصاف میکن خر تویی یا من؟! یه نگاه بنداز
یل یاتار طوفان یاتار...ترتر پرچمین
شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶، ۲۳:۲۴
حیف پول مملکت تو حلق شما ریخته میشه یه مشت ترک...! اسم هادی میاری قبلش دهنتو اب بکش نجس
محمد
يكشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶، ۰۲:۲۷
دوست عزیز آذری زبان باید به این نکته توجه کنی که شما زیادی سخت میگیرید یا عامدانه زیادی سخت میگیرید. مثلا همین شعاری که میگه ، صدای عرعر نمیاد ترکه صداش در نمیاد، 50ساله تو استادیوم دارن میخونن صدای عرعر نمیاد لنگی صداش درنمیاد یا تاجی صداش در نمیاد اما هیچ پرسپولیسی یا استقلالی این رو توهین نژادی نمیدونه اما شما این رو توهین نژادی میدونید. فوتبال همینه تقریبا تو سراسر دنیا استادیوم ها سرشار از فحاشی و بد دهنیه. بارها و بارها توهین های بسیار بدتری علیه پرسپولس یا استقلال شده اما کسی بحث نژادی نمیکنه. شما باید قبول کنی وقتی طرفدار فوتبال شدی و استادیوم رفتی باید این توهین ها هم تحمل کنی. خود هوادارای یونایتد بدترین فحاشی ها رو نسبت به لیورپولی ها میکنن و برعکس. این چیزا تو فوتبال کاملا طبیعی هستش.
به عنوان کسی که بیش از 200 بار استادیوم رفتم باید بهت بگم شما اصلا دنبال فوتبال نیستی و گرنه روح فوتبال با فحاشی همراهه گرچه خیلیا ممکن با حرفم مشکل داشته باشن اما این حقیقت انکار ناپذیریه هرکس هم شک داره یه بار صدای طرفدارای بایرن تو بازیه با لورکوزن، طرفدارای آژاکس تو بازی با آیندهون ، طرفدارای تاتنهام تو بازی با آرسنال و طرفدارای میلان تو بازی با اینتر رو بشنون.
a
يكشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶، ۱۵:۱۶
اولا آذری زبان که میگی یه توهم نژادپرستانه ساخته پهلوی هاست ما ترکیم! دوما اینکه به کسی فحشی بدی و براش نژادپرستانه نباشه و همون رو به کسی دیگه بدی یه تفکر غلطه! شما به یه سفید پوست به دلیل تحقیر بگی نیگا چیزی نمیشه ولی همون رو به سیاه پوستا بگی از پا آویزونت می کنن! سوما همه این تیمها هم که گفتی تو اروپا اگه توهین نژادپرستانه کنن جریمه شدید انضباطی میشن! این دیگه شده جای امثال این کامنت اولی که اینجا گذاشته!! اسم یه دوپینگی براشون حجت شده که به زم خودشون هموطنشون رو فحش بارون کنن! باز هم دعوت می کنم یه سرچ کنین تو اینترنت و شعر حذف شده از دیوان شهریار رو بخونین با عنوانه: الا تهرانیا انصاف میکن خر تویی یا من؟
۲
امید از تفت
شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶، ۲۱:۰۶
مشهد قابل مقایسه با تبریز نیست. چطور مشهد را با تبریز یکی کردید. مشهد در مقابل تبریز مدینه فاضله هست. در مشهد هیچ چیز زشت و بدی وجود نداره و فقط شور فوتباله و لذت بردن از فوتبال
۸ ۱
Reza
يكشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶، ۲۳:۵۷
واقعا راست میگی. مشهد کجا و تبریز کجا؟ تبریز متمدن و مشعد با شهروندان شمع دزد
تبریز حتما بخوانید
شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶، ۲۱:۰۶
آقای خمینی در جلد 6 ص 273 صحیفه امام می گوید:«ما علاوه بر اینکه زندگی مادی شما را می‌خواهیم مرفه بشود، زندگی معنوی شما را هم می‌خواهیم مرفه باشد. شما به معنویات احتیاج دارید. معنویات ما را بردند اینها. دلخوش نباشید که مسکن فقط می‌سازیم، آب و برق را مجانی می‌کنیم برای طبقه مستمند، اتوبوس را مجانی می‌کنیم برای طبقه مستمند، دلخوش به این مقدار نباشید. معنویات شما را، روحیات شما را عظمت می‌دهیم؛ شما را به مقام انسانیت می‌رسانیم. اینها شما را منحط کردند؛ اینقدر دنیا را پیش شما جلوه دادند که خیال کردید همه چیز این است. ما، هم دنیا را آباد می‌کنیم و هم آخرت را.» الان حدود 40 سال گذشته ما عصبانی ترین و از بی اخلاق ترین مردمان دنیا هستیم. وضعیت کشور رو ببینید.از استادیوم گرفته تا شرایط زندگی و ازدواج و طلاق و انواع اقسام روابط و دادگاه ها واقتصاد و فرهنگ و سیاست و ورزش و... الا ماشاا... هم دنیای این مردم رو نابود کردند هم آخرتشون رو. وقتی سردمداران حکومتی که لباس دین برتن دارن برای حفظ قدرت دست به هرکاری میزنند از انواع و اقسام فسادهای اخلاقی و مالی گرفته تا تدلیس و فریب و دروغ و ریاکاری و تجاوز به حقوق مردم، انتظاری به جز این دارید؟ وقتی اخلاق یک جامعه رو که اساس و بنیان هرجامعه ای هست و هرنظام دینی باید برمحوریت اون باشه، همین دیندارنماها نابود میکنند نتیجه همین میشه. همین فیلم جدید خبرگان که اومد بیرون اوج ابتذال یه حکومت دینی بود که برای حفظ قدرت حتی قانون اساسی خودشون رو هم به مسلخ بردن. اوج فریب و ریاکاری که هیچوقت اعلام نشد رهبر موقت هست. وقتی معلم قرآن ها میشوند امثال طوسی ها یا معلمان اخلاق میشوند این روحانیون دینی اخلاق نابودکن، نتیجه اگر به غیر از این باشد باید تعجب کنید. خدا رحمت کند مرحوم کسروی رو میگفت ما یه حکومت به این آخوندها بدهکاریم. باید بیان سرکار تا مردم ببینن اینا درد دین ندارن. برا خودشون دکان باز کردن. چون در مقابلش استدلالی نداشتن ترورش کردن غافل از اینکه فکرش زنده هست. یا مرحوم بختیار که میگفت نعلین آخوندها از چکمه نظامیان خطرناک تر هست. این دستاورد حکومتی دینی هست که میخواست مردم رو به انسانیت برسونه. بعد 40 سال داریم نتیجه اش رو میبینیم و با ادامه کار اینها هر روز وضعیت بدتر از قبل خواهد شد.
ناصر
يكشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶، ۰۰:۱۲
ایول حرف دل ما بود.
اميد
شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶، ۲۱:۰۸
اوج اوج اوج بي انصافي هست كه تماشاگر تبريزي رو با مشهد مقايسه كنيد. جو موجود توي مشهد اگر تبريز بود يك نفر زنده بيرون نميومد. اين كه يك بچه توپ رو ميندازه وسط زمين و ربطش بدي به مسئولان؟ ، كدوم نتيجه گرفتن با بي اخلاقي. توپ كه همش رو دروازه استقلال بود. چي ميگي؟
بايد تيتر اصلاح بشه، "اوج بي اخلاقي از تبريز تا مشهد تا ذهن خبرنگار"
پيوند گودرز به شقايق
پيش خودتونم فكر ميكني كه چه مطلب توپي نوشتم. جمع كن خودتو بابا
۹
رضا
شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶، ۲۱:۲۶
همه عالم بدند فقط تهران خوبه.اوج بی اخلاقی در تهران رقم خورد.جاییکه شصت هزار هم صدا به نیمی از جمعیت ایران فحاشی کردند.به صاحبان اصلی این سرزمین که قرن ها حکومت کرده اند و حفظ کرده اند
یک پنجم ایران نیستین
شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶، ۲۳:۲۵
متوهمها
علی
شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶، ۲۳:۴۳
شما باز صورت مسئله رو ول کردی چسبیدید به تهران تبریز.... همه این مملکت با همه ساختارش به گند کشیده شده. ما هم داخلش هستیم خیالت راحت.
محمد
يكشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶، ۰۲:۳۴
چطور وقتی به تیم پرسپولیس انواع توهین ها میشه ، توهین فوتبالیه اما به تراکتور که توهین میشه، اون میشه توهین نژادی؟ اقا ما به تراکتور فحش میدیم و کاری هم نژاد ترک نداریم، اگه خیلی سختتونه میتونید هوادار تراکتور نباشید. به عنوان کسی که سه بار تو بازی های پرسپولیس و تراکتور و یه بار بازی پرسپولیس و گسترش توی ورزشگاه یادگار بودیم خدمتتون عرض میکنم حجم توهینی که توی این استادیوم میشه با هیچ ورزشگاهی قابل قیاس نیست. فحش بدی فحش میشنوی حالا تو دوست داری به نژادت ربطش بدی (گرچه ما به تراکتور فحش میدیم و کاری به نژادتون نداریم)، دیگه خودت مختاری و گرنه مردم آذربایجان خیلی هم دوست داشتنی و انسان های شریفی هستن.
اینزاگی
شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶، ۲۱:۳۲
اینا همه درست ولی با اخلاق تویی که راه به راه به ربیع خواه تیکه میندازی...

در ضمن شماره ساقیتو بده
۳
مجید
شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶، ۲۲:۰۵
اما شما به نقش همکارانت در روزنامه های ورزشی بخصوص روزنامه منتصب به پرسپولیس که فلسفه وجودیش رو فقط توهین و افترا به رقبا قرار داده اشاره نکردید.یا همین ای اسپرت که خیلی دوست داره
گاها نقش اتش بیار معرکه رو بازی کنه ..به دزدی های افسانه ایی مال مردم...به دروغهای شاخدار همه..به فراموشی وعده ها..به خودروهای چند
میلیاردی که حقیقتا بر اساس شایستگی به دست نیاورده اند...به پیشکسوتهایی که دهن باز میکنند نیش و کنایه میزنند....این خشم انباشته شده یکی از نمود های خروجش توهین و بی اخلاقی ایست...بگم یا گرفتی داستان چیه...
تراكتور
شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶، ۲۲:۰۶
خبرنگار و نويسنده 1000توماني هم كم نداريم كه مربيان و بازيكننان ليگ بارها گفتن شايد توهم از همون 1000توماني ها هستي يا سطح سوادت اونقدر پايينه كه همه چي رو به هم مي دوزي تو كه اين همه به ادب و فتوت و رأفت و صفات پهلوانی اعتقاد داري حتي اشاره اي كوچك هم به پخش 30بازي مستقيم اس و پس نمي كني در حاليكه تراكتو رو سپاهان فقط بازي هاشون جلوي اس و پس پخش مستقيم ميشه اين يعني ميلياردها پول كه نصيب ديگر باشگاه ها مي شد ميره تو جيب اس وپس چون اون كسي كه مي خواد تبليغش ديده بشه تيمي را انتخاب مي كنه بازي هاش پخش مستقيم ميشه اي
آیدین
شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶، ۲۲:۰۹
متاسفانه وقتی کشوری دارای آموزش و پرورش بیمار، دانشگاه‌های مدرک محور، سیاست دین زده یا دین سیاست زده، حکومت تفرقه‌انداز برای بقای خود، فرهنگ معلق در میان محورهای اسلام و غرب لیبرال و شرق کمونیست و ... هستش، نباید بیشتر از این هم انتظار داشته باشیم. وقتی رئیس جمهور مملکتی هشت سال ایران رو با فحش حتی در سازمان ملل به جهان معرفی میکنه، وقتی جواب انتقادها از دولت با فحش و حبس و زندان پاسخ داده میشه، وقتی که دزد و اختلاسگر در راس امور قرار میگیره، وقتی این همه حوادث طبیعی و غیرطبیعی با بی‌تدبیری و سوءمدیریت روزبه‌روز بدتر میشه، وقتی پارتی‌بازی و رانت و رشوه جزء اصول غیررسمی هر سازمان و نهادی محسوب میشه، شما انتظار دارین دقیقا آینده این کشور به چه شکلی باشه؟ بله، ما تو هر زمینه‌ای تو بحرانیم و اینم فقط قطره‌ای از این دریای به لجن کشیده‌شده هستش.
ناصر
يكشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶، ۰۰:۱۲
و همینطور ایول به شما که نگاه عمیقتری دارید.
۸
ب
شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶، ۲۲:۱۲
اخه مرد حسابی شما خودتون چی شان برا خودتون قایل هستید خفه نشدید از بوی تحفن باند بازی زیر شعار عدالت دادن کاری به توهین هوادارها ندارم ولی اون خبرنگار یه سوال منطقی از دایی پرسید کاملا درست بود ادمی که داره درس اخلاق برا هوادار میده خودش بی اخلاق ترینه شما فکر علی دایی که جلو دوربین اونطوری حرف میزنه رو سکو باشه وکسی نشانستش ببین به چی تبدیل میشه
علی تراکتوری
شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶، ۲۲:۵۱
یعنی رفتن مربی سنی به مسجد مشکل داره!!
اتفاقا کار خوبی هم از هر جهت بود
ولی یه توصیه به ای اسپورت دارم اونم اینکه خواهشا مقاله از نویسندگان های بی سوادتون منتشر نکنید همین که اخبار رو از سایت های دیگه کپی کنید بهتره!!
۹
محمد
شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶، ۲۲:۵۶
به اون نویسنده لجن بگین سر مربی جدید تیم خودش خواسته بره . به محاسبه کاویانی پور هم مراجعه کنین حالیتون میشه . نونی که با این نو مقاله نوشتنا به خونت میبری دوای درد بی درمان خودت میشه . شرف خوب چیزی هست . کجای دنیا دای باید برقصه فحاشی هست ؟؟؟
۹
Tabriz
شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶، ۲۳:۰۷
ایشون از دیپورت مدافع ارمنی سوخته
و مربی تورک تیراختور
دیگه اینکه تهران خوبه و شهرستان ها بدند
زرد که میگن اینه
۸ ۱
محمد
يكشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶، ۰۲:۳۹
توی هرجای دنیا با هر متر و معیاری دیپورت مدافع ارمنی یه نوع نژادپرستی حساب میشه. و بدون شک اگه فیفا این رو میدونست شدیدا برخورد میکرد. تقریبا الان سه ساله شعار اصلی چمپیونز لیگ ، نه به راسیسم هستش. اصلا همین که یه تیمی نماد یه قومیتی باشه خودش مسخره ترین عمل دنیاست. ما نتونیم به تراکتور بگیم بالای چشمت آبرو هستش که توهین نژادی محسوب میشه اما شما به پرسپولیس و یا استقلال همین توهینا رو بکنید؟؟ اگه آدم صادقی باشی میدونی تو یادگار صد برابر بیشتر فحاشی میشه
ali
شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶، ۲۳:۱۴
چرا ریشه یابی نمیکنی نویسنده ی بی انصاف؟
ریشه اش استادیوم آزادیه
ریشه اش تهرانه
وقتی به صورت تشویق ایسلندی دارن فحش میدن شما چه انتظاری داری؟؟
هیچ اشاره ای به فحش های تهرانیها نشده
خوب بود گریزی میزدی تهران عزیزم
۹ ۴
حسن
يكشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶، ۰۰:۰۹
ریشه اش یه جای دیگه هست عزیزم.
۷
حسن
يكشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶، ۱۳:۳۲
با عرض معذرت از همه دوستان منظور از ریشه اش همون دلیلش هست. اینکه علت و دلیل یه جای دیگه هست. در ساختار قدرت و حکومت باید جستجو کرد.
۵
پدرام
يكشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶، ۱۴:۲۴
علی جون تعصب چشات رو کور کرده داداشم. از شعارهای زهرآگین استادیوم آزادی گفته که. خوب نمیخونی پس. اما شما دوست داری به تهرانیها فحش بدن و بگن تبریزیها خیلی گلن؟ نه عزیزم. تماشاگرای تهران از هوادارای تراکتور بهتر نباشن بدتر نیستن.
۷
به پدرام
يكشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶، ۱۷:۱۶
تعصب چشم ادما رو کور میکنه کاملا با شما موافقم. حتی باعث میشه یه متن کوتاه رو هم به دقت نخونن. متاسفانه اخلاق رو نابود کردن. همین فضای مجازی هم میبینید بیرون همه جا....
۶
لنگی ام جیگرم
شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶، ۲۳:۱۷
تا لنگی داعشی کفن نشود
این وطن ، وطن نشود
۶ ۱
یاسر
يكشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶، ۰۰:۰۵
فکر کنم درستش اینه که تا اسلام کفن نشود این وطن وطن نشود.
فرهاد
يكشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶، ۰۰:۲۲
ذبح اخلاق از تهران تا شهرستان عنوان بهتری بود. اولین بار که رفتم ازادی تهران سرباز بودم سپاهان با استقلال بود تصادفا بین طرفداران پرسپولیس رفتم انقدر حرفهای رکیک و ناموسی پشت نیمکت مرحوم حجازی زدند که من که سالها در شهرستان ورزشگاه می رفتم چنین حرفهایی نشنیده بودم. سرمنشا این بی اخلاقی تهران است
ملوانی
يكشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶، ۰۹:۴۲
متن شما رو اگه به شکل مجرد بخونیم به غایت درسته اما یادم میاد تو جام حذفی چند سال قبل توی تهران نود دقیقه به مازیار و احمدزاده و مردم انزلی فحش ناموس دادند و تیتر سایت شما اون وقت ها اسمش گل بود این بود :
"تقدیم به مازیار و احمدزاده!"
۵
مهرداد
يكشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶، ۱۲:۴۱
اخلاق؟ استادیوم؟ شما راه خیلی دور رفتی. همین زیر یادداشتت رو ببین اخلاق رو چطوری دارن پخ پخ میکنن. ببین چطور همه به جای نظر دادن فقط بلدن فحش بدن و تهدید کنن. اینه اخلاق. تازه همه هم مدعی فهم و شعورن و به بقیه هم میگن شما نمی فهمی. اینه داداش. وقتی اینجا اینطوریه اون استادیوم، از تهران تا شرستان هنوز هم خیلی خوبه که کشته نمیده.
۴
سهند
يكشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶، ۱۴:۱۶
نویسنده‌ی عزیز، لطفا به نظرهای زیر نوشته‌هات نگاهی بینداز و ببین در گوش چه افرادی یاسین می‌خونی! همین فحاش‌های زیر همون فحاش‌های توی استادیوم‌های همه‌ی شهرهای ایرانند. فاتحه‌ی این ملت مدت‌هاست خونده شده!
۲
Reza
يكشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶، ۲۱:۵۴
نویسنده مقاله که این چرت نامه حتما مشکل بینایی از نوع دوربینی دارد که خودش در تهران نشسته و لات بازی تماشاگرنماهای تهرانی را در نزدیکی خود نمیبیند ولی رفتارهای کوچک دیگر شهرها را در دوردست میبیند
۱ ۱
حسن
دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶، ۰۲:۳۳
اگر تعصب رو بذارید کنار و کمی با دقت مطلب رو مطالعه کنید همون پاراگراف اول نوشته شده در مورد تهران هست.
۳
مهدی
دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶، ۱۰:۱۷
این نوشته بسیار دورویانه و مزورانه است، اخلاق سالهاست در آزادی ذبح می شود چرا حالا که تماشاگران پرسپولیس و استقلال این فحاشی و بی اخلاقی را به شهرستانها صادر کنند یاد اخلاق افتادید، همین یک مسئله نشان می دهد که شما نوشتن در مورد اخلاق را راهی برای تضعیف رقبای تیم دلخواهتان می بینید و به ما باید حق بدهید که به صداقتتان عمیقا مشکوک باشیم!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر