فهرست
مهاجم شش‌دانگ یعنی علیپور
مهاجم شش‌دانگ یعنی علیپور

مهاجم شش‌دانگ یعنی علیپور

آی اسپورت – علی علیپور با وجود سوم شدن در جدول گلزنان، بهترین گلزن ایرانی لیگ برتر و پرسپولیس بود تا همچنان بهترین مهاجم ایرانی لیگ باشد. مهاجمی که در لیگ هجدهم انواع و اقسام گل‌ها را به ثمر رساند و تنها در گلزنی از راه دور ناموفق بود که جای خالی آن با گل زیبای او در جام حذفی پر شد. علیپور با این گل نشان داد تمامی ویژگی‌های یک مهاجم شش‌دانگ را دارد و علاوه بر گلزنی از راه دور و نزدیک با ضربه سر هم گل زده بود. علیپور در لیگ هجدهم گلزنی از روی نقطه پنالتی را هم در کارنامه دارد. گلزنی با پای چپ، پای راست، ضربه سر، داخل محوطه جریمه، خارج از محوطه جریمه، نقطه پنالتی و ضربه ایستگاهی نشان می‌دهد با یک مهاجم شش‌دانگ به نام علی علیپور روبه‌رو هستیم. البته علی فصل گذشته آمار بهتری داشت و تنها در لیگ برتر ۱۹ گل را به ثمر رساند، اما حالا در سه جام لیگ برتر، جام حذفی و لیگ قهرمانان آسیا تنها ۱۸ گل زده و شاهد افت تعداد گل‌هایش هستیم. در ادامه نحوه گلزنی‌های علیپور را بررسی می‌کنیم.

۶

علی علیپور ۶ بار با پای راست دروازه حریفان را در جریان بازی فرو ریخت که یک گل مربوط به لیگ قهرمانان آسیا می‌شود. البته مهاجم نوک پرسپولیس ۶ گل هم از روی نقطه پنالتی و روی ضربه ایستگاهی با پای راست به ثمر رسانده تا تعداد گل‌هایش با پای تخصصی به عدد ۱۲ برسد.

۵

علیپور در هر سه جام لیگ برتر، جام حذفی و لیگ قهرمانان آسیا از روی نقطه پنالتی گلزنی کرده، اما فقط ۵ گل از ۶ گل او در کارنامه‌اش ثبت می‌شود، چون گل جام حذفی در ضیافت پنالتی‌ها بوده و در آمار گلزنی‌ها حساب نمی‌شود. علیپور ۴ گل در لیگ برتر و یک گل در لیگ قهرمانان آسیا از روی نقطه پنالتی به ثمر رساند.

۴

پای چپ علیپور در این فصل بیکار نبود و مهاجم نوک پرسپولیس ۳ گل در لیگ برتر و یک گل در لیگ قهرمانان آسیا را با پای چپ به ثمر رساند.

۲

علیپور با وجود قامت نه‌چندان بلندش با ضربه سر هم گلزنی کرده و توانست در لیگ هجدهم دروازه نساجی مازندران و صنعت‌نفت آبادان را با ضربه سر باز کند.

یک

علیپور تنها یک بار توانست توپ را از خارج محوطه جریمه وارد دروازه حریف کند و آن هم روی یک ضربه ایستگاهی در فینال جام حذفی مقابل داماش گیلانیان بود.

 

خبر ورزشی 

۱۸ ۴  
آی اسپورت
2019-06-12 09:45:00
نظر دهید

۴ نظر
وحید بارساپولیسی
چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸، ۰۹:۴۸
جونم علی علیپور .. کانورشن ریتش از هرکسی تو ایران بالاتره.. هر دو شوت یه گل..هرکی معتقده باید به جای جهانبخش افت کرده فیکس تیم ملی باشه این کامنت رو لایک کنه..
بابک
چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸، ۱۶:۱۸
جهانبخش کی تو اوج بود اینو بگو
علی- لندن
چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸، ۱۳:۰۶
باید جای کریم انصاری بازی کنه، کریم خوب دوندگی داره، پاس هم میده ولی شم گلزنی علیپور رو نداره. کریم شده استاد خراب کردن توپ ها.
۹
شاهین ممسنی ❤❤
پنجشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸، ۰۶:۲۴
علیگُل❤
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر