فهرست
استراماچونی: پرسپولیسی‌ها بیشترین دستمزد را می‌گیرند
استراماچونی: پرسپولیسی‌ها بیشترین دستمزد را می‌گیرند

استراماچونی: پرسپولیسی‌ها بیشترین دستمزد را می‌گیرند

آی اسپورت - اظهارات گابریل کالدرون در نشست خبری پیش از دربی ۹۰ تهران از سوی آندره‌آ استراماچونی، سرمربی تیم فوتبال استقلال بی‌پاسخ نماند. آندره‌آ استراماچونی در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل پرسپولیس در هفته چهارم لیگ برتر فوتبال درباره وضعیت تیمش صحبت کرد.

مستحق امتیازات بیشتری بودیم

می‌دانیم دربی تهران مهمترین بازی در ایران است. دربی در همه جا اهمیت زیادی دارد. این دربی می‌تواند یکی از مهمترین بازی‌های دنیا باشد، اما همه می‌دانیم که فقط سه امتیاز دارد. این انرژی را در تیمم می‌بینم که با 110 درصد توان خود به میدان برویم. اگرچه ما تا به امروز فقط دو امتیاز کسب کردیم، اما همان‌طور که به بازیکنانم گفتم، شرایط دربی متفاوت است و آنها باید روحیه تهاجمی داشته باشند و هرگز در زمین مسابقه عصبی نشوند. ما با روحیه بالا در دربی شرکت خواهیم کرد. ضمن اینکه باید بگویم ما تا به اینجای فصل استحقاق کسب امتیازات بیشتری را داشته‌ایم.

پرسپولیس به سیستم برانکو برگشته است

ما می‌دانیم پرسپولیس در سه دوره گذشته لیگ قهرمان شده است. این تیم برای فصل جاری دو بازیکن به نام‌های جونیور از برزیل و محمدحسین کنعانی‌زادگان را از ماشین‌سازی تبریز به خدمت گرفته است. کالدرون با سیستم متفاوت کارش را در پرسپولیس شروع کرد، اما می‌دانیم که آنها به همان سیستم فصل قبل با مربیگری برانکو برگشتند. احترام زیادی برای حریف قائلیم، اما ترسی از آنها نداریم و باید این را در زمین مسابقه نشان بدهیم.

ما باید در هر ثانیه و دقیقه‌ای از دربی بجنگیم

اولین چیزی که من را متقاعد کرد تا به ایران و استقلال بیایم، اهمیت هواداران استقلال در آسیا بود. هواداران در هر تمرین و مسابقه ای ما را حمایت می‌کنند. این خیلی مهم است که هواداران را داشته باشیم و قطعاً بدون حضور آنها روی سکوها، مشکل خواهیم داشت. تنها حالتی که می‌توانیم پاسخ محبت هواداران را بدهیم، این است که هرچه در توان داریم در زمین به اجرا بگذاریم. ما باید در هر ثانیه و دقیقه‌ای از دربی بجنگیم تا در پایان بازی هواداران‌مان را خوشحال کنیم.

نمی‌دانم چرا کالدرون دائماً در مورد تیم‌های دیگر صحبت می‌کند!

به کالدرون احترام می‌گذارم، چون از من بزرگ‌تر و انسان مشهوری است. فقط نمی‌دانم چرا دائماً به جز تیم خودش، در مورد تیم‌های دیگر صحبت می‌کند! شاید به خاطر پرسپولیس است که در حال حاضر بهترین تیم ایران بوده، بازیکنان گرانقیمتی دارد و دستمزد بالایی می‌گیرند. نمی‌دانم چرا کالدرون در مورد دیاباته صحبت کرده است. زمانی که ما این بازیکن را می‌خواستیم، او مربی پرسپولیس نبود. ضمن اینکه دیاباته در بازی فردا حضور ندارد.

چند مسابقه فرصت داشتیم تا خودمان را نشان دهیم؟

موضوعی که می‌خواهم بگویم، شاید کسی در بین شما آن را دوست نداشته باشد. صحبت من این است که تاکنون چند مسابقه فرصت داشتیم تا خودمان را نشان دهیم؟ دربی تازه بازی چهارم استقلال با من است، آن هم تیمی که بیشتر از نیمی از بازیکنانش را تغییر داده است. یک مربی جدید از کشور جدید وارد یک لیگ جدید شده است. نتیجه بازی فردا هر چه باشد من را از کارهایی که می‌خواهم در استقلال انجام دهد، دور نمی‌کند.

نمی‌گذارم دربی برنامه‌ها و امیدهای ما را نابود کند

قطعاً اتفاقاتی که در بازی فردا رخ می‌دهد، برای تصمیمات آینده من تأثیرگذار است از این جهت که فردا بازیکنان جدیدی فرصت به میدان رفتن را پیدا خواهند کرد، بازیکنانی که باید نشان دهند در حد استقلال هستند. کاری که من کردم، این بوده تا شاگردانم از نظر روحی و روانی آماده بازی کنم. قطعاً یک بازی سخت در انتظارمان است، اما من می‌خواهم یک استقلال قوی بسازم و برنامه‌هایی برای این کار دارم. اگر چه می‌دانیم در بخش‌هایی کارمان خیلی سخت می‌شود. حتی از باغبان و مسئول لباس‌های باشگاه، از من می‌خواهند که در دربی برنده شویم، اما نمی‌گذارم این 90 دقیقه برنامه‌ها و امیدهای ما را نابود کند.

به تصمیم باشگاه احترام می‌گذارم

یک مربی حرفه‌ای می‌داند که در این شرایط به چه شکل رفتار کند. اتفاقات خوب و بد زیادی در هر بازی وجود دارد، اما اگر کسی فکر می‌کند با اتمام بازی مشکل من هستم، به تصمیم باشگاه احترام خواهم گذاشت.

با غیبت دیاباته، بخشی از شخصیت تیمی‌مان را از دست داده‌ایم

این یک موضوع طبیعی است که ما در فاز هجومی، هنوز کامل نیستیم. فرصت نکردیم هنوز بازیکنی را اضافه کنیم و این چیزی است که من در آخرین روزهای نقل‌وانتقالات نگرانش بودم. الان می‌دانید در نبود دیاباته، ما بخشی از شخصیت تیمی‌مان را از دست داده‌ایم. متأسفانه دو بازیکنی هم که تا اینجای فصل برای استقلال گلزنی کرده‌اند، یکی از آنها (اسماعیلی) محروم شده و قائدی هم صد درصد آماده نیست. به همین دلیل 11 بازیکنی که فردا وارد زمین می‌شوند، باید تلاش دوچندانی کنند. طبیعی است، همه می‌خواهند در دربی موفق شویم، اما این دربی است و باید در زمین مسابقه تعادل داشته باشیم. بازیکنانم باید با شجاعت و به نحو احسن بازی کنند و اگر بتوانیم این شرایط را داشته باشیم، در آینده ساختار بهتری خواهیم داشت.

ناراحت می‌شوم اگر بازیکنی در زمین کوتاهی کند

وقتی یک مربی تیمش را آماده می‌کند، بازیکنانش باید بر این باور باشند که در چنین مسابقه‌ای با 110 درصد توان خود می‌توانند موفق شوند. من ناراحت خواهم شد اگر بازیکنی در زمین کوتاهی کند، اما قبل از مسابقه حتی اگر کسی فوتبال هم نداند، هیچ وقت قول پیروز شدن را نمی‌دهد.

۵ ۱  
آی اسپورت
2019-09-21 14:35:00
نظر دهید

۱ نظر
ایرانی
شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۸، ۲۰:۴۶
انشاءالله فردا هر نتیجه ای به دست بیاد از سرمربی خودمان اقای استراماچونی حمایت می کنیم امیدوارم استقلال برنده دربی شود
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر