فهرست
شفافیت در تصمیم‌گیری
شفافیت در تصمیم‌گیری

شفافیت در تصمیم‌گیری

آی اسپورت- ۹حضور ثابت و ۳ بار هم یار تعویضی. این آمار کاپیتان سیدجلال حسینی تا هفته ۲۲ام است. مردی که با ۸۱۵ دقیقه حضور در میدان، از این حیث در لیست بازیکنان پرسپولیس نفر ۱۱ام هست و نفراتی مثل محسن ربیع‌خواه و بشار را بالای سر خود می‌بیند.
 
جلال که در دوران کالدرون به صورت تناوبی در کنار شجاع و کنعانی‌زادگان مورد استفاده قرار می‌گرفت، در دوران حضور یحیی آخرین بار در هفته‌ ۱۸ام و در دربی پایتخت یک ۹۰ دقیقه‌ کامل را آن هم به دلیل غیبت اجباری خلیل‌زاده تجربه کرد، چند روز بعد مقابل الشارجه بین دو نیمه تعویض شد، در مسابقه‌ کنسل‌شده با سپاهان هم قرار نبود در ترکیب اصلی باشد، مقابل شهرخودرو و شاهین هم نیمکت‌‌نشین محض بود و تنها در دقایق تلف‌شده‌ دیدار با پیکان به زمین رفت. این اتفاقات ته دل هواداران را نسبت به آینده‌ سید محبوبشان در پرسپولیس خالی کرده است. آنها هنوز که هنوز است خاطره تلخ خداحافظی غریبانه‌ مهدی مهدوی‌کیا در فینال جام حذفی مقابل سپاهان را از یاد نبرده‌اند؛ یحیی در شرایطی بعد از به دست گرفتن سکان هدایت سرخ‌ها در نیم فصل دوم به نوعی روی نام کاپیتان اول آن زمان پرسپولیس قلم قرمز کشید که موشک در نیم فصل اول و آن هم در پست هافبک دفاعی، چندین پاس گل و گل‌ امتیاز‌آور را برای تیم به ثمر رسانده بود. حال نیمکت‌نشینی‌های مداوم صخره‌ خط دفاع پرسپولیس شائبه‌هایی مبنی بر سوق دادن غیر مستقیم سیدجلال به سوی خداحافظی توسط یحیی را ایجاد کرده است. خود جلال هیچ واکنش تازه‌ای به این شایعات نداشته و آن سوی ماجرا هم یحیی در جدید‌ترین مصاحبه‌ خود، به شدت از کاپیتان تیمش تمجید کرده است اما مرد آرام نیمکت پرسپولیس هفت سال پیش و زمانی که دستیار مانوئل ژوزه بود هم مصاحبه‌ای مشابه را در مورد مهدوی‌کیا انجام داد، با این حال در پایان فصل شاهد آن خداحافظی مظلومانه در آزادی بودیم. آنچه واضح است سید پیش‌تر و در بحث خداحافظی اجباری‌اش از تیم ملی در زمان کی‌روش اثبات کرده تا خود تصمیم به انجام کاری نگیرد، کسی نمی‌تواند او را وادار به انجامش کند؛ یحیی هم بعید است با توجه به تجربه تلخ مهدوی‌کیا و ضربه‌ای که آن شیوه خداحافظی به محبوبیتش نزد هواداران پرسپولیس زد، علاقه‌ای به تکرار تاریخ داشته باشد.
 
شاید بهتر باشد یحیی هر چه سریع‌تر موضع حقیقی خود را در قبال سیدجلال روشن کند و برنامه‌ خود را برای استفاده از این بازیکن به خود او هم اعلام کند. کاری که کالدرون در همان ابتدای فصل انجام داد و هر سه مدافع میانی می‌دانستند که قرار است به تناوب به کار گرفته شوند و یا حتی در باشگاه یوونتوس و در مورد اسطوره‌ این باشگاه، جان لوییجی بوفون، انجام گرفت؛ جی‌جی می‌دانست که تنها در بازی‌های خانگی به میدان خواهد رفت. تصمیماتی از این دست، مناسب‌ترین راهکار‌‌ها هستند، از یک سو شأن بازیکنی که سالیان بسیار برای تیم توپ زده حفظ می‌شود، از سویی هم با توجه به بالارفتن سن بازیکن، استفاده‌ بجا و درست از او صورت می‌گیرد تا هم کمتر آسیب ببیند و هم بالاترین بازده را در بازی‌ها داشته باشد.
 
۵    
آی اسپورت
2020-07-12 01:58:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر