فهرست
بوفون: شاید تا وقتی بمیرم بازی کنم
بوفون: شاید تا وقتی بمیرم بازی کنم

بوفون: شاید تا وقتی بمیرم بازی کنم

آی اسپورت- جانلوئیجی بوفون در مصاحبه‌ای که بعد از دریافت جایزه بهترین دروازه‌بان سال ایتالیا انجام داد به نکات جالبی اشاره کرده است. جان لوئيجي بوفون اگرچه يكي، دو بازي يووه در سري A را به دليل مصدوميت جزئي از دست داده ولي هنوز هم كليدي‌ترين بازيكن ماسيميليانو آلگري محسوب مي‌شود. «جي‌جي» كه فصل پيش اين شانس را داشت تا به همراه بانوي پير براي اولين بار در زندگي‌‌اش فاتح ليگ قهرمانان اروپا شود در ديدار نهايي برابر رئال‌مادريد شكست خورد تا دوباره به عنوان دومي در اين جام بسنده كند. البته با در نظر گرفتن قهرماني يووه در ليگ و جام‌حذفي ايتاليا كاملاً طبيعي بود او به عنوان مرد سال فوتبال ايتاليا انتخاب شود. اين جايزه و عنواني بود كه از سوي روزنامه «گاتزتا دلوسپورت» به او داده شد. بوفون كه به زودي 40 ساله مي‌شود در حاشيه همين مراسم جايزه‌‌اش را از دست اسطوره دروازه‌باني‌‌اش گرفت تا شب بسيار خوبی را سپري كند. مرد شماره يك يووه، در همين مراسم هم گفت‌وگويي تقريباً كوتاه داشته كه در آن بازي كردن دوباره براي تيم ملي ايتاليا و البته رسيدن به فينال ليگ قهرمانان اروپا را رد نكرده است. 

هت‌تريك كردن در جام‌ها

تا زماني كه زندگي ادامه دارد بايد اميدوار بود. به هر حال وقتي اين شانس را داريد كه در همه جام‌هايي كه بازي مي‌كنيد به قهرماني برسيد انتخاب زيادي نداريد: تيمي مثل يوونتوس هم هميشه بايد بهترين عناوين را در نظر داشته باشد و براي رسيدن به قهرماني در مهم‌ترين جام‌ها تلاش كند. سال پيش براي ما همه چيز خوب پيش رفت‌؛ سري A را برديم و جام‌حذفي هم به دست‌ آورديم فقط حيف كه به آن «پله» آخر در فينال ليگ قهرمانان اروپا در كارديف نرسيديم.

تقابل با تاتنهام در يك هشتم نهايي ليگ قهرمانان اروپا

تاتنهام را بايد جدي گرفت‌؛ آنها بازيكنان فيزيكي زيادي دارند كه مهارت‌هاي فردي و تكنيكي قابل قبولي هم دارند. روي هم رفته 5 يا 6 بازيكن بزرگ در اختيار دارند. راستش به نظرم كه تيم بسيار خطرناكي هستند و اصلاً نبايد آنها را دست‌كم گرفت.

چهارم شدن در رده‌بندي توپ طلا

اينكه در اين رده‌بندي چهارم شده‌ام جاي خوشحالي دارد ولي فراموش نكنيم 11 يا 12 سال پيش من در رده‌بندي توپ طلا به جايگاه دوم هم رسيده‌ام. اين موضوع نشان مي‌دهد احتمالاً دارم سير نزولي را هم طي مي‌كنم.

خداحافظي از دنياي فوتبال

سال پيش آن‌قدر خوب كار كردم كه فكر مي‌كنم شايسته اين بودم از من روي ديوارها گرافيتي مي‌كشيدند. خب، تا زماني كه براي تيمم مفيد باشم به بازي كردن ادامه مي‌دهم. در واقع بايد بگويم تا زماني كه عملكردم در سطح بالا باشد و به شهرتم آسيبي نزند مي‌توانم بازي كنم. شايد تا وقتي كه بميرم بازي كنم... (مي‌خندد).

مصدوميت

الان كه نسبت به هفته گذشته شرايط بسيار بهتري دارم. خب يكسري درمان‌ها را هم پيش گرفتم كه به من كمك مي‌كند زودتر از موعد مقرر به رقابت برگردم.

نقش بوفون در رختكن يوونتوس

خب فارغ از شرايط سني كه من را شايد باتجربه‌تر از بقيه نشان دهد بايد بگويم من هم يكي از بچه‌هاي اين تيم هستم پس به هر حال بايد تلاش كنم براي يوونتوس مفيد باشم. حالا درباره صحبت كردن با بقيه اعضا به ويژه جوان‌ترهاي تيم هم بايد بگويم در شرايط سخت، شايد حمايت روحي و جسمي كردن از اعضاي تيم، بتواند آدمي را از صفر به صد درصد برساند. اين موضوع هم نفع شخصي ندارد و دست آخر همه اعضاي تيم مي‌توانند سودش را ببرند.

بازي كردن دوباره براي تيم ملي ايتاليا

بعد از اينكه ايتاليا مقابل سوئد ناكام شد و از رسيدن به جام جهاني‌ بازماند پيام‌هاي محبت‌آميز بسيار زيادي گرفتم. مردم در اين پيام‌ها به من فهماندند از اينكه در طول دوران حرفه‌اي‌ام ماسك به صورت نزدم و هميشه با آنها صادق بودم خوش‌شان آمده بود. حالا از من مي‌پرسيد ممكن است در رقابت‌هاي يورو 2020 دوباره براي ايتاليا بازي كنم يا نه؟ راستش را بخواهيد من شرايط را روز به روز ارزيابي مي‌كنم. پس بازي كردن دوباره براي ايتاليا را رد نمي‌كنم... 

انتقاد ندود از ديبالا

نمي‌خواهم اسمش را انتقاد بگذارم چون با شناختي كه از ندود دارم مي‌دانم او به ديبالا توصيه كرده است. با توجه به سطح حرفه‌اي كه پاول داشته و با در نظر گرفتن استعداد خارق‌‌العاده‌‌اش به نظرم پائولو ديبالا بايد هميشه اولين نفري باشد كه به توصيه‌هاي پاول گوش مي‌كند.

 خبرورزشی/ سجاد فیروزی

۴ ۱  
آی اسپورت
2017-12-15 01:45:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
شاهین آناوارزا
جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶، ۰۵:۴۲
گراندِ جی جی گراندِ کاپیتانو.
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر