فهرست
بکر نيازمند فروش جام‌های ويمبلدون
بکر نيازمند فروش جام‌های ويمبلدون

بکر نيازمند فروش جام‌های ويمبلدون

آی‌اسپورت- قهرمانی‌ها در تورنمنت‌های متعدد تنیس و رسیدن به شهرت و پول زیاد با هم، زندگی بوریس بکر را در جوانی از این رو به آن رو کرد. سه دهه پیش بود که با 17 سال سن به عنوان جوان‌ترین تنیسور قهرمان رقابت‌های ویمبلدون لقب گرفت. زندگی بکر آلمانی اما فقط به فتح عناوین مختلف خلاصه نمی‌شد. بیزینس‌های نافرجام، مشکلات زندگی خصوصی، اعتیاد و زندگی بی‌بند و باری باعث شد بوریس در آستانه 50 سالگی با مشکلات بزرگی همچون ورشکستگی روبه‌رو شود. یکی از بهترین تنیسورهای تاریخ دنیا اکنون برای اینکه بتواند بدهی 54 میلیون پوندی‌‌اش را پرداخت کند، هیچ پولی در حساب ندارد و باید جام‌های قهرمانی ویمبلدون را به فروش برساند.

مالیات، اعتیاد، پول همسر و بیزینس‌های اشتباه

اما چه شد که قهرمان سه دوره رقابت‌های تنیس ویمبلدون و فاتح شش گرنداسلم به این روز افتاد؟ بکر که از قهرمانی‌هایش پول زیادی به جیب زده بود، تصمیم گرفت بخش زیادی از پولش را برای کسب درآمد بیشتر سرمایه‌گذاری کند اما جایی که او پولش را سرمایه‌گذاری کرد، به اندازه کافی سوددهی نداشت و نتیجه این شد که بکر آلمانی با شکست مواجه شد. جدا از مالیات‌های پرداخت نشده‌ای که بکر دارد، هزینه‌ای که باید به همسر سابقش بپردازد را نیز باید به جمع بدهی‌های بوریس اضافه کرد تا به مبلغ 54 میلیون پوند برسد. آخرین سرمایه‌گذاری بوریس اخیراً در دبی انجام شد که آنجا هم هزینه‌‌اش بازگشت نداشت و بیشتر در منجلاب بدهی‌ها فرو رفت. اعتیاد بکر به الکل هم در ورشکستگی‌‌اش کم تأثیر نداشت. او آن‌قدر به مصرف الکل اعتیاد داشت که حتی شب قبل از فینال تنیس ویمبلدون 1990 که با شکست مواجه شد، الکل مصرف کرده بود.

دردسرهای پول بهره‌ای

بوریس برای اینکه بتواند بخشی از بدهی‌های مالیاتی‌‌اش را بپردازد تا به زندان نرود، مبلغ 2 میلیون پوند از دوست تاجرش جان کادول 64 ساله با بهره 25 درصد قرض گرفت. او اگرچه توانست از رفتن به زندان فرار کند اما پول نزولی که از کادول گرفت باعث شد به رقم بدهی‌هایش افزوده شود.

فروش جام‌ها ممنوع

بکر روزگاری صاحب چندین و چند خانه، رستوران‌های متعدد و ماشین‌های روز دنیا بود اما اکنون به جایی رسیده است که برای پرداخت بدهی‌ها چاره‌ای جز فروش جام‌هایش ندارد. هرچند خود بکر و وکلایش در توئیتر این قضیه را تکذیب کردند و مدعی شدند تحت هیچ شرایطی این جام‌ها به فروش نخواهد رسید.

لایف استایل پرحاشیه

بوریس از همان ابتدا نشان داد پتانسیل رفتن به حاشیه را دارد. وقتی در 20 سالگی سه مدل مرسدس بنز زیر پایش بود یا اینکه وقتی مدل برند رالف لورن شد و برای بازی در تبلیغ کمپانی پوکر استارز مقابل دوربین قرار گرفت، فرصت رفتن به حاشیه را برای خودش باز کرد. پول‌های بوریس فقط در بیزینس‌های نافرجامش هدر نرفت. جالب است بدانید او فقط مجبور شد نزدیک به 2 میلیون پوند بابت رابطه با یک زن بپردازد. اتفاقاتی که زندگی خصوصی او را نیز دچار تنش کرد و چاره‌ای جز جدایی همسرش باقی نگذاشت. بوریس سال 2009 با یک مدل هلندی به نام لیلی کرسنبرگ که 41 سال دارد ازدواج کرد که توانسته تا اینجا این رابطه را به خوبی حفظ کند.

مربی جوکوویچ

بکر در زمینه مربیگری اما کم فعالیت نداشت. او در سال 2013 مربی اختصاصی نواک جوکوویچ شد و باعث شد این تنیسور صربستانی مسیر پیشرفت را با استفاده از تجارب او زودتر طی کند. بکر از ماه آگوست هدایت تیم تنیس مردان آلمان را به عهده گرفته. البته باید به این نکته اشاره کرد که هر زمان مسابقات تنیس برگزار می‌شود، بکر پای ثابت کارشناسی و تحلیل آن در شبکه بی‌بی‌سی خواهد بود.

به گذشته فکر نکن

«لحظه‌هایت را برای فکر کردن به گذشته هدر نده. به جلو حرکت کن، بهترین‌ها هنوز به سمت تو نیامده است.» این آخرین پستی بود که بوریس در توئیتر به اشتراک گذاشت و از آینده‌ای روشن که در انتظارش است، خبر داد. آینده‌ای که آن‌طور که او فکر می‌کند با وجود بدهی‌هایش زیاد روشن نخواهد بود و باید برای آینده چهار فرزندش هم که شده هرچه زودتر راهی برای فرار از این اوضاع پیدا کند.

 

 

۱۰ ۱  
آی اسپورت
2017-10-08 19:13:00
نظر دهید

۱ نظر
مسعود
دوشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۶، ۰۰:۴۴
ای روزگار یه زمانی ستاره بی چون چرای تنیس بود الان نابود شده هنوز اون بازی تاریخی روبروی ایوان لندن تو ذهن بسیاری از مردم مانده
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر