فهرست
همچنان روی نقطه صفر
همچنان روی نقطه صفر

همچنان روی نقطه صفر

آی اسپورت - در روزهایی که فدراسیون فوتبال به دلیل مشکلات استادیوم ها شروع لیگ برتر را به نعویق می اندازد، برگزاری سوپرکاپ اروپا در کشور همسایه بار دیگر میزان پیشرفت دیگر کشورها و درجا زدن فوتبال ایران را به خوبی نمایان کرد. ترکیه در سال های اخیر گام های بزرگی برای پیشرفت در فوتبال برداشته که ثمره آن ها اکنون کاملا مشخص شده و عقب افتادن ما از همسایه شمال غربی دیگر بر کسی پوشیده نیست. ما از نظر امکانات در مقایسه با کشورهایی چون چین، ژاپن، قطر، کره جنوبی، عربستان و حتی امارات هم فرسنگ ها عقب هستیم و این فاصله روز به روز بیشتر و بیشتر می شود و در چنین شرایطی طبیعی است که تیم ملی بزرگسالان و همین طور تیم های باشگاهی ما سالیان طولانی در حسرت قهرمانی آسیا مانده باشند؛ اساسا با این وضع امکانات، داشتن توقع قهرمانی کمی از واقع بینی به دور است!

با این حال تنها نکته آزاردهنده عقب افتادن ما از سایر کشورها نیست، بلکه مشکل اصلی درجا زدن و در برخی موارد عقب گرد فوتبال ماست که باعث شده این گونه دچار مشکل شویم. اگر نگاهی به روزنامه های ده سال پیش بیاندازیم، ممکن است به گزارش ها و یادداشت های زیادی درباره لزوم بهبود امکانات سخت افزاری پیدا کنیم و حالا می بینیم همه آن مشکلات حل نشده باقی مانده اند. می توان تمامی آن مطالب را تنها با تغییر نام مسئولان ورزش دوباره منتشر کرد بدون این که کسی متوجه آن شود.

در سال های اخیر که ما درگیر دعواها و درگیری های فراوان بوده ایم و به جز ساخت دو استادیوم امام رضا و فولاد آره نا تغییر دیگری نداشته ایم، امارات و ژاپن جام باشگاه های جهان را میزبانی کرده اند، عربستان و چین میزبان سوپرکاپ ایتالیا بوده اند و قطر میزبانی جام جهانی 2022 را کسب کرده است. استقلال و پرسپولیس که دو باشگاه بزرگ با طرفداران میلیونی هستند، با وجود هزینه های هنگفت هنوز استادیوم اختصاصی ندارند و حتی با مشکل زمین تمرین هم مواجه شده اند؛ فراموش نکرده ایم که استراماچونی پیش از ورود به ایران اول دستیارانش را فرستاد تا از وضعیت زمین تمرین آبی ها مطمئن شود. موضوعی که فصل قبل هم پیش از دربی گریبان استقلال را گرفت و این تیم را با مشکل مواجه کرد.

در نهایت واضح است که حلل این مشکلات به آسانی امکان پذیر نیست و یک عزم جدی می خواهد وضعیت فوتبال کشورمان از نظر امکانات سخت افزاری تغییر کرده و به سطح دیگر کشورهای آسیایی فقط نزدیک شود.

۹    
آی اسپورت
2019-08-17 13:21:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x