فهرست
حکایت یک مرد؛ تنهای تنهای تنها
حکایت یک مرد؛ تنهای تنهای تنها

حکایت یک مرد؛ تنهای تنهای تنها

آی اسپورت - اغراق نیست اگر بگوییم در بیست سال گذشته هیچکدام از مربیان پرسپولیس به اندازه گابریل کالدرون تنها نبوده‌اند. شاید فقط حمید استیلی بوده؛ اما لااقل مدیر او یعنی حبیب کاشانی با همه عیوب تاریخی‌اش آنقدر معرفت داشت که تا آخر پشت سر رفیقش ماند و عاقبت خودش زودتر از حمید رفت. کالدرون اما کاملا تک افتاده، با باشگاهی که انگار هنوز خودش را از خاطرات قدیمی نکنده، با رختکنی که همه جایش سوراخ است؛ آنقدر که سورپرایز گابریل برای سرمربی حریف، شب قبل از بازی روی جلد سه روزنامه ورزشی لو می‌رود.

از همه قشنگ‌تر اما قصه «نیش‌کسوت»هاست؛ جماعتی که سه سال تمام در مقابل اتهام مهندسی نتایج لام تا کام حرف نزدند، اما با اولین مصاحبه انتقادی کالدرون روی سرش خراب شدند که: «تو اگر مردی تیم خودمان را درست کن.» وقتی قصه رعیت‌های پیاده‌ای مثل فنونی‌زاده و درخشان این باشد، عجیب نیست که سلطان سرخ، فقط پنج دقیقه بعد از بهترین برد پنج سال گذشته پرسپولیس با پنج گل، مصاحبه کند و زیبایی بازی رقیب سنتی را به رخ خودی‌ها بکشد. دیگر شکی باقی نیست که اینها در دو، سه سال گذشته هم فقط به خاطر نتایج خوب برانکو و از ترس مردم ساکت شده بودند، وگرنه هنوز هم به سر تا پای تیم چشم طمع دارند. لیگ سیزدهم وقتی علی دایی سرمربی پرسپولیس بود، در واکنش به یکی از مصاحبه‌های علی کریمی گفت: «محال است من بیرون از پرسپولیس باشم و در مورد این تیم حرف بزنم.» حالا اما جناب دایی هم روزه سکوتش را می‌شکند و به کالدرون یورش می‌برد که: «اظهارنظرش در مورد چیپ علیپور خیلی غیرحرفه‌ای بود.» لابد اگر خود دایی مربی بود و شاگردش در دقیقه نود با بی‌احترامی به ملت اینطوری امتیازات حیاتی را شاباش می‌کرد، علی‌آقا در کنفرانس قربان‌صدقه او می‌رفت. حالا مردم هیچی، جواب پرواز کنسل‌شده بهزاد غلامپور را کی می‌داد؟ جالب است که آقایان دو جمله تند کالدرون را درشت می‌کنند، اما از کنار عبارت «جانم را هم برای این باشگاه می‌دهم» می‌گذرند؛ همانطور که تی کشیدنش روی زمین خیس دیده نشد؛ آن هم بعد از چهار ماه پول نگرفتن.

همین حالا کالدرون دو امتیاز از پرسپولیس هفته دهم پارسال جلوتر است و بازی‌های سختش را هم پشت سر گذاشته، اما لشکر غرولند، هنوز با ایرادهای بنی‌اسراییلی سرمربی تیم را جلوی بچه‌هایش بی‌اعتبار می‌کنند. خوب نگاه کنید؛ دور و بر کالدرون هیچکس نیست. برای او فقط «هوادار» باقی مانده که او هم باید تکلیفش را روشن کند؛ یا سرانجام با کوچ برانکو کنار بیاید و درک کند مربی آرژانتینی گناهی در آن جدایی نداشته، یا در فراق پروفسور آنقدر ضجه مویه کند که دوران گذار به گل بنشیند و تیم به دوره درخشان دایی‌ها برگردد. والسلام!

۴۶ ۳  
آی اسپورت
2019-11-06 16:53:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۳ نظر
....
چهارشنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۸، ۱۸:۱۲
آفرین دمت گرم آقای بهروش با این قلم زیبات و حقایق ک گفتی
۱
اسمان
چهارشنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۸، ۱۸:۴۴
کالدرون یک مربی بی شیله پیله است.و صادقانه کار میکنه.هوادران عزبز باید از او حمایت کنیم.با # کالدرون تنها نیست.
۱
رضا
چهارشنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۸، ۲۱:۰۰
خبرناهارهای عزیز مدتی تشریف نداشتید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر