فهرست
سازمان لیگ به جای استقلال مجری ۹۰ـ۱۰ باشد!
سازمان لیگ به جای استقلال مجری ۹۰ـ۱۰ باشد!

سازمان لیگ به جای استقلال مجری ۹۰ـ۱۰ باشد!

آی اسپورت - اجرای این قانون بی‌شک به سود فوتبال است چراکه یک قانون جهانی است، اما اگر در اجرای آن عدالت رعایت نشود، اجرا نکردن آن به مراتب بهتر از پیاده کردنش است. جامعه‌شناسان می‌گویند در برخی از جوامع بی‌نظمی خود عامل نظم است. تصور کنید در مترو هیچ‌کس حق ایستادن نداشته باشد! طبیعتاً مردم برای ورود به واگن مترو با چالش و در مسیر رسیدن به مقصد با تأخیر مواجه خواهند شد. پس به سود مترو و مردم است که مسافران به صورت ایستاده هم سوار واگن‌ها شوند.

باشگاه استقلال راهکاری برای تشخیص هواداران خود نداشته و بیم این دارد برخی از تماشاگران پرسپولیس بلیت جایگاه استقلالی‌ها را خریداری کنند و روز بازی به استادیوم نیایند و در نتیجه برخی از سکو‌ها خالی بماند. قطعاً راهکار‌هایی برای رسیدن به این موضوع که چه کسی تماشاگر پرسپولیس است و چه کسی تماشاگر استقلال، وجود دارد. یکی از راهکار‌ها همان‌طور که یکی، دو هفته پیش پیشنهاد داده بودیم این است کد ملی‌ای که به اسم تماشاگر استقلال صادر می‌شود هیچ وقت قادر به خرید بلیت جایگاه پرسپولیس نشود و بالعکس، اما با توجه به زمان کوتاه تا رسیدن به زمان برگزاری شهرآورد، آیا استقلال به خوبی می‌تواند راهکار‌های پیشنهاد شده را اجرایی کند؟ در حالی که به زمان برگزاری شهرآورد نزدیک می‌شویم عنوان شده ممکن است طبقه دوم استادیوم بلااستفاده باقی بماند! در این صورت این موضوع به ضرر استقلال تمام می‌شود به خصوص که سکو‌های طبقه دوم قطعاً برای بازی برگشت مهیا می‌شود.

این سؤال مهم پیش می‌آید که چرا سازمان لیگ کار‌های درآمدزا از جمله بلیت‌فروشی الکترونیکی و جذب تبلیغات دور زمین را خودش انجام می‌دهد و انجام کار‌های سخت را به باشگاه‌ها می‌دهد مثل قانون ۹۰ به ۱۰. سازمان لیگ نتوانست در فینال جام حذفی ۳۰۰ تماشاگر داماش را در استادیوم جا دهد آن وقت چطور انتظار دارد استقلال در بازی شهرآورد قانون ۹۰ به ۱۰ را به خوبی اجرا کند؟

فرصت استقلال برای اجرایی کردن این ایده کمتر از ۱۰ روز است، اما تیم رقیب نزدیک به ۵ ماه برای اجرای این ایده فرصت دارد و این عدالت در اجرای قانون مورد اشاره را زیر سؤال می‌برد. اینکه سازمان لیگ قصد دارد قوانین جهانی را در فوتبال ایران پیاده کند، نیت خوبی است. همین‌طور برنامه‌ریزی کل بازی‌های لیگ برتر که دیروز منتشر شد، اما سازمان لیگ در این مسیر باید کنار باشگاه‌ها باشد. خب سازمان لیگ باتجربه‌تر از باشگاه‌هاست و اگر تصور می‌کند قانون ۹۰ به ۱۰ در فوتبال ایران به راحتی اجرایی می‌شود این بار خود این قانون را پیاده کند و ۹۰ درصد ظرفیت استادیوم آزادی را به تماشاگران استقلال بدهد و ۱۰ درصد را به تماشاگران پرسپولیس.

ابتدا کار صورت می‌گیرد و بعد در مورد آن فکر می‌شود! دیدیم در هفته‌های اخیر برخی از تماشاگران برای خرید بلیت الکترونیکی بازی‌ها با چه چالش‌هایی مواجه شدند در حالی که ابتدا باید ساختار ساخت و بعد اهداف را پیاده کرد نه اینکه مسئولی بیاید و بگوید هزار بار تماشاگر مجانی وارد استادیوم شده و یک بار هم اشکالی پیش نمی‌آید پولش ضبط شود و موفق به خرید بلیت بازی نشود!

خبر ورزشی

۱    
آی اسپورت
2019-09-15 19:44:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر