فهرست
پیروزى‌هاى «ما» بر AFC
پیروزى‌هاى «ما» بر AFC

پیروزى‌هاى «ما» بر AFC

آی اسپورت - در راستاى کسب پیروزى بزرگى که در مذاکرات کوالالامپور نصیب فوتبال ما شد و از آنجا که «ما» اهالى فوتبال معمولاً قدر و قیمت این موفقیت‌هاى کم‌نظیر را نمى‌دانیم و نیز براى آنکه حق این دستاورد بى‌همتا کاملاً بجا آورده شود، از زعماى مدیریت داهیانه فوتبال به ویژه معاونت محترم و رزمى‌کار شاخه‌هاى فنى وزارت ورزش و از بقیه هیئت همراه، خواهش مى‌شود من‌باب «ارشاد»، بفرمایید که از این توفیق عظیم، تحت عنوان چه تیترى، استفاده و یاد شود؟! آیا جمله وصفى «پیروزى بزرگ» مى‌تواند گویاى عظمت اتفاق یادشده و حادثه مکسوبه از آن باشد؟

شاید هم باید از عنوان پیروزى بزرگتر، حتى از واژگان پرطمطراق، بزرگترین پیروزى، یک تیتر مناسب ساخت و پرداخت! به هر حال، ما که اعتقادى به ارزش گفتمانى عبارت «کوه، موش زایید» نداریم! خداییش هم آن چیز دیگرى است و این هم چیز دیگرى! توفیق اخیر ما- وادار کردن AFC به پى گرفتن‌هاى خواست قبلى که تکرار مطالبات اولیه است- راه را بر انواع «دبه» درآوردن کنفدراسیون مى‌بندد و اجازه نمى‌دهد، هیچ خواست دیگرى را وارد موضوع مورد طلب نماید! این موفقیت، ارزش آن را دارد که از یکسرى عناوین «حماسى» ترى در راستاى استفاده ژورنالیستى برخوردار شود! بارالهی، سایه این مدیران کاربلد را، بر سر ما، مستدام بدار!

گول خوردن نه! بازى خوردن، این هم نه!

ما کارى به حرف‌هاى پیش از اجلاس ٢٠٢٠ کوالالامپور نداریم! نه نفیاً حرفى داریم و نه اثباتاً به یادآورى مطالبه محورى نخواهیم پرداخت! و از آنجا که نگاه مساوات‌طلبانه‌اى هم داریم و میزان ارادتمان، به استقلال و پرسپولیس به یک اندازه است، سهم هر دو تیم را در استفاده از کلمات پر آب و تاب و حرف‌هاى رستم شاد کن، اسفندیار شیر کن، یک اندازه مى‌دانیم و مى‌گوییم: ... اى دست‌تان درد نکند، با این ظلم‌ستیزى همه‌جانبه تان که اگر شما نبودید، الان معلوم نبود عزت‌طلبى و شوکت‌خواهى فوتبال ما تا کجا دامن مى‌گسترانید! یا از این پس، عالمگیر خواهد شد!

به هر حال، امیدواریم ٧٧ درصدى که در نظرخواهى‌ها جواب داده بودند محکم موضع بگیرید، بازى در کشور ثالث را نپذیرید و این گزینه را بایکوت کنید و کنار بکشید، احساس بدى از جنس گول‌خوردگى، بازى‌خوردگى و سرخوردگى نداشته باشند و مثل کوه، پشت سر آقایان انصارى‌فرد و خلیل زاده بایستند که اگر خلیل زاده یک حرفى انداخته، چون فوتبالى نبوده، اما سخنان سنجیده و به شدت مهندسى و معمارى شده انصارى‌فرد، عین صواب است و رأى اولولابواب!

فریاد فرهاد

ما که نماینده مردم و مدعى‌العموم نیستیم، پس از طرف مردم، هیچ حرفى درباره سخنانى که بیشتر به خالى‌بندى شبیه بود نداریم و اگر هم داشته باشیم، گفتن یا نگفتنش را به خبرنهاران و مرام خبرنهارى وا مى‌گذاریم! ولى فریاد بلند فرهاد مجیدى را چه‌کار کنیم که هنوز بازى اولش را انجام نداده، دلش از وعده‌هاى توخالى پر شده است و مى‌گوید:

... این چه جور پیروزى در نبردهاى بیرون از میدان مسابقه است؟ وعده هاى شما در مقابله با تحکم و زورگویى AFC همین بود؟ بازى در دبى با تیم الکویت، همان معنى را مى‌دهد که شما فرمایش مى‌فرمودید؟ مذاکره کردیم که هر چه گفتند، بگوییم چشم؟ بدون سفر شبانه به مالزى، ممکن نبود به AFC بگوییم: سمعاً و طاعتاً!

فرهاد یک حرف دیگر هم زده است که احتمالاً به این فتح ظفرنمون و قرارداد شبه ترکمان‌چاى، ندارد! فرهاد با صداى فریادگونه می‌گوید که‌: ... من همه شارلاتان‌بازى‌هاى موجود را به هم مى‌ریزم که لازمه اش، تاراندن و پراکندن شارلاتان‌ها است!

 

خبر ورزشی

۱ ۱  
آی اسپورت
2020-01-25 15:30:00
نظر دهید

۱ نظر
رضا
شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸، ۱۹:۴۴
بابا بیچاره ها سفری کرده اند باپول بیت المال ،زهرمارشان نکنید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر