فهرست
نقد کنید اما استرلینگ می‌درخشد
نقد کنید اما استرلینگ می‌درخشد

نقد کنید اما استرلینگ می‌درخشد

آی‌اسپورت - رحیم استرلینگ فقط 14 دقیقه زمان نیاز داشت تا فصل را با یک گل تماشایی شروع کند، درست پس از به ثمر رساندن این گل بود که او دست‌اش را به کنار گوش‌اش آورد تا جوابی قاطع به منتقدین‌اش داده باشد.

این حقیقتی غیر قابل کتمان است که استرلینگ، بهترین بازیکن زمین در دیدار حساس برابر آرسنال  بود؛ خطرناک، فرّار، خلاق و سخت‌کوش حتی در فاز دفاعی. او به هیچ عنوان با استرلینگی که یکماه پیش در دیدار رده‌بندی جام‌جهانی به میدان رفت، قابل مقایسه نبود و به طور قطع این عملکرد و این پیشرفت حاصل پذیرفتن ضعف‌هایش و خود انتقادی اوست.

پس از تماشای عملکرد درخشان او در مصاف با توپچی‌های لندن، این سوال در ذهن فوتبال‌دوستان ایجاد شده که ستاره 23 ساله چرا در تیم ملی انگلیس نمی‌تواند چنین بازی زیبایی را به نمایش بگذارد؟ جواب این سوال به اتمسفر و جو باشگاه منچسترسیتی، هم‌تیمی‌هایش و البته قضاوت مردم در مورد او برمی‌گردد؛ قضاوتی که تند که حتی با وجود این عملکرد درخشان، باز هم عده‌ای بازی‌های گذشته او را چماق کرده‌اند و مدام بر سرش می‌کوبند!

سرزنش‌ها و انتقادات یک طرفه به طور قطع نتایج مثبتی به دنبال نخواهد داشت اما اگر عده‌ای باهوش (!) مشتاق هستند که بدانند چرا او در ترکیب سیتی بهتر از تیم ملی بازی می‌کند، می‌توانستند جواب را به سادگی در بازی مقابل آرسنال ببینند. بسیار واضح است که من‌سیتی از تیم ملی انگلیس ساختار بهتری دارد، بازیکنان با کیفیت‌تر را در ترکیب‌اش می‌بیند و مربی صاحب سبک و باتجربه‌تری را روی نیمکت دارد. این تیم، نتیجه مدیریت صحیح و حضور بازیکنانی‌ست که سالها در بالاترین استاندارد فوتبال روز جهان در کنار هم کار کرده‌اند. سیتیزن‌ها تنها تیم لیگ برتر انگلیس هستند که بیش از 100 امتیاز در یک فصل کسب کرده. سیتی چنان خط هافبک فوق‌العاده‌ای در اختیار دارد که حتی ستاره‌ای همچون «برناردو سیلوا» نیز نمی‌تواند جایی ثابت و تضمین شده در آن داشته باشد. حالا این سوال را از خود بپرسید که اگر سیلوا یک بازیکن انگلیسی بود، آیا در ترکیب «سه‌شیر» هم نیمکت‌نشین میشد؟ قطعاً خیر!

در جام‌جهانی روسیه 2018، استرلینگ بی‌مهابا خودش را به قلب دفاع حریف میزد تا به هر نحو ممکن بتواند کاری برای تیم‌اش انجام دهد. اما کیفیت هافبک‌های انگلیس نسبت به هافبک‌های حاضر در من‌سیتی، بسیار نامیدکننده بود که همین قضیه کلِ بار هجومی تیم را بر دوش استرلینگ انداخت. رحیم هم با وجود تلاش‌های زیادش، موفق به انجام کار خاصی در بازی نمیشد. به همین دلیل بود که انگلیس در روسیه در طراحی حملات در جریان بازی، عملکرد ضعیفی داشت و تقریباً همه گلهایش را از روی ضربات آزاد و پنالتی به ثمر رساند.

ضمن اینکه آبی‌آسمانی‌های شهر منچستر یکی از بهترین تیم‌های دنیا در زمینه حفظ توپ محسوب می‌شوند؛ بازیکنان به خوبی برای انجام ماموریت‌های مختلف توجیه شده‌اند، جابه‌جایی‌ها موبه‌مو تمرین شده و استاندارد بازی بسیار بالاتر از تیم ملی انگلیس است. به همه این موارد، هم‌تیمی‌های باکیفیت‌تر استرلینگ در سیتی نسبت به تیم ملی را نیز اضافه کنید تا بیشتر و بهتر متوجه دلیل تفاوت عملکرد او در باشگاه و سطح ملی شوید.

در بازی مقابل شاگردان اونای امری، استرلینگ و بنجامین مندی در سمت چپ نمایش فوق‌العاده‌ای داشتند و «هکتور بیرین» را اسیر حرکات ترکیبی و سرعتی‌شان کرده بودند. صحنه گل اول را به خاطر بیاورید، ابتدا مندی دفاع آرسنال را شکافت و توپ را در لبه محوطه جریمه به رحیم رساند، او هم به راحتی نبرد یک به دو را در مقابل بیرین و گوندوزی برنده شد و با یک ضربه هنرمندانه دروازه چک را باز کرد. در ادامه زمانی که به نظر می‌رسید توپچی‌های لندنی بر بازی مسلط شده‌اند، باز هم حرکت ترکیبیِ مندی و استرلینگ، باعث شد که توپ در گوشه محوطه جریمه به مندس برسد و در نهایت سیلوا کار را تمام کرد.

این آخرین تاثیر رحیم در اولین بازی سیتیزن‌ها در فصل جدید لیگ جزیره بود و پس از آن، او در میان تشویق‌های ارزشمند پپ گواردیولا از زمین خارج شد. او ماموریت خودش را تمام و کمال انجام داده بود و تیم‌اش را به 3 امتیاز حساس رساند. او حالا به جایی برگشته که می‌تواند بهترین عملکردش را ایفا کند و اکنون فوتبال‌دوستان می‌توانند یک فصل کامل از هنرنمایی‌های او لذت ببرند.

۳    
آی اسپورت
2018-08-14 17:43:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر