فهرست
Q&A هفتگی با بلگه/ زیدان تاکتیک خاصی ندارد
Q&A هفتگی با بلگه/ زیدان تاکتیک خاصی ندارد

Q&A هفتگی با بلگه/ زیدان تاکتیک خاصی ندارد

آی اسپورت- گیوم بلگه، کارشناس اسکای اسپرتس، جلسه سوال و جواب هفتگی‎اش به سوالاتی پاسخ داده که در زیر آن‌ها را مرور می‌کنیم.

 اتلتیکو ترجیح می‌داد حریفش در لیگ قهرمانان لسترسیتی باشد؟

داستان لستر فوق‌العاده است، زیبا است، اما این را قبول ندارم که باشگاه‌ها از قرار گرفتن روبه روی لستر می‌ترسیدند، همه دوست داشتند با این تیم همبازی شوند. باشگاه ها بازی با سویا را دیده بودند، دیدند که 3 بار تیر دروازه آن‌ها را نجات داد و دوبار هم دروازه‌بانشان توپ را مهار کرد. در بازی رفت سویا 7 شوت به سمت دروازه داشت و لستر 2 شوت. شکست در سانچس پیژخوان برای آن‌ها مانند برد بود، شانسی به دست آوردند که مستحقش نبودند. به قهرمانی این تیم در لیگ انگلیس هم زیاد توجه نکنید، لیگ قهرمانان کاملا متفاوت است.

رئال کدام دروازه‌بان را ترجیح می‌دهد، کورتوا یا دخئا؟

دقیق نمی‌دانم، چون رئال برای هر دو تلاش خواهد کرد، طبیعی هم هست. باید برای هر دو تلاش کند تا موفق شود یکی از آن‌ها را به خدمت گیرد.

آیا ایسکو جانشین خوبی برای اوزیل در آرسنال خواهد بود؟

تا جایی که من می‌دانم آرسنال ایسکو را نمی‌خواهد. قبلا هم او را نمی‌خواستند و حالا هم نمی‌خواهند.

نظرت راجع به اخراج سرمربی میدلزبورو چیست؟

نکته اصلی که احتمالا خیلی‌ها را سورپرایز کرد این بود که کارانکا اخراج نشد، با توافق دوطرفه از هم جدا شدند. بحث‌هایی بین او و باشگاه بود که در نتیجه‌اش هر دو از هم جدا شدند. شاید باشگاه فکر می‌کرده کارانکا برای این که آن‌ها را از این موقعیت خارج کند نیاز به تجربه بیشتری داشته است. هر دلیلی که این تصمیم داشته، شکی در این نیست که زمانش رسیده بوده که جدایی انجام شود. کارانکا با دید مثبت به ماجرا نگاه کرد. برای او تجربه فوق‌العاده‌ای بود و او همیشه میدلزبورو را به خاطر شانسی که به او دادند دوست خواهد داشت.

اگر کارانکا به بیلبائو برود، آیا والورده به بارسلونا می‌رود؟

نه، احتمالا مربی‌شان ژوزه زیگاندا خواهد بود. او در حال حاضر سرمربی تیم B بیلبائو است و او را آماده کرده‌اند تا در صورت رفتن والورده به بارسلونا از او استفاده کنند.

سویا در 3 بازی آخر برنده نبوده است. به نظر تو اتلتیکو می‌تواند به این تیم برسد؟

جدال فعلا همین است، بین ویارئال و سوسیداد برای سوم و چهارم شدن. منطقی این بود که سویا تخم مرغ‌هایش را در یک سبد بگذارد، یعنی لیگ قهرمانان. اما لستر برنامه‎های این تیم را خراب کرد. مطمئنا لیگ اسپانیا پایان جذابی خواهد داشت.

آیا در بازی سن مامس BBC باید در ترکیب اصلی باشند؟

فکر می‌کنم این طور باشد. اگر این طور نباشد عجیب است. این‌ها مخصوصا در بازی‌های بزرگ به طور طبیعی در زمین خواهند بود. این تصمیم رئال مادرید و زیدان است. هرچند که آمار نشان می‌دهد وقتی این بازیکنان در زمین هستند رئال بیشتر گل می‌خورد و شوت‌های بیشتری هم به سمت دروازه‌اش زده می‌شود. همچنین به اندازه بزرگی نامشان گل نمی‌زنند. اگر یکی از این‌ها در خط هافبک بازی کند رئال کنترل بیشتری بر بازی خواهد داشت. اما تضمین می‌کنم در همه بازی‌های مهم از حالا تا پایان فصل، تا زمانی که آماده باشند، همه‌شان در ترکیب اصلی خواهند بود.

وقت مناسبی است که زیدان از رونالدو در پست یک شماره 9 استفاده کند؟

از زمانی که رونالدو به رئال مادرید آمده، در پست یک شماره 9.5 بازی کرده است. گاهی از سمت چپ شروع می‌کند، اما کار را در پست یک شماره 9 به پایان می‌برد. به همین دلیل هم نیاز به بنزما است تا پست‌ها و موقعیت‌ها عوض شوند. مشکل فقط اینجاست که تاثیرگذاری رونالدو کم شده است. دریبل‌هایش کمتر شده و همه دلایلی که به خاطر آن‌ها زیدان از رونالدو در پست یک شماره 9 استفاده می‌کرده کمرنگ شده‌اند. البته که هر مربی دیگری جای زیدان بود در همین پست از رونالدو بازی می‌گرفت. گاهی او پشت به دروازه بازی می‌کند و توپ را پخش می‌کند، اما در این کار خوب نیست و به همین دلیل هم هست که هر بار آلوارو موراتا در زمین است، رونالدو موفق عمل نمی‌کند.

مطبوعات اسپانیا چطور به حذف سویا واکنش نشان دادند؟ بازیکنان را سرزنش کردند یا سامپائولی را؟

از ترکیبی که سامپائولی استفاده کرده بود انتقاد شد، دو تعویض بین دو نیمه انجام شد که بسیار شوکه کننده بود. این باعث شد سویا نتواند عملکرد موفقش را برای 90 دقیقه ادامه دهد. البته که در طول دو بازی این تیم شوت‌های بسیاری به سمت دروازه زد، 3 بار هم تیر دروازه را لرزاند و دو پنالتی هم از دست داد. باید آن‌ها صعود می‌کردند، اما برعکسش اتفاق افتاد. در 180 دقیقه بازی سویا تیم برتر بود، اما در 15 دقیقه پایانی لستر بهتر بود.

هنوز تاکتیک‌های زیدان در مادرید را نمی‌دانم. دقیقا او چطور تیم را آماده می‌کند؟

اول باید بگویم این طور نیست که تیم مادرید سرشار از تاکتیک باشد. بلکه تکیه این تیم بیشتر روی توانایی‌های فردی است. زیدان فقط دستورالعمل‌های اصلی را به بازیکنان می‌دهد و حتی گاهی هم بازیکنان را بیشتر گیج می‌کند. او با 3 مدافع هم بازی کرده است و بین دو نیمه دوباره از سیستم 4 دفاعی استفاده کرده است. خیلی اوقات هم به لطف ضربه سرهای سرخیو راموس تیمش برنده شده است. کافی است؟ حتی با همین روش برنده لیگ قهرمانان شدند. البته این روند در طولانی مدت به سود تیم نخواهد بود. این فصل فعلا توانسته‌اند با این روش به یک چهارم لیگ قهرمانان برسند و در لیگ مدعی اصلی قهرمانی باشند.

۵ ۱  
آی اسپورت
2017-03-18 17:04:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
زین الدین زیدان
شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۵، ۱۷:۲۵
در انتخاب تیتر شیطنت کردید. منظور بلگه به وضوح تفاوت داره با لحن تیتر شما.
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر