فهرست
از اقتدار با کی‌روش تا اما و اگر با ویلموتس
از اقتدار با کی‌روش تا اما و اگر با ویلموتس

از اقتدار با کی‌روش تا اما و اگر با ویلموتس

آی اسپورت - بعد از اینکه تیم ملی ایران مقابل عراق باخت، مارک ویلموتس ایران را به مقصد کشور خود ترک کرد و این اتفاق نشان می‌دهد هیچ برنامه خاصی برای تدارک بازی دوستانه با دیگر تیم‌ها صورت نگرفته است. تیم ملی فوتبال ایران که با کارلوس کی‌روش عادت کرده بود به ‌راحتی به جام جهانی صعود کند، حالا کارش با مارک ویلموتس گره خورده است. در این گزارش قصد داریم به وضعیت تیم ملی در گروه خودش برای صعود به جام جهانی رسیدگی کنیم.

5 ماه سرگردانی

تیم ملی حدود 5 ماه سرگردان خواهد بود و این برای تیمی که در دو بازی اخیرش خوب کار نکرده و شکست خورده، اصلا اتفاق خوبی نیست. تیم ویلموتس در دیدار برابر بحرین و عراق نشان داد که هنوز ترکیب برگزیده تیمش را انتخاب نکرده است. بازی‌های دوستانه کمک می‌کند تا تیم‌ها به هماهنگی بیشتری برسند و سرمربی بتواند بهترین بازیکنان تیمش را انتخاب کند، اما بازی‌های تدارکاتی فیفا دی برای تیم ملی ایران هدر می‌روند. هر چند ایران مقابل تیم ملی عراق شکست خورد، اما هنوز کار تیم ملی تمام نشده است. با توجه به تساوی تیم ملی فوتبال عراق و بحرین در چارچوب رقابت‌های مقدماتی جام جهانی 2022 قطر، سرنوشت تیم ملی برای صعود در اختیار خودش قرار گرفت.

4 دیدار باقی‌مانده در فروردین و خرداد

ایران در بازی بعدی خود روز هفتم فروردین در ورزشگاه آزادی از هنگ‌کنگ پذیرایی می‌کند و 12 فروردین در کامبوج به مصاف این تیم می‌رود. اکنون در گروه C رقابت‌ها عراق و بحرین با 11 و 9 امتیاز به ترتیب در رده اول و دوم قرار دارند و ایران با یک بازی کمتر با 6 امتیاز سوم است. ملی‌پوشان ایران چهار دیدار باقی‌مانده خود را در فروردین و خرداد ماه 99 برگزار خواهند کرد. اگر شاگردان ویلموتس در این 4 دیدار پیروز شوند می‌توانند به عنوان تیم صدرنشین گروه صعود کنند. بحرین و عراق شانس ویژه‌ای برای برتری مقابل هنگ‌کنگ و کامبوج دارند و اگر شش امتیاز این بازی‌ها را به حساب‌شان واریز کنیم، عراق در صورت پیروزی برابر تیم هلیو سوسا پرتغالی تا پیش از بازی با ایران در دور برگشت 17 امتیازی می‌شوند.

صعود به عنوان تیم دوم اصلا آسان نیست

اگر به هر دلیلی تیم ملی کشورمان نتواند در گروه خود صدرنشین شود این شانس را دارد به عنوان یکی از چهار تیم برتر دوم به دور بعدی صعود کند. این در شرایطی است که با نگاه به گروه‌های هشت‌گانه متوجه می‌شویم چنین کاری اصلا ساده نیست. در گروه A، سوریه 15 امتیازی است و ظاهرا صعودش به عنوان تیم اول قطعی است. پس از سوریه، چین 7 امتیازی حضور دارد که جزو تیم‌های خوبی است که در رده دوم قرار گرفته است. در گروه B، اما کار پیچیده است، جایی که استرالیا با 12 امتیاز صدرنشین است و کویت و اردن هم با 10 امتیاز در رده‌های دوم و سوم قرار گرفته‌اند. احتمالا یکی از بهترین تیم‌های دومی که صعود می‌کند، از این گروه است.

در گروه D ازبکستان با 9 امتیاز صدرنشین است و عربستان با 8 امتیاز در رتبه دوم قرار گرفته که نشان می‌دهد در این گروه هم تیم دوم ضعیفی وجود ندارد و سنگاپور هم که سوم است، 7 امتیازی است. در گروه E، قطر با 13 امتیاز در صدر است و عمان با 12 امتیاز در تعقیب این تیم قرار دارد. در این گروه هم نه قطر تیم ضعیفی است و نه عمان، بنابراین هر کدام دوم شوند جزو گزینه‌های اصلی صعود خواهند بود. در گروه F ژاپن با یک بازی کمتر از سایر هم‌گروهی‌های خود با 12 امتیاز اول است و به نظر می‌رسد به عنوان تیم اول هم صعود خواهد کرد و قرقیزستان و تاجیکستان که هر دو 7 امتیاز هستند باید برای صعود بجنگند.

در گروه G ویتنام، مالزی و تایلند به ترتیب اول تا سوم هستند و در کمال تعجب امارات با 6 امتیاز چهارم است، هر چند که این تیم یک بازی کمتر از سایرین دارد. در گروه H هم کار سخت به‌نظر می‌رسد، جایی که ترکمنستان با 9 امتیاز در صدر است و کره جنوبی، لبنان و کره شمالی 8 امتیازی هستند با این نکته که کره جنوبی یک بازی کمتر انجام داده است.

میزان

 

۳ ۱  
آی اسپورت
2019-11-22 21:56:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
عارف
جمعه ۱ آذر ۱۳۹۸، ۲۲:۲۹
اقتدار با کیروش!!!
بدترین باخت تاریخ ایران به ژاپنی که قطر بهش ۳ تا زد
ناکامی مطلق در جام ملتهای آسیا در حالی که بهترین قرعه در ۴۰ سال اخیر نصیبمون شده بود
صعود به جام جهانی در آسونترین گروه و بدترین کره تاریخ که حتی به لبنان باخت
در ضمن ویلموس فقط چند ماه اومده چرا الان دارین با کیروش مقایسه میکنید مرغ پخته خندش میگیره از این منطق شما
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر