فهرست
استقلالی‌های پرسپولیس، پرسپولیسی‌های استقلال
استقلالی‌های پرسپولیس، پرسپولیسی‌های استقلال

استقلالی‌های پرسپولیس، پرسپولیسی‌های استقلال

آی اسپورت- در حالی که به داربی آلمان نزدیک می‌شویم، بررسی بازیکنان دو تیم استقلال و پرسپولیس که در گذشته طرفدار تیم رقیب بوده‌اند یا در آن تیم بازی کرده‌اند، خالی از لطف نیست. البته در فوتبال حرفه‌ای، این‌گونه مسائل کاملا طبیعی است و نکته منفی در کارنامه این بازیکنان محسوب نمی‌شود. اتفاق‌های مشابه آن چه در زیر خواهید خواند، هر روز در فوتبال دنیا رخ می‌دهد و جزئی از جهان رویایی مستطیل سبز است.

* پرسپولیس

شایان مصلح: خرید جدید باشگاه پرسپولیس در این فصل، محصول آکادمی باشگاه استقلال است. او سه سال در تیم جوانان استقلال توپ زد و به داماش و بعد از آن به سپیدرود رفت. در آنجا خوش درخشید و با پیشنهاد استقلال و پرسپولیس مواجه شد اما راهی پرسپولیس شد.

محمد انصاری: این بازیکن هم فوتبالش را از تیم جوانان استقلال آغاز کرد و حتی در چهار بازی تیم بزرگسالان هم به میدان رفت ولی مظلومی چندان به او اعتماد نداشت تا این بازیکن از استقلال جدا شود و به فجرسپاسی برود. او تنها دو سال بعد در تست باشگاه پرسپولیس حاضر شد و نظر کادرفنی این تیم را جذب کرد تا پرسپولیسی شود و به یکی از ستون‌های این تیم در خط دفاعی تبدیل شود.

علی علی‌پور: مهاجم جوان پرسپولیس فوتبالش را از نساجی آغاز کرد و مدتی قرضی در استقلال هم بود ولی بازی به او نرسید و در نهایت سر از راه آهن درآورد. علیپور در راه‌آهن یک بار به پرسپولیس گل زد و این تیم را از قهرمانی دور کرد و بعد از آن در یک مصاحبه به صراحت اعلام کرد که استقلالی است و خوشحال است که پرسپولیس را از قهرمانی دور کرده است. علی‌پور فصل گذشته گل قهرمانی پرسپولیس را به ثمر رساند.

محسن مسلمان: هافبک طراح پرسپولیس که از ستون‌های این تیم به حساب می‌آید چند سال پیش و در دوره‌ای که قلعه‌نویی هدایت استقلال را برعهده داشت، از ذوب آهن به استقلال آمد و با پیراهن این تیم عکس یادگاری هم گرفت. با این‌حال برخی از مسائل باعث شد که این قرارداد عملی نشود. او درحال حاضر از بازیکنان مهم پرسپولیس به حساب می‌آید.

علی‌رضا بیرانوند: دروازه‌بان پرسپولیس کمتر از بازیکنان قبلی اتهام استقلالی بودن را یدک می‌کشد. او در صفحه اینستاگرامی منتسب به خودش در گذشته عکس‌هایی با قلب آبی و عدد چهار را منتشر می‌کرد و حتی نوشت که استقلالی است. او زمانی که مظلومی سرمربی استقلال بود با استقلالی‌ها مذاکراتی هم داشت اما در نهایت به توافق نرسید و فصل بعدش راهی پرسپولیس شد. او در بازی نفت و پرسپولیس که با شکست سرخ ها همراه شد و این تیم دستش از جام در نهایت کوتاه ماند نقش مهمی داشت با این‌حال فصل گذشته عملکرد درخشانی برای پرسپولیس ارائه داد.

* استقلال

- روزبه چشمی: این هافبک جوان و خوب استقلال در همه رده‌های پایه تیم پرسپولیس بازی کرده و حتی بازوبند کاپیتانی را هم بر بازو بسته است. چشمی در دوران سرمربی‌گری گل‌محمدی با تیم بزرگسالان پرسپولیس هم تمرین کرد اما راهی خدمت سربازی شد و بعد از بازگشت از سربازی، علی دایی او را نخواست تا راهی صبا شود و از آنجا به استقلال برسد. چشمی فصل قبل حاضر نشد با وجود پیشنهاد از پرسپولیس راهی این تیم شود و نیم فصل را بدون داشتن تیم سپری کرد.

خسرو حیدری: کاپیتان دوم فصل گذشته استقلال در تیم جوانان پرسپولیس بازی کرده است. او بعد از یک سال راهی جوانان استقلال شد و بعد از آن در ابومسلم، پیکان و پاس به میدان رفت و در نهایت به استقلال آمد.

 سجاد آقایی: خرید جدید استقلال در تیم پایه پرسپولیس و در سطح جوانان از بازیکنان مهم این تیم به شمار می‌رفت و حتی فصل گذشته در داربی جوانان دو پاس گل هم داد. او مدتی کوتاه در تمرینات بزرگسالان پرسپولیس هم شرکت کرد اما روز گذشته سر از استقلال درآورد.

مجید حسینی: مدافع جوان استقلال که در تیم‌های ملی پایه سابقه بازی کردن دارد، وقتی که در تیم ملی نوجوانان بود در برنامه «۹۰» حاضر شد و رسما در پاسخ به سوال فردوسی‌پور گفت که طرفدار تیم پرسپولیس است و علاقه دارد که به این تیم بپیوندد. هرچند انتشار آن ویدیو در سال گذشته با حمله متقابل استقلالی‌ها روبه رو شد و آبی‌ها عکسی از رامین رضاییان را منتشر کردند که در راه‌آهن بازی می‌کرد و از فرهاد مجیدی در پایان بازی استقلال و راه‌آهن پیراهنش را خواسته بود.

 

ایسنا

۱۰ ۸  
آی اسپورت
2017-07-04 13:43:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۸ نظر
وحید پرسپولیسی
سه شنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۶، ۱۴:۱۴
راجع به انصاری بیرانوند و علیپور شاید بشه حرفی نزد..اما این رو یکبار تو کله تون فرو کنید لطفا : محسم مسلمان یک پرسپولیسی 6 آتیشه است..از کودکی ..خودم هم تو خیابون بارها ازش پرسیدم جریان استقلال رو .میگم که بدونین.. وقتی تو ذوب یحی مازادش کرد.. آذری بی وجدان هرکاری کرد بفروشدش یا با 500 میلیون ناقابل... پرسپولیس هم درخشان رو داشت که اصلا نمیخواستش و سر مساله حق رشد آذری گفته بود به هر تیمی میدمش جز پرسپولیس... فوتبالش تموم شده بود و دیگه راضی ش کرده بودن که بره استقال برای شانس عاخر اما دلش نبود بره.. عکسهاش و غم تو چهره اش مشخصه.. بعدهم که بطور معجزه واری کسی پبدا شد 500 تومن آذری رو جور کرد داد محسن مثل س** انداخت جلو آذری و رفت فولاد... و از شر استقلال و ورزش 3 راحت شد.. حالا هم تو عشق دوران کودکیش داره سروری میکنه و استقلالی هار و آتیش میزنه.. تمام.
رضا
سه شنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۶، ۱۷:۰۸
پس اون ...بود كه گفت حاظرم مجاني براي ...و ...بازي كنم.اين سرورت حاظره يه فصل مجاني براي پرسپوليس و پرفسور بازي كنه؟!
۵
در جواب رضا
سه شنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۶، ۲۰:۵۲
البته حاضر درسته
دومن اگه اون مصاحبه واقعی باشه گفت برای تیم منصوریان که اون زمان مربی نفت بود.
۳
آرش
سه شنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۶، ۱۴:۱۵
علیپور کجا استقلال تهران بود؟؟؟
یه مدت توی یه تیم شمالی بود که اسمش استقلال بوده اگه اینطور باشه هرکسی تو استقلال صنعتی یا اهواز بازی کرده استقلالیه!!!!
۸
حامد
سه شنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۶، ۱۴:۳۲
علیرضا منصوریان. او ابتدا در تمرینات تیم پرسپولیس شرکت کرد و از سوی مربی وقت این تیم، یورگن گده- در "تست فنی" رد شد و به استقلال رفت.
۷
اگه مذاکره محسن مسلمان اخراجی دال بر استقلالی بودن ایشان است
سه شنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۶، ۱۵:۱۴
برهانی و عنایتی که داخلی بستند، فروزان و کاوه مذاکره کرد، قائدی با عکس مسلمان و طارمی عکس گرفت، داریوش شجاعیان تلاش کرد بیاد پرسپولیس، مهدی رحمتی با حبیب کاشانی مذاکره کرد، پژمان منتظری و بیت سعید اصالتن پرسپولیسی شش آتیشه است، فرشید باقری مذاکره کرد و منصوریان عکس علی پروین را به اتاقش زده بود
هاها
سه شنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۶، ۱۶:۲۸
شوخیاتون بانمکه در مجموع:))محسن مسلمان قبل از اینکه بره با مسئولان کیسه که اون زمان به زور با همه عکس یادگاری میگرفتن عکس بندازه تو پرسپولیس بازی کرده بعد شماها اون بازی کردن رو به حساب پرسپولیسی بودن نیاوردید اینکه رفته عکس انداخته رو به حساب استقلالی بودن آوردید؟:))البته این تحلیلای آب‌دوغ‌خیاری به مذاق دوچرخه سواران خوش میاد معمولن بحثی هم درش نیست چون کم کم داریم به زرد تر شدن آی اسپورت عادت میکنیم;)
بیرانوند، انصاری، مصلح، مسلمان، رضاییان، علیپور، طارمی، امیری
سه شنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۶، ۲۲:۵۷
کامنتاای ...خیلی خنده داره :))))))))))
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر