فهرست
مثِ یه خواب، کوتاه!
مثِ یه خواب، کوتاه!

مثِ یه خواب، کوتاه!

آی اسپورت- لحظه‌ی ترسناک برای هوادار استقلال وقتی بود که فتحی ‌بار دیگر با اطمینان از چیزی خبر داد؛ مثل تیام، پاتوسی و این‌بار آندره‌آ استراماچونی! استقلال برای سومین بار در سه فصل اخیر، از بحران عبور کرد، اوج گرفت و ناگهان از هم پاشید!  استقلال و بحران، انگار دو روی یک سکه‌اند. نزدیک‌تر شاید؛ برادرهای خونی‌اند. قدیمی‌های استقلال صدایش می‌کنند؛ هیولای درون!

این‌بار اما این هیولا در غیرمنتظره‌ترین زمان ممکن، از بطن ناکارآمدی، از قلب عدم شفافیت و از دل تحریم و نظارت بر حساب‌های بانکی اروپایی بیرون زد و رویای مشترک هواداران استقلال را در یک نیمه‌شب پاییزی یک‌جا بلعید.

اختلاف استراماجونی با مدیریت استقلال از همان هفته‌های اول رسانه‌ای شد تا جایی که هواداران سهم استرا و تیمش را از مدیریت باشگاه جدا کردند و حتی در شب‌های بردهای سریالی و نتایج درخشان و تاریخ‌ساز استقلال، علیه فتحی مواضع تندی گرفتند!  استقلالِ استرا با سرعتی باورنکردنی اوج می‌گرفت و همزمان در پس پرده‌ها، جایی دور از چشم هواداران استقلال، فاصله بین سرمربی و مدیریت هم با همان سرعت زیاد و زیادتر شد!

تا شب گذشته، یک‌شنبه، انتشار بیانیه استراماچونی و فسخ یک‌طرفه قرارداد با استقلال که از جمعه ۱۵ آذر اجرایی شده بود! در نبود شفافیت و پاسخگویی به هنگام، بازار شایعه داغ و داغتر شد. از درون باشگاه دو روایت نقل شد؛ پیشنهاد نجومی یک تیم قطری به استرا و روایت دوم، تقاضای استرا به کاهش قرارداد از دو به یک سال.

این اما همه حقیقت نبود! حتی عدم پرداخت مطالبات مالی هم دلیل اصلی فسخ یک‌طرفه قرارداد نیست، اگرچه بند فسخ به همین بهانه فعال شده است. ظن قویتر مربوط به شیوه انتقال پول، قوانین بانکی اتحادیه اروپا و ورودی‌های سوال‌برانگیز به حساب بانکی استراماچونی در ایتالیا است!

واریز پول از طریق صرافی‌هایی که با وجود تحریم‌ها با ایران کار می‌کنند به خودی خود غیرقانونی نیست اما جایی که صراف‌ها به جای کد رسمیِ صرافی، برای واریز پول از حساب‌های شخصی استفاده می‌کنند مشکل اصلی بوجود می‌آید! مشکلی که بعضاً تا تعلیق و بسته‌شدن حساب بانکی، تبعات قانونی و جریمه‌های سنگین مالی و جزایی جدی و لاینحل می‌شود!

برگردیم به استقلال، جایی که تیم استراماچونی نه از صفر که از زیر صفر، با سه امتیاز از پنج بازی و باخت دربی، آغاز کرد و مثل ققنوس از خاکستر بلند شد، طرحی نو زد، پرید، دل داد و دلبری کرد و اوج گرفت؛ اما، مثِ یه خواب، کوتاه! 

 

 

۱۲ ۱  
آی اسپورت
2019-12-11 01:27:00
نظر دهید

۱ نظر
وحید بارساپولیسی
چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸، ۰۹:۵۴
استقلال محکوم به اضمحلال درونی است تا زمانیکه خودش و هوادارانش تصمیم بگیرن "خرد" رو جایگزین "جهل" کنند.. تا زمانی که مانیفست این باشگاه مبارزه با پرسپولیس به جای پرداختن به نفس خود باشه همین داستان و حتی بدترازین در انتظارشه.. ابتدا باید از احترام به رقیب بزرگشون شروع کنن و واژه پر افتخارترین رو به حریف تقدیم کنن... بعد اون دو ستاره جعلی رو از روی لوگو بردارن و توی باد اون نخوابنف افتخاراتی مپل امتیاز بیشتر در لیگ و برد بیشتر در دربی (با 3:0 های فدراسیون) هم مولفه دیگری از حکومت جهل تو ساختار این مجموعه هست.. این ها هم مستمسک خوبی برای برتری نیستن.. پس چی شد؟ پر افتخارترین ، پرهوادارترین، و محبوبترین و سه کلید واژه ای هستن که کلیت این باشگاه باید به حریف بزرگترش تقدیم کنه و تلاشکنه به عنوان تیم دوم مملکت خودش رو از حریفش بالاتر ببره... این تنها راه نجات این باشگاه هست وگرنه به سرعت قافیه رو به سپاهان خواهد باخت و دیر نیست طی 20 سال که تیمی معمولی خواهد شد..
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر