فهرست
استقلال ۲-۰ سپاهان؛ فرهاد دبل کرد
استقلال ۲-۰ سپاهان؛ فرهاد دبل کرد

استقلال ۲-۰ سپاهان؛ فرهاد دبل کرد

آی اسپورت – استقلال بعد از این که ۹ روز پیش سپاهان را در لیگ برتر شکست داد، امشب هم موفق شد این تیم را در جام حذفی شکست بدهد و خودش به نیمه نهایی برسد.

 

مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی؛ ورزشگاه آزادی

داور: موعود بنیادی فر؛ کمک داوران: محمدرضا منصوری و فرهاد مروجی

ترکیب استقلال: سیدحسین حسینی، روزبه چشمی، محمد دانشگر، سیاوش یزدانی، وریا غفوری (۹۲امیر حسین خدامرادی)، عارف غلامی، علی کریمی، مسعود ریگی، هرویه میلیچ (۷۳میلاد زکی پور)، آرش رضاوند (۸۷سینا خادمپور) و مهدی قایدی (۹۲محمد بلبلی) 

سرمربی: فرهاد مجیدی

 

ترکیب سپاهان: پیام نیازمند، محمدرضا مهدی زاده، شایان مصلح (۴۶محمدرضا حسینی)، محمد طیبی، مهدی ترکمان (۵۶سعید آقایی)، مهدی کیانی، امید نورافکن (۷۳ علی قربانی)، سروش رفیعی (۷۷رسول نویدکیا)، رضا میرزایی، محمد محبی و کی روش استنلی

سرمربی: امیرقلعه نویی

 

کارت زرد:

مسعود ریگی (۲۸)، حسین حسینی (۶۷) از استقلال

شایان مصلح (۳۳)، کی روش استنلی(۴۰) از سپاهان

شرح گل:

استقلال (۱-۰): در وقت  های دیدار دو تیم بود که ارسال بلند استقلالی ها در محوطه جریمه به قایدی رسید. در همین لحظه بود که دست مصلح به پشت کمر مهاجم استقلال خورد و موعودی فر اعلام پنالتی کرد. وریا این ضربه پنالتی را برخلاف جهت نیازمند و با شوتی قدرتمند که با روی پا زده شد، به گل اول بازی در دقیقه 6+45 تبدیل کرد.

استقلال (۲-۰) : درگیری مهدی قایدی و مهدی زاده سبب شد تا توپی سرگردان نزدیک به محوطه جریمه سپاهان و در سمت راست خط دفاعی این تیم نصیب میلیچ شود و این بازیکن هم با یک پاس دقیق توپ را به علی کریمی رساند که خودش را به محوطه جریمه رسانده بود. کریمی بازیکن سابق سپاهان پس از اینکه به توپ رسید بدون اینکه اضافه کاری کند، با یک بغل پای دقیق برای دومین بار نیازمند را در موقعیتی تک به تک مغلوب کرد تا سپاهان در آستانه دومین شکست پیاپی فصل قرار داشته باشد.

  

دقایق حساس:

دقیقه ۷: نفوذ قایدی به محوطه جریمه سپاهان با تکل محمد طیبی همراه شد که فرهاد مجیدی معتقد به خطای پنالتی بود.

دقیقه ۱۰: ارسال قایدی از سمت راست خط دفاعی سپاهان با نوک پای علی کریمی می رفت به گل اول بازی تبدیل شود که نیازمند به خوبی واکنش نشان داد و این خطر دفع شد.

دقیقه ۱۶: مهدی قایدی در محوطه جریمه سپاهان با حرکتی تکنیکی مدافع مستقیمش را جا گذاشت ولی ضربه او دقت نداشت و با اختلاف راهی اوت شد.

دقیقه ۲۴: نفوذ مهدی قایدی به محوطه جریمه با تکل طیبی همراه شد و توپ راهی اوت شد.

دقیقه ۴۵+۴: داور خطای شایان مصلح را که با دست مهدی قایدی را هل داد، اعلام کرد. این تصمیم منجر به ایجاد جنجال در بازی شد و علی کریمی و مهدی کیانی تا حد زد و خورد با هم درگیری پیدا کردند.

دقیقه ۵۷: شوت محمد محبی که از روی یک ضربه ایستگاهی زده شد، با واکنش حسینی به کرنر رفت. ارسال کرنر سپاهانی ها را در ادامه حسینی با تسلط به آغوش کشید.

دقیقه ۵۹: شوت علی کریمی از پشت محوطه جریمه آرام بود و نیازمند توپ را به آغوش کشید.

دقیقه ۸۴: ارسال رضاوند به محوطه شش قدم با ضربه قایدی همراه شد ولی توپ از زیر پای این بازیکن رد شد و نیازمند آن را در اختیار گرفت.

 

 

حاشیه‌ها:

*امیر قلعه‌نویی دو تغییر قابل توجه در ترکیب تیمش ایجاد کرده و محمدرضا مهدی زاده را در حرکتی عجیب در سمت راست خط دفاعی به جای مرتضی منصوری وارد میدان کرده است. دیگر تغییر قابل توجه حضور رضا میرزایی به عنوان وینگر راست و نیمکت نشینی محمدرضا حسینی است.

*فرهاد مجیدی پیش از شروع بازی به سمت نیمکت سپاهان و امیرقلعه نویی رفت ولی مطابق انتظار برخورد گرمی میان استاد و شاگرد قدیمی شاهد نبودیم.

*امیرقلعه نویی روی نیمکت حضور ندارد و با یک صندلی کمی جلوتر برخلاف پیش تر که ایستاده بازی را دنبال می کرد، نظاره گر بازی است.

* در تصمیمی جالب توجه امیرقلعه نویی بازوبند کاپیتانی را در این بازی از کیانی گرفته  و به امید نورافکن واگذار کرده است !

* استقلال در 30 دقیقه ابتدایی نمایش بهتری نسبت به حریف خود داشته و همین باعث شده امیرقلعه از محمدرضا حسینی بخواهد که برای ورود به زمین گرم کند.

* استنلی کی روش در دقیقه ۴۰ به شکل خطرناکی روی پای آرش رضاوند رفت ولی داور به دادن کارت زرد بسنده کرد.

*محمد دانشگر که در دقایق ابتدایی بازی در یک برخورد دچار مصدومیت از ناحیه دست چپ شده بود، پس از برخورد دوباره با شایان مصلح شرایط خوبی ندارد و شاید مجیدی مجبور به انجام یک تعویض اجباری شود.

*کادر فنی دو تیم در حین خروج از زمین درگیری شدیدی داشتند که با دخالت داور و کمک هایش همراه شد. در نهایت داوران اعضای دو‌ تیم را به سمت رختکن هدایت کردند اما انتظار می‌رود با شروع نیمه دوم شاهد اخراج برخی اعضای دو تیم باشیم.

* امیرقلعه نویی به دلیل اعتراض به تصمیم  داور در اعلام پنالتی به سود استقلال، اخراج شد و نیمه دوم از روی سکوها تماشاگر بازی است.

* با تعویض شایان مصلح در شروع نیمه دوم، مهدی زاده در پست دفاع میانی جایگزین او شد و رضا میرزایی یک خط عقب تر آمد تا حسینی تازه وارد به جای او در پست هافبک راست بازی کند.

  ۲  
آی اسپورت
2020-08-10 22:33:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
mehran1848
سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹، ۰۲:۰۶
چرا انقدر شلخته ايد
تو گزارشتان _ دقايق گلهاي بازي كجاست ؟ حواستون كجاست ؟. خواننده بينوا أز كجا بايد حدس بزند چرا دقايق گل يه ثمر رسيده؟
اسمان
سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹، ۰۲:۲۰
چرا داوران سه چهار هفته است.به نفع استقلال پنالتی مفت میگیرن.ایا این همه اشتباهات دواران شبهه انگیز نیست.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر