فهرست
فتح تاج و تخت سپاهان از سوی سرخ‌ها
فتح تاج و تخت سپاهان از سوی سرخ‌ها

فتح تاج و تخت سپاهان از سوی سرخ‌ها

آی اسپورت - پرسپولیس در جم توانست برای سومین فصل پیاپی قهرمان لیگ برتر شود تا تعداد قهرمانی این تیم به عدد ۵ برسد و از نظر قهرمانی با سپاهان برابر شود. سپاهان نیز در این دوره از مسابقات موفق شد نایب قهرمان شود تا تعداد نایب قهرمانی دو تیم در عدد ۲ مساوی باشد ولی پرسپولیس با ۲ بار عنوان سومی موفق‌تر از سپاهان بوده که تنها یک بار این مقام را به دست آورده است. با این اوصاف پرسپولیس که پرافتخارترین تیم ادوار لیگ است عنوان پرافتخارترین تیم تاریخ لیگ برتر را که از لیگ دهم در اختیار سپاهان بود از آن خود ساخت.

پرسپولیس در دوره‌های اول و هفتم لیگ قهرمان شده بود و از لیگ شانزدهم تا هجدهم به مقامی کمتر از نخست بسنده نکرد. این برای نخستین بار در تاریخ پرسپولیس است که این تیم ۳ دوره پیاپی موفق به قهرمانی در لیگ می‌شود. سپاهان نیز در دوره‌های دوم، نهم تا یازدهم و چهاردهم قهرمان شده است. پرسپولیس در دوره‌های سیزدهم و پانزدهم نایب قهرمان شد. سپاهان نیز این تجربه را در لیگ هفتم و هجدهم کسب کرد و نهایتاً دو عنوان سومی پرسپولیس در لیگهای دوم و ششم در قیاس با تنها عنوان سومی سپاهان در لیگ دوازدهم باعث برتری پرسپولیس بر سپاهان شد.

1
1

سومین تیم پرافتخار تاریخ لیگ برتر استقلال است. هرچند که این تیم از نظر تعداد جام از رقیب تهرانی و اصفهانی خود ضعیف‌تر ظاهر شده آبی‌پوشان بیشترین استمرار را در حضور در جمع مدعیان داشته و با ۱۳ بار قرار گرفتن در جمع ۳ تیم نخست جدول رکورددار تاریخ مسابقات است. این تیم در ۱۱ دوره اخیر در ۹ فصل در ۳ رده بالای جدول بوده ولی از این ۹ فصل تنها ۲ بار به قهرمانی رسیده است.

حضور پاس تهران در رتبه پنجم لیست پرافتخارترین‌ها از جمله نکات جالب این فهرست است. با وجودیکه بیش از یک دهه از توقف فعالیت این تیم می‌گذرد پاس با یک قهرمانی و ۲ نایب قهرمانی جزو تیم‌های موفق تاریخ این مسابقات است. استقلال خوزستان در طول دوران حضور خود در لیگ برتر تنها یک فصل درخشان داشت و در آن فصل نیز به قهرمانی رسید و در میان تیم‌های پرافتخار ضعیف‌ترین محسوب می‌شود.

ذوب‌آهن با ۴ نایب قهرمانی در کنار استقلال رکورددار قرار گرفتن در رتبه دوم است. این تیم با ۴ نایب قهرمانی و یک سومی بهترین تیمی است که تاکنون به مقام قهرمانی نرسیده است البته تراکتورسازی نیز وضعیت تقریبا مشابه‌ای دارد و این تیم از زمان بازگشت به لیگ برتر در اکثر فصول در زمره مدعیان به شمار می‌رفته ولی توفیقی در قهرمانی نداشته و ۳ نایب قهرمانی و یک مقام سومی کسب کرده است.

نکته جالب در خصوص فهرست پرافتخارترین تیمهای تاریخ لیگ برتر آن است که از جمع ۱۳ تیمی که سابقه کسب عنوان اول تا سوم یک فصل را دارند ۵ تیم در لیگ برتر حضور ندارند و استقلال خوزستان نیز از فصل بعد به جمع آنها اضافه خواهد شد.

نود

 

۱۵ ۴  
آی اسپورت
2019-05-17 01:56:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۴ نظر
مموتی هستم بزرگترین اسطوره تاریخ ششتاییا
جمعه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۰۲:۱۱
بازگشت اقلیت ژاپنی تاس به غار انزوا و ناکامی و فلاکت و فروریختن آخرین دکل و پناهگاه اقلیت بی رگ و ریشه تاس (پارس جنوبی) را به اردشیر شهرنویی تسلیت میگیم:)))
Hosein
جمعه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۰۷:۲۴
ببینید آمارو ۱۳ بار حضور در رتبه های اول تا سوم
با قشنگترین بازی ها سوم شدیم بهترین تفاضل و کمترین گل خورده و دومین خط حمله
اینا روی بده فوتباله
۲
فرهاد
جمعه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۲:۰۱
حالا عقده های 10 ساله شما خوابید؟ اروم شدید ؟ دیگه ماتختتان سوزش ندارد؟
فرهاد
جمعه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۹:۲۱
10 سال رشوه دادید داور خریدید حق کشی کردید که این جدول را بتوانید امروز بزنید چرا تا دیروز این جدول را نمی زدید که تاج و تحت در اختیار سرورتان بود جالبه برای این قهرمانی همه دیدند چطور به دولت و داوران اویزان بودید هفته 29 در تاریخ ثبت گردید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر