فهرست
آنالیز/ آیا وراتی جانشین مناسبی برای پیرلو خواهد بود؟
آنالیز/ آیا وراتی جانشین مناسبی برای پیرلو خواهد بود؟

آنالیز/ آیا وراتی جانشین مناسبی برای پیرلو خواهد بود؟

آی اسپورت- بانوی پیر مثل همیشه خوب به نظر می رسد. مدافع عنوان قهرمانی 4 امتیاز با تیم دوم جدول رده بندی فاصله دارد و این در حالی است که تنها 7 هفته از بازی های لیگ گذشته است. در گروهش در لیگ قهرمانان هم صدرنشین است و در مجموع 4 دیدار آخرش را با برد پشت سر گذاشته است، آن هم بدون هیچ گل خورده ای.

این تفکرات بپه ماروتا است که با کیفیت اچ‌دی در یووه در حال پخش شدن است. او بود که زوج دیبالا – ایگواین را در ذهن تصور کرده بود و این دو در 2 بازی آخر تیمشان با هم 5 گل زده اند. میرالم پیانیچ هم زود در وضعیت جدید جا افتاده است و ثابت کرده که انتقال 32 میلیون یورویی اش از رم مناسب بوده.

البته که با بازگشت کلودیو مارکیزیو از مصدومیت راه حلی برای مشکل نداشتن بازی ساز در این تیم هم حل می شود. کاری که در این مدت ماریو لمینا مقابل خط دفاعی 3 نفره تیمش انجام می دهد. اما شکی در این نیست تیمی که پول خوبی از فروش پوگبا به دست آورده، دوست دارد که بازی سازی سرشناس تر در تیمش داشته باشد و البته به این رویا دست پیدا نکرده است. یووه قبل از این بهترینش را در اختیار داشته است: آندرا پیرلو. اما کسی که از او به عنوان معمار فوتبال یاد می شود و همه او را جانشین پیرلو می دانند مارکو وراتی است.

 

پستی که وراتی در یووه می تواند داشته باشد
پستی که وراتی در یووه می تواند داشته باشد

مطمئنا این دو بازیکن تفاوت های زیادی دارند. وراتی تکل های سرسختی می زند، توپ های بیشتری را از حریف می گیرد و باید گفت خطاهای بیشتری هم انجام می دهد. این بازیکن 23 ساله که اصلیتی از پسکارا دارد همچنین دریبل های بهتری هم می زند و همیشه متهم به این است که در نیمه زمین خودی ریسک زیادی می کند.

اما همان‌طور که سرمربی سابق پی اس جی و میلان به اکیپ گفته بود این شخصیت مارکو است، اگر او ریسک نکند دیگر وراتی نیست. او گفته وراتی همه لازمه های پیرلو شدن را دارد.

اما همیشه نگرانی هایی درباره خلق و خوی او وجود دارد. او بازی سازی های فوق العاده پیرلو را ندارد و نمی تواند تغییری در ریتم بازی ایجاد کند. پیرلو یک بار نوشته بود که برای کاری که انجام می دهد اصلا احساس فشار نمی کند و بعدازظهر قبل از بازی ها را به خواب و پلی استیشن بازی کردن می پردازد. حتی وقتی قهرمان جام جهانی 2006 شده اند هم همین کار را کرده است.

البته که وراتی هم بازیکن نترسی است. او در زمین به بازیکنان اعتماد به نفس می دهد و مشکلی برای قبول پست های پرمسئولیت ندارد. چیرو فرارا هم یک بار این موضوع را درباره او تائید کرده بود.

یووه هم همه این ها را می داند و  برای همین از سال 2012 و قبل از این که او به پی اس جی برود برای جذبش تلاش کرده است. هنوز هم معتقد است احتمال این که بتواند این بازیکن را به خدمت بگیرد وجود دارد. وراتی هم قبلا این موضوع را رسانه ای کرده بود که اگر قرار باشد از فرانسه برود به ایتالیا بازمی گردد. اما او به تازگی قراردادش را تا 2012 با تیم فرانسوی تمدید کرده است. اما نکته خوشحال کننده برای هواداران یووه چیست؟ وراتی یکی از بازیکنانی است که سبک بازی اش با سبک درخواستی اونای امری، سرمربی جدید پاریسی ها، هماهنگی ندارد. همین موضوع هم باعث شده که امیدهای یووه برای منتقل کردن این بازیکن به تورین پررنگ تر شود.

۱    
آی اسپورت
2016-10-04 18:48:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر