فهرست
پاشنه آشیل استقلال؛ غیبت فرشید
پاشنه آشیل استقلال؛ غیبت فرشید

پاشنه آشیل استقلال؛ غیبت فرشید

آی‌اسپورت- استقلال بدون فرشید باقری نتوانست عمل‌کرد خوبی در میانه میدان داشته باشد. استقلال بعد از یک بازی خوب و کسب سه امتیاز مقتدرانه مقابل تراکتورسازی از پارس جنوبی شکست خورد. اتفاقی که با توجه به بازی با شاگردان تارتار در گرمای جم و در شرایط خوب این تیم خیلی غیرقابل تصور نبود. با این حال علاوه بر بازی خوب پارس و گرمای هوا شاید بدشانسی را هم بتوان در این باخت دخیل دانست. این بدشانسی پیش از شروع بازی و آن جایی رقم خورد که استقلال به دلیل فوت پدر فرشید باقری نتوانست او را به جم ببرد. غیبت او خیلی زود به چشم آمد و با گلی که استقلال در همان نیمه اول دریافت کرد مشخص شد که کار آبی‌ها سخت تر از آن چیزی است که تصور می‌کردند.

بعد از جدایی امید ابراهیمی و حضور علی کریمی، پیش‌بینی می‌شد که شماره ۶ جدید قرار است جای خالی ۶ جداشده را پر کند اما در سه هفته ابتدایی لیگ این فرشید باقری بود که توانست نقش فرماندهی ابراهیمی در میانه میدان را ادامه دهد. فرشید باقری در این سه هفته هم در فاز دفاعی عملکرد خوبی داشت و هم به خوبی توانست حملات تیمش در فاز هجومی را هدایت کند. شاید بهترین بازی او مقابل تراکتورسازی بود که در دو گل این تیم ردپای او دیده شد  و پرس و تحت فشار گذاشتن تراکتوری‌ها توسط او و روح‌الله باقری زمینه ساز برد آبی‌ها مقابل تیم پرستاره تراکتور شد.

در بازی مقابل پارس جنوبی اما خبری از پرسینگ و بازی خوب استقلالی‌ها نبود. تغییرات شفر در نیمه دوم نشان داد که نبودن فرشید باقری برنامه‌های تاکتیکی او را کاملا به هم ریخته است و با تعویض‌های زودهنگامی که انجام داد تلاش کرد تا کمی به‌هم ریختگی تیمش را ترمیم کرده و بتواند با حداقل امتیاز و بدون باخت جم را ترک کند.

استقلال فصل گذشته هم خاطره خوبی از بازی بدون هافبک دفاعی‌هایش ندارد. در ۵ هفته ابتدایی لیگ هفدهم، استقلال باقری و ابراهیمی را در اختیار نداشت و در این ۵ هفته یک برد و یک مساوی و سه باخت را بدست آورد. در لیگ شانزدهم هم استقلال دو بازی بدون این دو بازیکن در میدان حاضر شد که یک باخت به استقلال خوزستان و یک برد مقابل پدیده حاصل آن بود. این فصل با نبودن امید، وابستگی استقلال به باقری بیشتر شده و نبودن این بازیکن لطمه بیشتری به تیم شفر وارد کرد.

 

نود

۱ ۲  
آی اسپورت
2018-08-16 22:47:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
کیروشی پورها بدجوری می سوزن
جمعه ۲۶ مرداد ۱۳۹۷، ۰۵:۴۷
مارو همدرد خودتون بدونین:)(
محمد
جمعه ۲۶ مرداد ۱۳۹۷، ۱۱:۰۱
مسئله این است .نداشتن هدف در جذب و سازماندهی تیم . تیم دفاع میانی باکیفیت نداشت ( منتظری بازیکن مسن ، سهرابیان بازیکن غیرتخصصی و دانشگر که با تکل های ویرانگرش در هربازی امکان دریافت کارت زرد و قرمز دارد و نوع بازی اش دل هواداران را می لرزاند ، روزبه چشمی مصدوم ) اما مدفع با کیفیت جذب نشد.کجای دنیا باشگاهی در آغاز لیگ این همه مصدوم دارد ؟ چشمی ، شجاعیان ، محسن کریمی ، مرتضی آقاخان ، میثم تیموری و...
حرف بسیار است اما حوصله اندک .
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر