فهرست
پناه بر خدا از آفت «میثاقیسم»
پناه بر خدا از آفت «میثاقیسم»

پناه بر خدا از آفت «میثاقیسم»

آی اسپورت - بالاخره بعد از هفته‌ها انتقاد، محمدحسین میثاقی به دستور اسپانسر «فوتبال برتر» جلوی دوربین نشست و در مورد حواشی جانشینی‌اش با عادل فردوسی‌پور حرف زد؛ جملاتی لج‌درآور و اعصاب‌خردکن که محور همه آنها فقط یک چیز بود: «من آدم ضعیف و گوش به فرمانی هستم و هر چه بخواهند می‌گویم چشم. همین!» به خدا غم نان فهمیدنی است، اما مشکل این بود که محمدحسین این جملات را با غرور و افتخار به زبان می‌آورد. انگار داشت به عنوان یک دستاورد بزرگ، راز بقا در این دنیای لاکردار را شرح می‌دهد و از بقیه هم می‌خواست همینطور باشند؛ همینقدر آبکی و بی‌مایه، همین اندازه پوچ و توخالی. در نگاه او و در نمک‌پرانی‌های بی‌مزه‌اش، تبختری موج می‌زد که لابد خطاب به مخاطبی خاص می‌گفت: «من گوش کردم و ماندم، تو گوش نکردی و نماندی.» آخ که نفرین بر این ماندن، اگر معنایش مسخ شدن، بی‌هویت شدن باشد؛ آنقدر که بعد از پایان لیگ حتی برای ساختن برنامه تخصصی بولینگ و بیلیارد هم ابراز آمادگی کنی و ثانیه‌ها را برای خوش‌خدمتی به کارفرمای بعدی بشماری.

کاش یادمان نرود بزرگترین فرق عادل فردوسی‌پور با امثال میثاقی حتی قبل از سلام اول کار شروع می‌شود؛ آنجا که محمدحسین مثل آب خوردن گفت چشم و جلوی دوربین «روبیکا» نشست، اما صاحبان ستاره و مربع خودشان را حلق‌آویز کردند و نتوانستند مالک دوشنبه‌شب‌ها را به دام بیندازند. عادل رفت، چون جایی مثل آنجا نمی‌رفت. او سال‌ها قبل وقتی «میلیارد» هنوز خز نشده بود، پیشنهاد یک میلیارد تومانی فلان شرکت برای سه شب اجرا روی استیج را نپذیرفت تا خودش و برنامه‌اش اجیر لقمه‌های سفارشی نشوند؛ غافل از اینکه ایران، گوشه غریبی از جغرافیاست که در آن فقط «پاکی» تاوان دارد. عادل را پایین کشیدند و کسی را بر صدر نشاندند که با افتخار سرش را بالا بگیرد و بله قربان بگوید. عجب دنیای خطرناکی می‌شود اگر همه آدم‌ها اولین و ساده‌ترین راه را، چشم گفتن را انتخاب کنند و به آن ببالند. پناه بر خدا از آفت میثاقیسم.

۱۰۵ ۱۶  
آی اسپورت
2019-05-06 02:03:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۶ نظر
اسمان
دوشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۰۲:۲۶
اقای میثاقی میگذرد ولی از شما نام نیک باقی نخواهدماند.
رضا
دوشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۰۶:۳۵
اینقد عادل عادل نکنید ایشون هم بله قربان گوی قهاری بود مخصوصا در مورد حق پخش تلویزیونی که همیشه میگفت چشم و خفه میشد
محمد
دوشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۰۷:۳۷
بابا بيخيال مقدس سازي تا كي . . . ؟
عادل هم آنچنان پاك نبود حق پخش و اينا . . .؟
سامان پرسپولیسی
دوشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۰۷:۴۷
شأن فردوسی پور رو دارید میکنید شأن پیغمبر! جمع کنید بابا . همین های فردوسی پور یکبار جرات نکرد راجع به بزرگترین و اصلی ترین حق باشگاهها یعنی حق پخش تلویزیونی اشاره هم بکنه. همشون عین همن
سعید
دوشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۰۹:۰۶
آقا بس کنید دیگه شما رسانه ها بله قربان گو تررررررررر از همه هستید، اگه جرات دارید مطالب درست بنویسید مگه نمیگید که فردوسی پور از فساد فوتبال می گفت، خب حالا که نیست شما بنویسید، آخه ادمش نیستید، خفه شید دیگههههههههه
۹
محمد
دوشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۰۹:۰۶
خوب دیگه تو اینجا تنها چیزی که ارزشمنده، بله قربان گویی از نوع محضش هست. اصلا کسی یادش نمیمونه که شما برای بنده نبودن و بنده نموندن، اعتراض کردید و این غم نان که این روزها گویا ضریب بی نهایت هم به خودش گرفته، اینقدر اذیتتون می کنه که تو خلوتتون بارها با خودتون فکر می کنید واقعا ارزشش رو داشت؟!!
کاش منم یه بله قربان صوری می گفتم و می موندم ... و این چرخه باطل مثل خوره شما رو از داخل میخوره و میخوره
۲
bahar
دوشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۰۹:۱۲
نمیدونم چرا یهویی یاد رفتار "یچارد هاموند" و "جیمز می" در قبال "جرمی کلارکسون" افتادم که چطوری پشتشش در اومدن و قضیه رو تا کجا بردن...حالا اونا فقط رفیق بودن نه که استادشون...فرق مای "جهان سومی(الکی میگن سوم ما سی ام هستیم)" با اونا همین جاها بد میزنه بیرون.
ملوانی
دوشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۰۹:۲۹
شکل برکناری عادل حرفه ای نبود اما فراموش نکنیم قرار نیست با رفتن عادل بخش ورزشی تعطیل بشه و هیچ گزارشگر دیگری کار نکنه تلویزیون مال بابای عادل که نبود . یه سوال از شما دارم اگر در روزنامه ای که کار می کنید یکی از همکارهاتون اخراج بشه شما هم کار نمی کنید؟
میثاقی و بقیه کارمند تلویزیون هستند و باید جای خالی رو پر کنند همونطور که عادل جای صالح نیا ها ، بهمنش ها و حتی شفیع و خیابانی رو گرفته بود .
محمد یوسفی
دوشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۰:۱۰
بچه از خواب بیدار شد به مامانش گفت مامان مامان من جامو خیس نکردم مامانش گفت ....شب ات دراز است حالا حکایت آقای میثاقی بی جنبه شده نوبت آقای میثاقی هم میرسه شب درازه
۶
مسعود
دوشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۰:۵۹
ما نفهمیدیم داستان چیه تویه این مملکت یعنی این الان بره خونه بیکار بشینه
۶
بهزاد
دوشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۱:۱۸
چه باحال با افتخار میگه من حقیرم. با افتخار میگه بدبختم. با افتخار میگه بخاطر پول تو سرمم بزنن دستشونو ماچ میکنم.
۵
سعید
دوشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۲:۲۱
آقا چرا نظر بنده رو حذف کردید، بله قربان گوهاااااا
۱
nima bagheri
دوشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۴:۴۹
عالی بود
۲
nima bagheri
دوشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۴:۴۹
bahar:
دقیقا
مرسی
۲
متخصص
دوشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۵:۵۸
خیلی از ما ها اینطوری هستیم.بیخود جا نماز اب نکشیم.
۲
nima bagheri
دوشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۹:۵۳
میثاقی تنها میثاقی نیست بلکه الگویی است از سوی نظام برای مردم
نظام میخواهد تمام مردم سبک و منش میثاقی رو راه خود قرار دهند
همینقدر حقیر
همین قدر چشم قربان گو
همین قدر بی اصول و بی آرمان و بی شخصیت
و همینقدر چون مومی در دست قدرت و سرمایه...
میثاقیسم الگوی جوانان وطن است در دوران ج.ا
۶
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر