فهرست
رهبر کره شمالی: به المپیک زمستانی می‌رویم
رهبر کره شمالی: به المپیک زمستانی می‌رویم

رهبر کره شمالی: به المپیک زمستانی می‌رویم

آی اسپورت- کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی اعلام کرد که این کشور قصد دارد در المپیک زمستانی ماه آینده شرکت کند.کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی در پیام سال نو این خبر را داد: مسابقات المپیک زمستانی که در کره جنوبی برگزار می‌شود فرصت خوبی برای کشور ما است. امیدواریم که بتوانیم در این بازی‌ها موفق باشیم. ما آمادگی داریم که اقداماتی در این زمینه انجام دهیم.

کیم خبر داد که می‌خواهد با کره جنوبی برای حضور ورزشکاران کره شمالی در المپیک زمستانی رایزنی کند. این اولین پیام رسمی کره شمالی برای شرکت در بازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۱۸ بوده است.

تاکنون تنها دو ورزشکار کره شمالی که اسکیت باز هستند. برای بازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۱۸ انتخاب شده‌اند. کره جنوبی ماه گذشته از کره شمالی درخواست کرد که در  المپیک زمستانی شرکت کنند. همچنین کره جنوبی از کره شمالی خدمت تا اقدامات هسته‌ای خود در زمان برگزاری این بازی‌های را متوقف کند.

رییس جمهور کره جنوبی ادعا کرد در صورتی که کره شمالی در زمان برگزاری بازی‌های المپیک اقدامات هسته‌ای را متوقف کند، کره جنوبی و آمریکا نیز عملیات‌های نظامی را در شبه جزیره کره متوقف می‌کنند. با این حال روز گذشته وزیر دفاع آمریکا اعلام کرد که این کشور برنامه‌ای برای متوقف کردن عملیات‌های نظامی در شبه جزیره کره ندارد.

ایسنا

     
آی اسپورت
2018-01-01 19:01:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر