فهرست
دیوارچینی استقلال در لیگ؛ فقط ۸ گل خورده
دیوارچینی استقلال در لیگ؛ فقط ۸ گل خورده

دیوارچینی استقلال در لیگ؛ فقط ۸ گل خورده

آی اسپورت - بیش از آنکه مدافعان میانی استقلال نقشی کلیدی در کاهش میانگین گل‌های خورده این تیم داشته باشند، این دروازه‌بان‌های استقلال به خصوص مهدی رحمتی بوده که در ارتقای وضعیت دفاعی استقلال اثر گذاشته است. دراین میان سهم هافبک دفاعی‌های استقلال هم کم از رحمتی و حسینی که کمتر در چارچوب دروازه قرار گرفته، نبوده است. استقلال همچون سال‌هایی  که آندو و نکونام را در پست هافبک دفاعی در اختیار داشت و زمانی طولانی نیز امید ابراهیمی در این پست مهم ایفای نقش کرد اکنون نیز از داشتن هافبک‌های سختگیر و تخریبچی بی‌بهره نیست که سرآمد همه آنها باید به فرشید باقری اشاره داشت که در ماه‌های اخیر نیز رشد قابل توجهی داشته است.

روزبه چشمی نیز به رغم مصدومیت‌هایی که گاه و بیگاه با آن مواجه شد اما معمولا نمایش ایده‌الی در این پست دارد. چشمی در پست دفاع وسط هم همیشه مددکار سرمربی استقلال بوده و تلاش کرده بازیکنان حریف را از رسیدن به دروازه استقلال محروم کند. میانگین گل‌های خورده استقلال در لیگ هجدهم بیانگر سطح توانایی بازیکنانی است که درعملیات دفاعی نقش داشته‌اند. از حق نگذریم پژمان منتظری نیز عنصری فعال در ترکیب استقلال بوده و با وجود اینکه سن و سالی گذرانده اما یکی از مردان آماده تیمش محسوب می‌شود و توانسته نظر شفر را برای حضور مداوم در ترکیب استقلال به سوی خود جلب کند. در کنار منتظری بازیکنانی همچون دانشگر و سهرابیان نیز در قلب دفاع استقلال حضور داشته‌اند که در به دست آمدن این آمار نقش داشته‌اند اما حقیقتا نقش رحمتی و هافبک دفاعی‌ها بیش از دیگران بوده که اگر این وضعیت امیدوارکننده در بازی‌های بزرگ نیز حفظ شود، استقلال می‌تواند به جام قهرمانی لیگ فکر کند.

استقلال معمولا در بازی‌های دشوار دروازه‌اش باز می‌شود که این یک نقطه ضعف بزرگ برای شفر و شاگردانش محسوب می‌شود. بدون شک اگر وضعیت آرمانی در بازی‌های نیمه دشوار و آسان به بازی‌های سخت‌تر کشیده شود استقلال تا روزهای پایانی در کورس قهرمانی خواهد بود و چه بسا این ویژگی به قهرمانی استقلال بینجامد. استقلال به طور میانگین در هر 3 بازی ممکن است دروازه‌اش بازشود. آماری فوق‌العاده که اگر حفظ شود، منجر به ثبت یک رکورد در فوتبال آسیا و چه بسا جهان خواهد شد. استقلال اکنون در موقعیتی است که با ادامه این روند می‌تواند نگاه کارشناسان فوتبال جهان را هم به سوی خود جلب کند.

ایران ورزشی

۴ ۲  
آی اسپورت
2019-03-19 21:22:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
joonoon77
سه شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۷، ۲۲:۰۶
ای اسپرت استقلالی
این سومین بار است که در این چند روز دقیقا همین مطلب را میزاری دیوار چینی استقلال فقط هشت گل
در دربی سوراخش میکنیم همانطوریکه عربهای الدحیل تجاوزش کردند همانطوریکه در فروردین نودوپنج با چهارگل سوراخش کردیم همانطوریکه در خرداد نودوشش عربهای العین با شش گل تجاوزش کردند هههه ههه در مقابل تیم های
کوچک دیوارشون بلند است در مقابل تیم های بزرگ چهارتایی وشش تایی هم شده و در این اواخر در دوحه سه تا خورد وچندتایی هم نخورد
۵
.
چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷، ۰۰:۱۴
.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر