فهرست
علیرضا فغانی در استرالیا چقدر حقوق می‌گیرد؟
علیرضا فغانی در استرالیا چقدر حقوق می‌گیرد؟

علیرضا فغانی در استرالیا چقدر حقوق می‌گیرد؟

آی اسپورت – با موافقت رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا و فدراسیون فوتبال استرالیا،‌ علیرضا فغانی به‌عنوان یکی از بهترین داوران جهان که به‌تازگی به استرالیا مهاجرت کرده، با قراردادی تمام‌وقت در فصل ۲۰۱۹-۲۰۲۰ «ای لیگ» استرالیا قضاوت خواهد کرد. خب این ماجرا یعنی چه؟

بدون تردید کارنامه پربار و موفق داوری فغانی نقش تعیین‌کننده‌ای در تلاش مسئولان فدراسیون فوتبال استرالیا برای عقد قرارداد با این داور داشت. فغانی سابقه سوت‌زدن فینال لیگ قهرمانان آسیا،‌ جام‌ جهانی باشگاه‌ها،‌ جام‌ ملت‌های آسیا،‌ جام کنفدراسیون‌ها، المپیک و رده‌بندی جام‌ جهانی را در کارنامه داشته و چند بار هم به‌عنوان بهترین داور ‌سال آسیا مثل امسال انتخاب شده است. طبیعی است که استرالیایی‌ها برای جذب این داور همه کار می‌کنند و همکاری با او را یک افتخار بزرگ می‌دانند. کریس نیکو، رئیس فدراسیون فوتبال استرالیا درباره فغانی گفته است: «این افتخاری بزرگ برای ماست که داوری با پیشینه فغانی را در اختیار داشته باشیم.»

مسابقات باشگاهی لیگ استرالیا طبق برنامه قرار است از سه هفته دیگر شروع شود و به دنبال آن فغانی هم مسابقات مختلف را سوت خواهد زد. به دنبال مذاکراتی که از مدت‌ها قبل انجام شده،‌ علیرضا فغانی قراردادی تمام‌وقت با فدراسیون فوتبال استرالیا به امضا رسانده و شنیده‌های غیر رسمی حکایت از این مسأله دارد که ماهانه رقمی نزدیک به ۲۰‌هزار دلار استرالیا حقوق ثابت خواهد داشت. او البته برای قضاوت هر مسابقه در لیگ هم دستمزد نزدیک به ۲‌هزار دلاری جداگانه دریافت خواهد کرد و از نظر مالی و حرفه‌ای همه چیز به نفع او خواهد بود.

در واقع می‌توان گفت، ارزش ریالی قضاوت یک یا دو مسابقه در استرالیا برای فغانی به اندازه کل پولی است که در طول یک فصل داوری در فوتبال ایران هم به دست می‌آورد. با دلار حدود ۸‌هزار تومانی استرالیا، حقوق یک‌ماهه فغانی نزدیک به ۱۶۰‌میلیون تومان خواهد بود؛‌ در حالی‌ که در ایران برای هر مسابقه بیش از یک‌ میلیون دریافتی نداشت!

فغانی در گفت‌وگوی کوتاهی درباره شرایط خود در استرالیا بعد از حضور در این کشور گفت: «کارها در حال انجام است و قراردادی تمام‌وقت با فدراسیون فوتبال این کشور امضا می‌کنم و با موافقیت AFC می‌توانم در مسابقات لیگ استرالیا قضاوت داشته باشم.»

 

شهروند آنلاین

 

۲ ۳  
آی اسپورت
2019-09-22 14:05:00
نظر دهید

۳ نظر
کریم
يكشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۸، ۱۴:۴۳
واقعا شرم آور است، افرادی تو ایران هستند که بدون شایستگی پول های خیلی کلانی می گیرند، ولی چرا باید فغانی بره زیر ذره بین که دیگه با اون رزومه باید بگیره، سوال اینه کی ایرانی ها این اخلاق رو می زارن کنار. اصلا چرا باید چنین امری خبر بشه و در سایت های مختلف پخش بشه، که چی مثلا؟
۳
ساسان
يكشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۸، ۱۵:۲۸
خب آقای محترم اینکه علیرضا فغانی چقدر میگیره ، فکر نمی کنید به خودش ربط داشته باشه ؟!
چه بهتر که در مساسل مالی دیگران سرک نکشیم. یکی از بدترین اخلاقهای ایرانی ها متاسفانه
۴
آرش
دوشنبه ۱ مهر ۱۳۹۸، ۰۸:۴۱
علیرضا فغانی در استرالیا چقدر حقوق می‌گیرد؟ به ما چه، به شما چه. اگه درآمد کلان داره حتمن مالیاتشو میده.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر