فهرست
دوری فغانی از چالش‌ها؛ حتی دربی
دوری فغانی از چالش‌ها؛ حتی دربی

دوری فغانی از چالش‌ها؛ حتی دربی

آی‌اسپورت- علیرضا فغانی، داور بین‌المللی فوتبال ایران در آخرین مصاحبه‌اش درباره داوری دربی هم صحبت کرده که در ادامه می‌خوانید:

قضاوت در دربی سرخابی: کار جالبی نیست که رسانه‌ها از چند هفته قبل از شروع دربی در مورد گزینه‌های قضاوت دربی گمانه‌زنی کنند. بهتر است همه صبر کنند تا داور دربی مانند دیگر بازی‌ها به صورت رسمی از سوی کمیته داوران معرفی شود. شاید برخی داوران علاقه زیادی به قضاوت تعداد زیادی از بازی‌های دربی دارند؛ اما خودم چنین تمایلی ندارم و ترجیح می‌دهم هر بازی که تشکیلات داوری صلاح می‌بیند را داوری کنم؛ در واقع هرچند تمایل چندانی به قضاوت بازی‌های حساسی مانند دربی ندارم اما اگر این وظیفه به من محول شود، وظیفه‌ام را به بهترین شکل انجام می‌دهم.

اعتراض باشگاه‌ها به داوری: همان‌گونه که تیم‌ها در لیگ شانزدهم به جوان‌گرایی رو آورده‌اند، این امر در جامعه داوری هم وجود دارد. به هر حال باید تبعات جوان‌گرایی را هم قبول کنیم. همان گونه که بازیکنان جوان با انجام چند اشتباه مورد حمایت سرمربی خود قرار می‌گیرند، مسئولان داوری هم سعی می‌کنند داوران جوان را حمایت کنند. در این میان فشار و استرسی که برخی تیم‌ها و مربیان به داوران کم تجربه وارد می‌کنند، کار را برای آن‌ها سخت می‌کند؛ بنابراین خواهش می‌کنم این هجمه‌ها از روی دوش نفرات جوان داوری برداشته شود تا این بخش از فوتبال ایران هم روز به روز پیشرفت کند.

اهانت تماشاگران: اهانت‌ها بی‌تاثیر نیست اما این وضعیت را قبول کرده‌ایم و سعی می‌کنیم اهانت‌ها به کار و زندگی ما انتقال نیابد. در واقع با ریکاوری مناسب تا حد بسیار زیادی این حواشی را فراموش می‌کنیم. پس از پایان بازی‌ها زمانی که به خانه بازمی‌گردیم خود را به مسائل خانوادگی متمرکز می‌کنیم. از طرفی سعی می‌کنیم با تمرینات مناسب خود را از این وضعیت خارج کنیم چراکه فکر کردن به اهانت‌ها جز عذاب و اذیت چیز دیگری ندارد.

     
آی اسپورت
2017-02-07 00:18:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر