فهرست
مقایسه کلین‎شیت‌ها/ حسینی بیشتر، رحمتی بهتر!
مقایسه کلین‎شیت‌ها/ حسینی بیشتر، رحمتی بهتر!

مقایسه کلین‎شیت‌ها/ حسینی بیشتر، رحمتی بهتر!

آی اسپورت – استقلال از ابتدای لیگ برتر تا امروز در 40 بازی به میدان رفته است. 30 بازی در لیگ برتر، 6 بازی در لیگ قهرمانان آسیا و 4 بازی در جام حذفی. در این 40 بازی سیدمهدی رحمتی و سیدحسین حسینی از دروازه استقلال محافظت کردند که سهم حسینی 25 بازی بود و رحمتی در 15 بازی در ترکیب اصلی استقلال قرار گرفت. مرور بازی‌های این دو دروازه‌بان و به یاد آوردن سیوهای آنها شاید باعث شود که آمار حسینی را در بسته نگه داشتن دروازه استقلال بهتر از رحمتی بدانیم اما واقعیت چیز دیگری است.

حسینی در 11 بازی از 25 بازی خود برای استقلال موفق به ثبت کلین‌شیت شد. بیشتر این کلین‌شیت‌ها مربوط به اواخر نیم‌فصل اول تا اواسط نیم‌فصل دوم است. در واقع حسینی بعد از رکوردشکنی در تاریخ فوتبال باشگاهی ایران، به شکل عجیبی در کلین‌شیت کردن ناکام بود و در 9 بازی آخر خود برای استقلال فقط یک بار موفق به بسته نگه داشتن دروازه تیمش شد. اما رحمتی در 9 بازی از 15 بازی خود گل نخورد که بیشتر آنها به بازی‌های اخیر برمی‌گردد. او از 10 بازی آخر خود در 7 بازی موفق به کلین‌شیت شده که دو بازی با الهلال در آسیا و دربی برگشت مقابل پرسپولیس از جمله این بازی‌هاست. در واقع میانگین کلین‌شیت‌های رحمتی نسبت به تعداد بازی‌هایش در مقایسه با حسینی بهتر است. در مجموع این دو دروازه‌بان 20 بار در این فصل کلین‌شیت کردند که با توجه به 40 بازی فصل، دقیقا 50درصد کلین‌شیت را در کنار هم برای استقلال ثبت کرده‌اند.

۵ ۲  
آی اسپورت
2018-04-28 16:43:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
Hosein
شنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۷:۵۱
حسینی تنها ضعفش احساساتش هست که اجازه کنترل ذهنی دروازبانی رو میگیره
۴
ابي
يكشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۰۳:۵۴
فقط رحمتي /هر بجه اي كه اومد يه كوتاه بازي كرد كه نبايد بهش رو داد رحمتي چند ساله با ثبات هستش ولي حسيني دو اون مقطع تو هر بازي سيوهاي خوبي داشت ولي كنارش چند موقعيت هم با شانس از سرش مي گذشت و شفر در برخورد با بازيكن سالاري ضعيفه امسال مشكلي نخورد فكر نكنم بتونه جمع كنه قضيه راحسيني تازه كار به تصميماتش اعتراض مي كرد ولي رحمتي با اون سابقش روي نيمكت بدون صدا نشست بود و شفر عكس العمل خوبي نشون نميداد
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر