فهرست
سوء تفاهمی به نام بختیار: استقلال هم مثل تراکتور
سوء تفاهمی به نام بختیار: استقلال هم مثل تراکتور

سوء تفاهمی به نام بختیار: استقلال هم مثل تراکتور

آی اسپورت-  این روزها در توضیح وضعیت هافبک استقلال از واژه افت استفاده می‌شود. افت بختیار رحمانی. واژه افت در مورد بازیکنانی به کار گرفته می‌شود که به عنوان ستاره به تیمی آمده‌ و در یک دوره کوتاه نمی‌توانند در حد و اندازه‌های خود ظاهر شوند. آیا در مورد بختیار رحمانی هم می‌توان از واژه افت استفاده کرد؟

بختیار رحمانی فصل بدی را در تراکتورسازی گذراند. او جزء بازیکنانی بود که هم خودش و هم سکوهای تراکتور روزشماری می‌کردند تا دوران سربازی‌اش در جمع سرخپوشان تمام شده و از تبریز راهی شود. خیلی‌ها بازی‌های ضعیف او در ترکیب تراکتورسازی را به سرباز بودن و نگرفتن پول خوب و انگیزه نداشتنش ارتباط می‌دادند. در آنجا کسی از افت هافبک اسم و رسم دار سرخپوشان تبریزی نمی‌گفت. بحث‌ها و حاشیه‌ها حول و حوش کم‌کاری و بی‌انگیزگی می‌گذشت. با این تفاوت که در تیمی مثل تراکتورسازی وضعیت فنی بختیار رحمانی چندان به چشم نمی‌آمد و این گل‌ها و پاس‌گل‌هایش گاه و بی‌گاهش بود که رسانه‌ای می‌شد و سروصدا می‌کرد. سروصدایی که باعث شد تا استقلال بخواهد گوی سبقت را از رقیبانش برباید و حضور بختیار در این تیم را حتی پیش از پایان فصل گذشته قطعی کند. با شروع فصل اما مشخص شد که نیازی به عجله نبوده. بحثی از کم‌کاری وبی‌انگیزگی هم نبوده. بختیار استقلال همان بختیار تراکتورسازی است. اگر فکر می‌کنید که رحمانی در ترکیب استقلال دچار افت شده نگاهی به آمار فصل‌گذشته‌اش بیندازید. او با پیراهن تراکتورسازی تا نیم‌فصل هم فقط یک پاس گل داده بود دقیقا مثل استقلال که یک پاس گل مقابل صنعت‌نفت آبادان داد. تنها تفاوت در سه گل است. او در دو بازی برای تراکتور سه گل زد و دیگر هیچ. البته او در تراکتورسازی حدود 90 دقیقه بیشتر از استقلال بازی کرده بود و همچنین یک بازی دیگر تا نیم‌فصل باقی مانده و شاید بختیار در این یک بازی بتواند گلی هم برای استقلال بزند.

اگر قرار باشد بختیار رحمانی برای نیم‌فصل دوم هم کم و بیش مشابه نیم‌فصل دومش در تبریز باشد نباید انتظار زیادی از او داشت. او فصل گذشته نیم فصل دوم 2 پاس گل داد و 2 گل زد.  

فصل قبل از آن هم که این بازیکن به دلیل محرومیت از فوتبال دور بود و فصل درخشش او را در فولادی که قهرمان شد می‌‌دانند. در آن فصل بختیار رحمانی بهترین فصل فوتبالی‌اش را گذراند و یکی از ستون‌های اصلی فولاد برای قهرمانی بود و اسمش را به صورت جدی در فوتبال ایران مطرح کرد اما در آن فصل هم از نظر اماری نمی‌توان آمار او را خارق‌العاده دانست. رویایی‌ترین فصل بختیار رحمانی و فولاد او توانست با 5 گل و 5 پاس گل فصل را به پایان برساند. از کنار هم قرار دادن این آمار شاید بتوان به یک نتیجه رسید. افت را از کنار نام بختیار رحمانی حذف کرد و منتظر اوج‌گیری او نبود. او  در این دو، سه فصل اخیر همین بوده.  یک بازیکن متوسط با سروصدای زیاد.

 

 

 

 

 

۱۵ ۷  
آی اسپورت
2016-12-19 18:23:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۷ نظر
برزو
دوشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۵، ۱۸:۲۸
وقتي عاليشاه با 7 تا پاس گل ركورد ميزنه شما از ليگ ايران انتظار داري بازيكن از توش دربياد؟
۵
التماس تفکر
دوشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۵، ۱۹:۰۲
بالاخره یک مقاله فنی هم تو سایت دیدیم . آفرین به نویسنده این مطلب

اوج فوتبال بختیار برمیگرده به سه سال پیش همونجایی که با فولاد قهرمان لیگ شد. ولی بهتره یه نگاه به اون تیم بندازیم و ببینیم اون سال بختیار کنار کدوم بازیکنا بازی میکرد.

اون سالی که بختیار با فولاد قهرمان شد کنارش رفیعی، ساسان انصاری، ایوب والی، ایوب کلانتری، اسماعیل شریفات و اگه اشتباه نکنم آرش افشین( در بهترین کیفیت خودش) بازی میکردن. هر کدوم از این بازیکنا جزو بهترین های ایرانن. از قضا بر اتفاق همه این بازیکنا جزو اون دسته ن که از توپ ترسی ندارن و برا تصاحب توپ برمیگردن عقب تا از بازیکن خودی توپ بگیرن. از قضا بر اتفاق همه این بازیکنا توانایی اینو دارن که بازیکن روبروییشون رو دریبل کنن. خب چی شد؟ بختیار جایی بود که مجبور نبود سخت بازی کنه. بازیکنای کناریش خودشون رو تو بهترین موقیعت قرار میدادن و بختیار با یه پاس ساده اینا رو پا به توپ میکرد و اینا با هنر فردیشون یه گل میساختن و بعدش رسانه های غیرفنی میومدن میگفتن این گل فولاد رو هم بختیار ساخته.

اتفاقا تراکتور تو نیمفصل دوم با قلعه نوعی متحول شد و فوتبالش بهتر از نیمفصل اول شد. بازیکنا باانگیزه تر شدن و دوباره همه فکر کردن این بختیاره که تراکتورو به اوج رسونده ولی دقیقا برعکس بود. این تراکتور بود که با اوج گرفتنش باعث شد باز دوباره بازی بختیار یه ذره به چشم بیاد

بختیار همینه. فوتبالش بیشتر از این نیست ازش انتظار بیشتر هم نداشته باشین.
ترتر مفتخور
دوشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۵، ۱۹:۲۳
بیا برو ترتری مفتخور اون موقع که بازیکنا رو زوری برمیدارین به اسم سرباز میبرین تو تیم منفورتون و فوتبالشونو نابود میکنید نمیشه انتظار داشت وقتی از تیم شما میرن به عنوان یه ستاره برن نمونه بارزش همین الان شریفی که تو تیم داغون شما داره فوتبالش نابود میشه
برزو
دوشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۵، ۲۱:۲۴
اخه من چي بگم به تو دسته يكي؟
اخر فصل قراره هوتن خان بياد يادگار امام نتيجه بازي همزمانو بگه بعدش بريزيد وسط ما بخنديم.
خخخ
۶
التماس تفکر
سه شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۵، ۰۱:۱۶
ئه خخخ بحث بختیار بود یهو دوستان یادشون افتاد تراکتور مفت خور و دسته یکی و غیرست. عجیبه که حتی جایگاه بحث فنی رو با کل کل درک نکردیم هنوز . منطق همه ی هوادارای استقلال در همین حده ؟ ممنون
۷ ۱
التماس سكوت
سه شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۵، ۰۶:۴۴
منطق در حد خودتونه.
با يه با منطق بايد منطقي حرف زد نه با شما
۲
امید
سه شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۵، ۱۸:۰۵
بختیار بهترین هافبک حاله حاضر ایرانه شک نکنید
اما تفکراته مربیه که یک بازیکن را نابود میکنه
مانند اشنایدر در منچستر
زلاتان در بارسا
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر