فهرست
انصاری در چپ مفیدتر است؛ سردرگمی محمد
انصاری در چپ مفیدتر است؛ سردرگمی محمد

انصاری در چپ مفیدتر است؛ سردرگمی محمد

آی‌اسپورت- محمد انصاری بین خطوط دفاعی چپ و مرکز در حرکت است و این رفت و آمد کمابیش تمرکز کامل را از او گرفته است. مدافعی که نمی‌داند دوباره باید دفاع چپ برانکو باشد یا به کی‌روش گوش کند که از او یک مدافع مرکزی توانا می‌خواهد. محمد انصاری از آخرین لیست کی‌روش برای دیدار با تونس و الجزایر خط خورد. مدافع چپی که در پرسپولیس برانکو با حضور شجاع خلیل‌زاده و سیدجلال حسینی شانسی برای حضور در قلب دفاع ندارد؛ و در تیم ملی هم به واسطه حضور میلاد محمدی و اعتماد کی‌روش به سعید آقایی در سمت چپ خط دفاع تا به امروز جایی نداشته است.

کی‌روش روی انصاری به عنوان مدافع مرکزی حساب باز کرده و البته همین پست هم با وجود بازیکنانی مثل سیدجلال، پورعلی‌گنجی‏، منتظری و چشمی ترافیک خاص خود را دارد. این سردرگمی کمی برای انصاری آزاردهنده شده و تمرکز او را به هم زده است. آمارها اما نشان می‌دهد انصاری به عنوان مدافع چپ می‌تواند گزینه مناسبی برای تیم ملی باشد. او عملکرد دفاعی قابل توجه‌ای در آسیا برای پرسپولیس داشته و با میانگین بیش از ۵۰ درصد موفقیت در نبردها و ۸۰ درصد موفقیت در تکل‌ها یکی از پایه‌های محکم انسجام دفاعی تیم برانکو بوده است.

انصاری همچنین در ۴ بازی آسیایی ۶ پاس کلیدی و یک پاس گل هم به نام خود ثبت کرده تا در بخش تهاجمی هم رد پای پررنگی داشته باشد. او در لیگ برتر هم شرایط کم‌نوسانی داشته و نزدیک به ۲۰۰۰ دقیقه برای پرسپولیس بازی کرده که در این بین در هر دو بازی به طور میانگین یک شوت و یک پاس کلیدی ثبت کرده است. آمار دفاعی انصاری در لیگ برتر هم قابل دفاع بوده و با نزدیک به ۵۷ درصد موفقیت در نبردها یکی از بهترین‌های پرسپولیس بوده است. او همچنان با توجه به بازی‌های باقی مانده پرسپولیس در آسیا و لیگ برتر این شانس را دارد تا خودش را در نقش مدافعی توانمند به کی‌روش تحمیل کند.‎

 

نود

۲    
آی اسپورت
2018-03-18 22:07:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر