فهرست
نکته بازی با رئال-سیتی؛ این پپِ گربه سیاه!
نکته بازی با رئال-سیتی؛ این پپِ گربه سیاه!

نکته بازی با رئال-سیتی؛ این پپِ گربه سیاه!

آی اسپورت - در جریان دور رفت از مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا، منچسترسیتی با نتیجه 2-1 مقابل رئال مادرید پیروز شد. نکات جالب این دیدار به شرح ذیل است:

بر اساس نتایج رقم خورده در ادوار گذشته لیگ قهرمانان اروپا، منچسترسیتی 94 درصد و رئال مادرید 6 درصد شانس صعود به مرحله بعدی را دارند.

رئال مادرید برای سومین بار در تاریخ لیگ قهرمانان اروپا، بازی پیش افتاده در سانتیاگو برنابئو را به حریف واگذار کرد. پس از میلان (شکست 2-3 بعد از برد 1-0 در 21 اکتبر 2009) و شالکه (شکست 3-4 پس از برد 3-2 در 10 مارس 2015)، منچسترسیتی سومین تیمی است که در خانه رئال مادرید کامبک می زند.

منچسترسیتی دومین تیم تاریخ لیگ قهرمانان اروپا است که با وجود دریافت گل اول در زمین رئال مادرید، موفق به شکست دادن این تیم می شود. میلان اولین تیم بود.

رئال مادرید سومین تیم پس از اندرلخت (218) و بارسلونا (209) است که 200 گل در تمامی رقابت های اروپایی دریافت می کند.

پس از آرسنال (برد 1-0 در سال 2006) و لیورپول (برد 1-0 در سال 2009)، منچسترسیتی سومین تیم انگلیسی است که موفق به شکست دادن رئال مادرید در استادیوم سانتیاگو برنابئو در لیگ قهرمانان اروپا می شود.

رئال مادرید فقط یک بار از شش بار قبلی پس از شکست خانگی مقابل حریفان در دیدار رفت یک مسابقه اروپایی، موفق به صعود به مرحله بعدی شده است.

زین الدین زیدان برای 197مین بار بر روی نیمکت رئال مادرید نشست و به صورت مشترک با لئوبین هاکر سومین رکورددار مربیگری در لوس بلانکوس شد. فقط مونیوز (605) و ویسنته دل بوسکه (246) بازی های بیشتری در کارنامه مربیگری شان در رئال مادرید دارند.

پپ گواردیولا موفق به کسب 28مین برد خود در مراحل حذفی لیگ قهرمانان اروپا شد تا با پیشی گرفتن از سر الکس فرگوسن، ژوزه مورینیو و کارلو آنچلوتی (همگی با 27 برد) در میان مربیان رکورددار باشد.

پپ گواردیولا برای دهمین بار موفق به شکست دادن رئال مادرید به عنوان مربی شد که بیشتر از هر مربی دیگری در قرن 21 است. ارنستو والورده و دیگو سیمئونه 9 بار موفق به شکست دادن رئال مادرید شده بودند.

پپ گواردیولا اولین مربی است که شش بار در سانتیاگو برنابئو موفق به شکست دادن رئال مادرید شده است و از رکورد هلنیو هررا (5) عبور کرد. وی 5 بار با بارسلونا و یک بار با منچسترسیتی موفق به ثبت این رکورد شده است.

پپ گواردیولا به دومین مربی پس از اوتمار هیتزفیلد (بروسیا دورتموند و بایرن مونیخ) بدل شد که موفق شده با دو تیم مختلف از سد رئال مادرید در سانتیاگو برنابئو در لیگ قهرمانان اروپا عبور کند.

تیم های پپ گواردیولا در 125 حضور وی به عنوان مربی در لیگ قهرمانان اروپا به رکورد 300 گل رسیدند. لیونل مسی (43)، توماس مولر (20) و سرخیو آگوئرو (20) بهترین گلزنان تیم های وی در این مسابقات بوده اند.

کریم بنزما برای صدمین بار با پیراهن رئال مادرید در لیگ قهرمانان اروپا به میدان رفت و ششمین بازیکن رئال مادرید از این منظر است.

ایسکو اولین گلش در لیگ قهرمانان اروپا پس از سپتامبر 2018 (مقابل آاس رم) را به ثمر رساند. این اولین گل وی در مرحله حذفی مسابقات پس از می 2017 (مقابل اتلتیکو مادرید) است.

همه 5 گل گابریل ژسوس در فصل جاری لیگ قهرمانان اروپا در خانه حریفان به ثمر رسیده است و فقط روبرت لواندوفسکی (9) و سرژ گنابری (6) آمار بهتری نسبت به وی داشته اند.

کوین دی بروین موفق شد پنجاهمین گلش را با پیراهن منچسترسیتی در تمامی رقابت ها به ثمر رساند. وی در 208 بازی با پیراهن سیتی، 81 پاس گل و 50 گل ثبت کرده است.

کوین دی بروین پنجمین بازیکن منچسترسیتی در فصل جاری است که برای این تیم پنالتی می زند و اولین بازیکنی است که پنالتی اش از دست نمی رود.

کوین دی بروین برای اولین بار در دوران حرفه ای اش از روی نقطه پنالتی در جریان بازی، گلزنی کرد. این دومین پنالتی وی برای سیتیزن ها بود.

کوین دی بروین برای اولین بار موفق به ثبت گل و پاس گل در یک دیدار لیگ قهرمانان اروپا با پیراهن منچسترسیتی شد.

سرخیو راموس 26مین کارت قرمز دوران حرفه ای اش را دریافت کرد.

سرخیو راموس برای چهارمین بار در لیگ قهرمانان اروپا با کارت قرمز داوران مواجه شد تا در کنار ادگار داویدز و زلاتان ابراهیموویچ رکورددار باشد. وی اولین نفری است که سه کارت قرمز مستقیم از داوران دریافت می کند.

 

۲    
آی اسپورت
2020-02-27 15:17:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر