فهرست
درباره تحریم استادیوم‌ها؛ جدی نگیرید!
درباره تحریم استادیوم‌ها؛ جدی نگیرید!

درباره تحریم استادیوم‌ها؛ جدی نگیرید!

۱- واکنش تند و هیجانی به خودسوزی و مرگ غم‌انگیز دختر آبی رفتاری طبیعی و انسانی‌ست، ابعاد بین‌المللی‌اش هم قابل پیش‌بینی بود. حادثه دلخراش است و لج درمی‌آورد. اما تحریم ورزشگاه مرا یاد جشن هسته‌ای یا انگشت‌جوهری‌های اینستاگرامی می‌اندازد. همبستگی‌های مجازی.

۲- هر چه می‌خواهید بگویید، درباره تحریم ورزشگاه، تحریم تماشای فوتبال از تلویزیون، اما از کلمه "مردم" استفاده نکنید. فرمان برای مردم صادر نکنید. نگویید مردم چنین کنند. مردم این چند ده‌ هزار یا چند صد هزار فالوور شما نیستند. مردم ۸۰ میلیون نفرند و اغلب حوصله خودشان را ندارند.
 
۳- نصف فالوورهای هر کسی برای فحش دادن به همان چهره فالو کرده‌اند. از کدام مردم حرف می‌زنید؟ همان کسانی که در کامنت می‌نویسند خفه شوید؟ یعنی همان چند ده هزار یا چند صد هزار نفر هم برای اینکه حواس‌شان باشد چه اراجیفی می‌نویسید، شما را فالو کرده‌اند. شما اما جدی گرفته‌اید.
 
۴- یک نفر نوشته بود لااقل روزنامه‌نگاران ورزشگاه رفتن را تحریم کنند. اما راستش را بخواهید اغلب روزنامه‌نگاران ورزشگاه نمی‌روند چون وقت‌شان تلف می‌شود. همان زمان را در اسنپ کار می‌کنند. دیوانه‌اند که ورزشگاه بروند؟
 
۵- جدی نگیرید. جدی گرفتن بد دردی‌ست. قیافه آدم را خنده‌دار می‌کند. بی‌تفاوت نبودن و جدی گرفتن مرز باریکی دارد که نمی‌دانم مرزش را می‌شناسید یا نه؟ هوش به درد این وقت‌ها می‌خورد.
 
۶- سایه -ابتهاج شاعر- چیزی شبیه این گفته بود که گاهی تعجب می‌کنم در این شعرخوانی‌ها یک نفر شعرهایم را جدی گرفته. در خود فرو رفته و فکر می‌کند. بعد به خودم می‌گویم این حرف‌ها چی هستند که می‌خوانی و این طرف جدی گرفته.
۲۱ ۲  
آی اسپورت
2019-09-11 14:57:00
نظر دهید

۲ نظر
سعید
چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸، ۱۵:۰۲
یکی به این عزیزان جوگیر از هر دو گروه قرمز و آبی توصیه کنه بجای این ژست های روشنفکری یه مقدار نحوه رفتار و گفتارتون در ورزشگاه ها رو اصلاح کنید که حداقل من بعنوان یک پدر بتونم پسر ده ساله ام باز تاکید میکنم پسر ده ساله ام رو بتونم بیارم ورزشگاه !!!!!
۶
احسان تاجی
جمعه ۲۲ شهریور ۱۳۹۸، ۱۲:۳۳
فقط تحریم همین
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر