فهرست
بازگشت پس از مصدومیت طولانی
بازگشت پس از مصدومیت طولانی

بازگشت پس از مصدومیت طولانی

آی اسپورت- مارکو رویس مطمئن است که می‌تواند در جام جهانی 2018 حضور داشته باشد. او در برد دو بر صفر بوروسیا دورتموند مقابل هامبورگ، برای نخستین بار در طول این فصل در ترکیب ثابت به میدان رفت. رویس 28ساله به دلیل مصدومیت از ناحیه رباط صلیبی، تقریبا 9 ماه دور از میادین بود. پیتر اشتوگر، مربی دورتموند در نشست خبری پیش از این بازی گفته بود که حتی مطمئن نیست او در فهرست تیم حضور داشته باشد. رویس گفت: «من و مربی مرتبا با هم حرف می‌زدیم. می‌خواستم ببینم تمرینات این هفته چطور پیش می‌رود. قبل بازی تصمیم گرفتم در فهرست باشم و مربی هم می‌خواست که من بازی کنم. برایم غافلگیرکننده نبود که در ترکیب ثابت حضور یافتم. پس از چنین مصدومیت بلندمدتی، نیمکت‌نشینی سخت‌تر است، به‌ویژه در بازی‌هایی مانند دیدار امروز اما من حس خوبی دارم. همه چیز خوب بود. می‌توانستم 90 دقیقه کامل بازی کنم اما نباید افراط می‌کردم، به‌ویژه که برنامه پرفشاری از بازی‌ها را پیش رو داریم. ما بازی‌های مهمی پنج‌شنبه و یکشنبه داریم.»

رویس در دقیقه 71 و در حالی که تیمش یک بر صفر پیش بود تعویض شد و جایش را ماریو گوتزه گرفت. او سه پاس کلیدی در این مسابقه داد و در صحنه گل میچی باتشوایی در دقیقه 48، توپ را به کریستین پولیشیچ سپرد و این بازیکن هم پاس گل داد. رویس گفته که هنوز خیلی زود است بتوان گفت او در بازی با آتالانتا در لیگ اروپا در پنج‌شنبه حضور داشته باشد: «ما باید صبر کنیم و ببینیم که آیا می‌توانم پنج‌شنبه بازی کنم یا نه. اول از همه، برایم مهم بود که به میادین برگردم. بیش از هشت ماه دوری از میادین برای یک فوتبالیست بسیار طولانی است. من مجبور بودم بسیار صبور باشم و البته طول می‌کشد تا هم‌تیمی‌هایم و من دوباره عادت کنیم که کنار هم بازی کنیم. روشن است که ما بهترین نمایش خود را نداشتیم اما نباید زیاد روی مسائل منفی تمرکز کنیم. ما امروز برنده شدیم و اگر پیروز شوید، بازی بهتری هم انجام خواهید داد.»

او از اینکه در میانه میدان بازی می‌کرد، نه کناره میدان ناراحت نبود. این در حالی است که او در اکثر 190 دیداری که برای دورتموند بازی کرده، بازیکن لب خط بوده است. او می‌گوید: «راستش ترجیح می‌دهم در پست شماره 10 بازی کنم. من بهترین عملکرد را در این پست داشته‌ام اما سخت بتوان پیش‌بینی کرد که در آینده چه می‌شود چون بازیکنان بسیاری داریم که می‌خواهند در این پست بازی کنند. شاید با سیستم 1-4-1-4 بازی کنیم و دو بازیساز در پست‌های 10 و 8 داشته باشیم.»

از او درباره احتمال حضورش در جام جهانی سوال شد و گفت: «بخت زیادی دارم. من در ماه‌های اخیر مرتبا با یواخیم لوو صحبت کرده‌ام. او کاملا از اوضاع من خبر داشته است. البته باید خوب بازی کنم تا به جام جهانی بروم اما می‌دانم که اگر عالی بازی کنم به تیم دعوت خواهم شد.»

منبع: سایت ESPN

۲    
آی اسپورت
2018-02-12 09:37:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر