فهرست
نکته عجیب در رنکینگ فیفا؛ دستکاری در قرعه‌ها؟
نکته عجیب در رنکینگ فیفا؛ دستکاری در قرعه‌ها؟

نکته عجیب در رنکینگ فیفا؛ دستکاری در قرعه‌ها؟

آی اسپورت – رنکینگ فیفا در سال‌های اخیر با انتقادات فراوانی روبرو بوده است و گفته می‌شود قرار است به زودی فرمول‌های جدیدی برای تعیین رنکینگ تیم‌‎های ملی جهان تعریف شود. مرور وضعیت تیم‌های حاضر در جام جهانی در آخرین رنکنیگ فیفا نشان می‌دهد که این تغییر فرمول تصمیم درستی است.

2
2

به عنوان مثال از 4 تیم گروه A جام جهانی 3 تیم در میان 8 تیم آخر رنکینگ ماه ژوئن قرار دارند. مصر در رده 45، عربستان در رده 67 و روسیه میزبان در رده 70 قرار دارند و روسیه پایین‌ترین رده در میان تیم‌های حاضر در جام جهانی 2018 را به خود اختصاص داده است. قوی‌ترین تیم این گروه هم که اروگوئه است در رده 14 آخرین رنکینگ فیفا ایستاده است. این وضعیت البته مختص به این ماه نیست و در چند ماه گذشته رنکینگ تیم‌های این گروه تقریبا در همین حدود بوده است و این مساله آنقدر عجیب است که شائبه دست‌کاری در قرعه‌کشی را هم به ذهن متبادر می‌کند. همین چند روز پیش بود که میشل پلاتینی اعتراف کرد قرعه‌کشی جام جهانی 2006 به شکلی مهندسی شد که فرانسه میزبان تا فینال به برزیل نخورد و اصلا بعید نیست این اتفاقات در قرعه‌کشی جام جهانی 2018 هم به سود میزبان یعنی روسیه رخ داده باشد.

۲ ۱  
آی اسپورت
2018-06-11 11:48:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
نیما حیدریه
دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۷، ۱۲:۳۳
در نگارش متن ظاهرا اشتباهی رخ داده. مطابق اعتراف میشل پلاتینی، قرعه کشی جام جهانی 1998 در حالیکه فرانسه میزبان جام جهانی بود به گونه ای مهندسی شده بود که فرانسه میزبان تا فینال با برزیل روبرو نشود.
۴
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر