فهرست
استقلال در استادیوم خوش‌یمن بازی می‌کند
استقلال در استادیوم خوش‌یمن بازی می‌کند

استقلال در استادیوم خوش‌یمن بازی می‌کند

آی اسپورت - تیم استقلال طبق برنامه اعلام شده از سوی AFC باید امشب در استادیوم مکتوم بن رشید آل مکتوم به میدان برود. دیداری که قطعاً با بودن ایرانی‌های زیادی که در امارات ساکن هستند خیلی هم برای این تیم غریبانه محسوب نمی‌شود.

ورزشگاه ۱۲ هزار نفری!

ورزشگاهی با گنجایش ۱۲ هزار نفر که در سال ۱۹۹۵ میلادی ابتدا با ظرفیت ۱۸ هزار نفری بنا شد، اما در بازسازی مجدد این استادیوم که در سال ۲۰۱۲ انجام و صندلی‌گذاری شد گنجایش این ورزشگاه به ۱۲ هزار نفر کاهش پیدا کرد.

تغییر استادیوم امشب دو اسمه است!

این استادیوم از سال ۲۰۱۷ به بعد تغییر نام پیدا کرده و به نام استادیوم شباب الاهلی نام‌گذاری شد. دلیل این تغییر نام تلفیق سه باشگاه الشباب، دبی و الاهلی امارات بود که اتفاقاً این تیم در حال حاضر صدرنشین جدول لیگ برتر امارات هم هست.

ورزشگاه دوم الاهلی!

ناگفته نماند این تیم دیدار‌های رسمی اش را در استادیوم نادی الاهلی برگزار می‌کند و ورزشگاه شباب الاهلی، استادیوم دوم خانگی این تیم محسوب می‌شود. استادیوم اصلی این تیم همان ورزشگاهی است که علی کریمی در آن به میدان می‌رفت. ضمن اینکه استقلال در زمین اصلی تیم الاهلی یک بار به زمین رفته و ۲ بر یک تن به شکست داده است.

خاطره برد پرگل استقلال!

اما استقلال در فصل ۲۰۱۳ لیگ قهرمانان آسیا که با باشگاه الشباب امارات همگروه شد در دیدار رفت در تهران با این تیم صفر- صفر کرد ولی در بازی برگشت در همین ورزشگاهی که قرار است امشب به میدان برود تیم الشباب را با نتیجه پرگل ۴ بر ۲ مغلوب ساخت.

گلزنی فرهاد مجیدی در همین استادیوم!

گل‌های استقلال در آن دیدار را جی لوید ساموئل، جواد نکونام، فرهاد مجیدی و خسرو حیدری به ثمر رساندند. قطعاً خاطره خوش فرهاد باعث روحیه دادن او به اعضای تیمش خواهد شد.

قلعه‌نویی برنده زمین را ترک کرد!

سرمربیگری استقلال در آن دیدار را امیر قلعه‌نویی بر عهده داشت و با خاطره‌ای خوش از آن استادیوم بیرون رفتند. آن مصاف جمعه ۲۵ اسفند سال ۱۳۹۱ برگزار شد.

بازگشت پس از قریب ۷ سال!

حالا ۶ سال و ۱۰ ماه و ۱۰ روز از آن دیدار می‌گذرد و بار دیگر استقلال باید با فرهاد مجیدی البته این بار در ردای مربیگری شاگردانش را روبه‌روی تیمی کویتی در استادیومی که روزی خودش یکی از گل‌های پیروزی‌بخش استقلال را به ثمر رسانده بود به زمین بفرستد.

 

خبر ورزشی 

     
آی اسپورت
2020-01-25 09:59:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر