فهرست
ستاره جوان بارسلونا در خطر ابتلا به افسردگی
ستاره جوان بارسلونا در خطر ابتلا به افسردگی

ستاره جوان بارسلونا در خطر ابتلا به افسردگی

آی‌اسدورت-

عثمان دمبله سخت‌ترین روز‌های دوران فعالیتش را تجربه می‌کند. حتی خیلی بدتر از اولین فصلی که به بارسلونا آمد و دچار مصدومیت در پای چپ شد و خیلی زود زیر تیغ جراحان رفت تا چهار ماه دور از میدان باشد. دو سال بعد از این تجربه وحشتناک، دمبله همچنان درگیر مصدومیت‌های متوالی است.

حتی تغییر در سبک زندگی خارج از زمین فوتبال و منظم شدن در این زمینه و همچنین پیروی از یک رژیم غذایی حرفه‌ای نیز نتوانسته او را از سریال بدشانسی‌های متوالی دور کند. بدتر از همه، اما شاید این مصدومیتی بود که در بازی چهارشنبه شب گذشته مقابل بوروسیا دورتموند به سراغش آمد، مصدومیتی که او را از نظر روحی نیز نابود کرد.

آی اسپورت- در باشگاه بارسلونا مسئولان تیم کاملاً به این موضوع پی برده‌اند که برای بازگشت عثمان، جدا از درمان پزشکی او به ریکاوری روحی و روانی نیز احتیاج مبرم دارد. در کادر پزشکی بارسلونا چند روانپزشک نیز حضور دارند که می‌توانند در ماجرای دمبله وارد شوند و به این بازیکن جوان فرانسوی کمک کنند. حتی گفته شده که لازم است او بخشی از دوران ریکاوری خود را خارج از مجموعه باشگاه بگذراند، چون ممکن است با دیدن هم‌تیمی‌هایش که در حال تمرین هستند اوضاع روحی او بدتر شود.

بعد از اینکه دوران استراحت مطلق او که حدوداً ۱۰ روز است، به پایان برسد دمبله می‌تواند به فرانسه برود تا در آرامش و به دور از توجه و هیاهوی رسانه‌ای به درمان خود بپردازد. در هر صورت، این یکی از گزینه‌هایی است که برای درمان هرچه سریع‌تر عثمان دمبله در نظر گرفته شده است، اما باشگاه به این بازیکن اختیار داده که حرف آخر را در این زمینه خودش بزند و اگر تمایل داشت به فرانسه برگردد، خود دمبله هم تاکنون در این مورد هیچ صحبتی نکرده است.

در حال حاضر تصویری که از دمبله وجود دارد، تصویر یک بازیکن ناامید و از نظر روحی درهم ریخته است، چراکه او نهمین مصدومیت خود از زمان پیوستن به بارسلونا و سومین مصدومیت در همین فصل را تجربه می‌کند. تخمین زده شده که او دست‌کم ۱۶ بازی بارسلونا را با این مصدومیت اخیر از دست خواهد داد و شاید زودترین زمان ممکن برای بازگشت او ماه فوریه باشد.

این بدون شک یک ضربه بزرگ است برای بازیکنی که تازه چند ماهی بود زندگی خود را با انضباط کرده بود و به طور سفت و سخت به‌دنبال پیشرفت در هر زمینه بود، چه رفتار خارج از میدان و چه عملکرد داخل زمین. مهمترین هدف او هم این بود که در را به روی مصدومیت‌هایی که دست از سر او برنمی‌داشتند، ببندد. بنابراین صحنه‌ای که از او بعد از مصدومیت در بازی مقابل دورتموند دیدیم قابل درک است. بعد از اینکه فهمید دوباره همسترینگ او دچار مشکل شده، با برانکارد به بیرون از زمین رفت، کفش‌هایش را درآورد و چشم‌هایش پر از اشک شد. او نمی‌توانست باور کند بعد از آن همه مراقبت، چنین مصدومیت سنگینی دوباره به سراغش آمده باشد.

دمبله در تیم بارسلونا جدا از حمایتی که از سوی همه هم‌تیمی‌هایش دریافت می‌کند به‌طور ویژه مورد توجه گروه بازیکنان فرانسوی تیم نیز هست. گریزمن، اومتیتی، لانگله و تودیبو تقریباً هر روز به دمبله سر می‌زنند و روز جمعه نیز همگی با هم به محل استراحت او رفتند و به این بازیکن روحیه دادند. در باشگاه بارسلونا نگرانی از این وجود دارد که دمبله در آستانه افسردگی قرار گرفته است، بیماری که حتی بدتر از مصدومیت می‌تواند به فعالیت حرفه‌ای این ستاره جوان ضربه بزند.

     
آی اسپورت
2019-12-01 12:46:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر