فهرست
خروج ارز، ورود جنجال!
خروج ارز، ورود جنجال!

خروج ارز، ورود جنجال!

آی اسپورت - اظهارات اخیر مارکوس نیومایر باعث عصبانیت هواداران استقلال شده است. او که یک خرید ناکام برای آبی‌پوشان به شمار می‌آمد و نیم‌فصل بسیار بدی را در این تیم پشت‌سر گذاشت، حالا در خاک مادری‌اش یعنی سوئیس بازیکنان استقلال را به حسادت متهم کرده و گفته آنها در تمرینات و مسابقات به خوبی با او همکاری نمی‌کردند. این درحالی است که نیومایر با قیمت بالا و به اصرار شفر جذب شد و خودش کیفیت لازم را نداشت، وگرنه همان تعاملی که با امثال جباروف و تیام شد با او هم شکل می‌گرفت.

انواع مثال‌ها، انواع اتهام‌ها

به‌طور کلی یکی از مصائب جذب بازیکنان ناکارآمد خارجی با قیمت نجومی ارز، همین است که آنها بعد از عدم بازدهی مناسب سراغ توجیه، فلسفه‌بافی، بهانه‌جویی و محکوم کردن ارکان مختلف باشگاه‌های ایرانی می‌روند. قبلا هم از این نمونه‌ها، حتی در خود استقلال زیاد داشته‌ایم. یکی از مشهورترین مثال‌ها مربوط به لاوره است. گوران لاوره یک بازیکن صربستانی بود که در استقلال کمتر فرصت بازی پیدا کرد. این بازیکن بعد از فسخ قراردادش در گفت‌وگو با یک روزنامه صربستانی به امیر قلعه‌نویی، سرمربی وقت استقلال لقب «پدرخوانده» داده و گفته بود او به محبوبیت فرهاد مجیدی حسادت می‌کند. همچنین لاوره این ابهام اساسی را مطرح کرده بود که در ایران برای گنجاندن او در ترکیب اصلی از وی پول خواسته بودند! این اتهام‌زنی‌ها با واکنش‌های تند اعضای کادرفنی و مدیریتی وقت استقلال مواجه شد و البته سخنان لاوره هرگز به اثبات نرسید.

بوبکر کبه یک مثال دیگر است. او یک مهاجم اهل بورکینافاسو بود که در لیگ سیزدهم به استقلال پیوست. کبه که به ندرت بازی کرد، در دریافت مطالباتش هم ناکام ماند و از این مساله حسابی عصبانی بود. کبه خشمش را زمانی نشان داد که در بازی تشریفاتی با الریان قطر فرصت بازی پیدا کرد. او اتفاقا در آن مسابقه گل زد، اما بعد از گل با حرکات شنیع و بسیار زشت دستش، حسابی خبرساز شد. حرکات کبه باعث عصبانیت شدید قلعه‌نویی شد، اما در نهایت محمد قاضی این بازیکن را آرام کرد.

همچنین اوایل لیگ پانزدهم بازیکنی به نام ریوالدو باربوزا به استقلال آمد و بعد از مدت کوتاهی جدا شد. در مورد او گفتند ۳۰ یا ۴۰ هزار دلار بیشتر از حقش پول گرفته و رفته. قرار شد یک گروه ویژه برای تعیین تکلیف این پول فعالیت کنند، اما خبری نشد که نشد. همه اینها در حالی است که صفحه ویکی‌پدیای ریوالدو نشان می‌دهد او بعد از استقلال تقریبا هیچ جا بازی نکرده است! در این فهرست به بازیکنان پرشمار دیگری از جمله هرایر مگویان هم می‌توان اشاره کرد. در استقلال به این بازیکن بها داده شد، با این وجود طبق معمول شیوه جدایی مگویان هم عجیب بود و حاشیه‌های زیادی را به دنبال داشت. او ناگهان با وجود تداوم قراردادش با استقلال بازیکن مازاد اعلام شد. این در حالی بود که استقلالی‌ها به دلیل عدم تمایل مگویان به فسخ قرارداد، مجبور بودند هم پول این بازیکن را بدهند و هم اجاره آپارتمان خالی او را به‌طور مستمر پرداخت کنند! آیا واقعا راه درست هزینه کردن ارز این است؛ اینکه پول‌مان را بدهیم، نفع فنی نبریم و آخرش هم عذاب بکشیم و متهم شویم؟

دنیای اقتصاد

۲ ۲  
آی اسپورت
2019-01-14 19:20:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
حمید پرسپولیسی
دوشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۷، ۱۹:۰۸
فتح الله زاده امروز مصاحبه کرده و گفته که کیسه در این سه سال 300 میلیارد هزینه کرده. حالا سوال اینجاست که این پول از کجا اومده؟؟!!!
کیسه دو فصل قبل 30 میلیارد از اسپانسر گرفت و سال قبل 40 میلیارد و امسال هم 50 میلیارد. اگه اینها را با هم جمع کنیم میسه 120 میلیارد یعنی کیسه در این سه سال 120 میلیارد از اسپانسر گرفته
حالا میگیم از جام جهانی و ترانسفر بازیکن و ... 5 میلیارد درآمد داشته 5 میلیارد هم خودمون میذاریم روش میگیم 130 میلیارد کیسه درآمد از اسپانسر و بقیه جاها داشته
اما 300 میلیارد کجا و 130 میلیارد کجا؟؟!!!
170 میلیارد باقیمانده که وارد باشگاه کیسه شده از کجا بوده؟
مثل روز روشنه که از یک جاهایی کیسه داره حمایت مالی میشه
ای کاش دستگاههای امنیتی و قضایی وارد میشدن تا مشخص میشد این پول از کجا اومده
آیا این همون پولهایی هستش که اسپانسر مشترک باید به پرسپولیس پرداخت میکرده و نکرده؟
آیا وزارت ورزش این پولها را پرداخت کرده؟
آیا حکومت این پول را پرداخت کرده؟
از کجا اومده؟
تازه این را بذارید کنار اینکه طی یک سه چهار روز بدهی 24 میلیاردی کیسه به بدهکاران پرداخت شد تا کیسه از آسیا حذف نشه
در ضمن احتمالا بقیه میگن پرسپولیس هم همین شرایط را داره باید بگم که این نظر بشدت مضحک و خنده داره چون پرسپولیس یک سال ونیم بازیکن نگرفت و نمیتونست بگیره و در این مدت هم 5تا بازیکن گرونقیمتش را هم از دست داد(طارمی مسلمان احمدزاده محرمی و امیری) و قطعا این موضوع باعث شد که هزینه های پرسپولیسبه شدت کاهش پیدا کنه ضمن اینکه پرسپولیس یک بار به نیمه نهایی آسیا و یک بار هم فینالیست آسیا شد و درآمد هنگفتی از این طریق کسب کرد و قرارداد مالی پرسپولیس از کیسه در بحث اسپانسر هم بیشتره و در سمانه پیامکی هم تقریبا دو برابر کیسه درآمد داره
پس این قیاس کاملا باطله
فقط امیدوارم مشخص بشه که 170 میلیاردی که در این سه سال وارد کیسه شده از کجا بوده
...
دوشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۷، ۲۲:۱۴
نیومایر واضح و علنی از دلالی شوفر گفته کمااینکه قبلا مدیربرنامه های تیام گفته حالا شماها خودتون رو به کری و کوری بزنید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر