فهرست
جانشینان رشید و حسینی؛ آخرین سورپرایز کی‌روش؟
جانشینان رشید و حسینی؛ آخرین سورپرایز کی‌روش؟

جانشینان رشید و حسینی؛ آخرین سورپرایز کی‌روش؟

آی اسپورت - جام ملت‌های آسیا فرصت ساختن یک نسل جدید برای تیم ملی است. کاری که کی‌روش ۴ سال قبل انجام داد و در استرالیا چهره‌هایی مثل آزمون، پورعلی‌گنجی، رضاییان، غفوری و امیری به تیم ملی اضافه شدند. محسن فروزان و علیرضا بیرانوند هم در کنار حقیقی، به عنوان دروازه‌بان‌های ذخیره کنار تیم ملی بودند و از بین‌ها بیرانوند توانست بعدها به ترکیب اصلی برسد. این بار هم پس از جام جهانی، نام‌های جدیدی در لیست تیم ملی دیده شدند اما شاید در آخرین ماه‌های منتهی به جام ملت‌های آسیا، یک دروازه‌بان تازه در لیست کی‌روش قرار بگیرد.

بیرانوند و عابدزاده، احتمالا در جام ملت‌های آسیا هم دو گزینه کی‌روش برای دروازه‌بانی تیم ملی خواهند بود. بیرانوند شانس انتخاب به عنوان بهترین بازیکن سال آسیا را دارد و عابدزاده، در ماریتیمو فیکس می‌کند و اوضاعش هم بد نیست. دیگر گزینه‌های کی‌روش اما، در شرایطی خوبی به سر نمی‌برند و او کار سختی برای انتخاب سومین گلر لیست تیم ملی خواهد داشت.

رشید مظاهری دروازه‌بان دوم ایران در روسیه، این فصل نمایش ضعیفی داشته و با میانگین نمرات ۳،۳۶، یکی از بدترین دروازه‌بان‌های لیگ محسوب می‌شود. دروازه‌بان‌های ۱۱ تیم در این فصل لیگ، تا اینجا از رشید نمره بهتری گرفته‌اند. حسین حسینی، که در لحظات آخر از لیست تیم ملی برای جام جهانی خط خورد این فصل حتی یک بازی هم به میدان نرفته و با این شرایط، شانس چندانی برای سفر به امارات ندارد. محمدرضا اخباری که قبلا توسط کی‌روش دعوت می‌شد بیشتر از یک سال است به سکونشینی یا خانه نشینی عادت کرده و حامد لک هم، جزو معدود دروازه‌بان‌های لیگ بوده که از مظاهری هم میانگین امتیازات بدتری دارد! با توجه به حاشیه‌های سوشا، تصور اینکه کی‌روش دوباره دست روی او بگذارد هم سخت به نظر می‌رسد.

در بین دروازه‌بان‌های این فصل لیگ برتر اما، چند چهره شانس این را دارند که به معادلات کی‌روش راه پیدا کرده و جای مظاهری و حسینی را بگیرند. جدی‌ترین گزینه، پیام نیازمند دروازه‌بان سپاهان است. نیازمند با ۲۳ سال سن، می‌تواند چهره آینده تیم ملی باشد. او فصل پیش یکی از سه دروازه‌بان برتر لیگ بود و امسال هم با ادامه همین روند، در جایگاه سومین دروازه‌بان‌های برتر فصل قرار دارد. ثباتی که شانس او را برای رسیدن به لیست کی‌‌روش بیشتر از بقیه می‌کند. دو رقیب او، احمد گوهری و اکبر منادی هستند. دو دروازه‌بان ۲۲ و ۲۳ ساله که این فصل جزو بهترین‌های لیگ بوده‌اند اما سابقه کم و دوران کوتاه درخشش، شانس‌شان را برای رسیدن به لیست کی‌روش در جام ملت‌ها کاهش می‌دهد. منادی در حال حاضر دومین و گوهری، چهارمین دروازه‌بان برتر لیگ است. آخرین کسی که شانس بسیار کمی برای حضور در جام ملت‌ها خواهد داشت، وحید شیخ ویسی است. بهترین دروازه‌بان این فصل لیگ، که با ۳۱ سال سن زیاد به قرار گرفتن در لیست تیم ملی امیدوار نخواهد بود. مگر اینکه اوضاع اضطراری، کی‌روش را مجبور کند برای مقطعی کوتاه سراغ او برود.

بین دروازه‌بان‌‌هایی که می‌توانند سورپرایز نهایی لیست کی‌روش در جام ملت‌ها باشند، ثبات و کیفیت در دو فصل اخیر و سن کم، شانس اصلی را به نیازمند می‌دهد. به شرطی که روزهای بد رشید تا جام ملت‌ها، ادامه پیدا کند و کی‌روش حاضر به کنار گذاشتن یکی از چهره‌های محبوبش بشود. در غیر این صورت، نیازمند برای رسیدن به پیراهن تیم ملی باید تا تغییرات بعدی پس از جام ملت‌ها منتظر بماند.

 

90tv

۲ ۱  
آی اسپورت
2018-10-15 08:30:00
نظر دهید

۱ نظر
فرهاد
دوشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۷، ۱۴:۰۸
با اینکه سپاهانیم ولی نیازمند اصلا در حد تیم ملی نیست یکی از سیوهای مظاهری را نیازمند نمی تواند برود بیرانوند با اینکه ضعیفه ولی باز هم بهترین ایرانه
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر