فهرست
استقلال بدون شیخ، تانک بدون مهمات
استقلال بدون شیخ، تانک بدون مهمات

استقلال بدون شیخ، تانک بدون مهمات

آی‌اسپورت- استقلالی‌ها بعد از ۵ بازی مهیج و زیبا حالا باید در یک آزمون جدید بدون مهاجم اهل مالی خود به میدان بروند. شیخ دیاباته که این روزها یکی از مهره‌های کلیدی استقلال است در بازی با پدیده با خطایی که روی مهدی رحمتی انجام داد با کارت زرد داور جریمه شد تا بازی با پیکان را از دست بدهد. استقلال تا اینجای لیگ که ۱۵ بازی در لیگ و جام حذفی انجام داده دو روی متفاوت داشته است.

در نیمه اول این رقابت‌ها تیمی متزلزل که بد بازی نمی‌کرد اما در گل زدن و حفظ گل‌های زده به شدت ضعیف عمل می‌کرد و همین مسأله موجب شده بود تا انتقادها از این تیم زیاد شود. نیمه دوم بازی‌های استقلال در این فصل اما شامل بازی‌های جذاب، پرگل و به شدت چشم‌نواز بود که با پیروزی‌های پرگلی همراه بود. هم پیروزی‌های پرگل و هم پیروزی در دیدارهای مهم و حساس که منجر به رسیدن این تیم به صدر شده است.

نگاه کردن به این پیوستار از بازی‌های استقلال به خوبی نشان می‌دهد که رابطه مستقیمی میان بازی‌های زیبای استقلال و راه افتادن و روی فرم بودن شیخ دیاباته در استقلال دارد. مهاجم قدبلندی که این روزها رقبا برای از کار انداختنش روی خطاهایش تمرکز کرده‌اند. انگار راه دیگری برای متوقف کردن این غول ۱۹۴ سانتیمتری جود ندارد.

استقلال تا اینجای فصل ۲۶ گل به ثمر رسانده که با اختلاف بهترین خط حمله لیگ برتر است و قائدی و شیخ دیاباته با ۱۲ گل بیشترین سهم در گل‌های استقلال را دارا هستند. در این میان قائدی علاوه بر ۶ گل چهار پاس گل هم داده که تأثیر مستقیم او بر ۱۰ گل استقلال را نشان می‌دهد اما راه افتادن قائدی در استقلال هم رابطه مستقیمی با حضور مؤثر دیاباته دارد.

در نیمه اول بازی‌های استقلال هنوز زوج خط حمله استقلال مشخص نشده بود و استراماچونی به دنبال پیدا کردن ترکیب مناسبی بود. او اگرچه بارها از نداشتن مهاجم دوم تیمش می‌نالید اما سرانجام شرایطش در استقلال را پذیرفت. همین پذیرش موجب شد تا دور مرتضی تبریزی را خط بکشد و به مهدی قائدی اعتماد کند. در این میان سجاد آقایی جوان هم یکی دو نمایش خوب داشت اما علی‌رغم گل‌هایی که برای استقلال در جام حذفی زده جایی بهتر از یک بازیکن تعویضی در استقلال پیدا نکرد.

تنها چهره ثابت استقلالی‌ها در خط حمله اما شیخ دیاباته بود. بازیکنی که در سه هفته اول موفق نبود، بعد دچار مصدومیتی شد که دربی و چند بازی دیگر را از دست داد و در بازگشتی باشکوه گلزنی در استقلال را با هت‌تریک برابر تراکتورسازی شروع کرد و بعد از آن در کنار قائدی دروازه حریفان را مکرراً باز کردند تا تأثیر دیاباته در خط حمله استقلال به شدت مشهود باشد. حالا باید ببینیم استقلال بدون دیاباته در حالی که روی دور برد افتاده چطور می‌تواند از پس پیکان برآید.
 

۳ ۱  
آی اسپورت
2019-12-09 12:10:00
نظر دهید

۱ نظر
شاهین کیا
دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸، ۱۴:۰۰
خبرنگار بی پرنسیب یعنی همین فرد ...حالا که استقلال به اندازه کل تاریخش دچار گرفتاری و مشکل است آمدی این لگد آخر را هم زدی و حرفت را پراندی که استقلال بدون دیاباته هیچ است که چه مثلا؟؟شما بی شرف ها بابت تضعیف استقلال حقوق هم می گرفتید دیگر وسط این ماجراها گفتن این حرف زیاده روی !!!
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر