فهرست
خداحافظی جهانبازی/ قهر قاتل پرسپولیس
خداحافظی جهانبازی/ قهر قاتل پرسپولیس

خداحافظی جهانبازی/ قهر قاتل پرسپولیس

آی اسپورت- این روزها خداحافظی داوران به یک اپیدمی تبدیل شده است. داوران با تجربه بدون هیچ دلیل و توضیحی خداحافظی کرده و سوت را می‌آویزند. در کل جامعه داوری در هیچ موردی خود را ملزم به توضیحی به تماشاگران و هواداران نمی‌داند. آنها نه در مواقع اشتباهاتشان و نه در مواقع دیگر نیازی به توضیح نمی‌بینند و البته کمیته داوران در برابر هر اعتراض و مخالفتی با داوران از همه توضیح و جواب می‌خواهد. بعد از محسن ترکی، نوبت جهانبازی بود که به جمع بازنشسته‌های داوری بپیوندد. داوری که به گفته خودش به دلیل خروج از لیست داوران بین‌المللی خداحافظی یا به نوعی قهر کرده است.

جهانبازی داوری است که او را بیشتر با اشتباهاتش علیه پرسپولیس به یاد می‌آوریم. اشتباهاتی که فقط در حد یک اشتباه معمولی نبودند و سرنوشت این تیم را در دو سال مختلف در راه قهرمانی عوض کرده‌است. 

جهانبازی را می‌توان داوری دانست که در گرفتن دو جام از پرسپولیس نقش داشت. این روزها که بحث اختلاف داوران و علی دایی حسابی داغ است و درگیری‌های آنها به یک سریال چندین قسمتی تبدیل شده است بد نیست یادآوری کنیم که جهانبازی داوری است که قهرمانی لیگ برتر را به نوعی از دایی گرفت. در بازی پرسپولیس و فولاد خوزستان در یک بازی بسیار حساس که قهرمان از میان یکی از دو تیم مشخص می‌شد جهانبازی با یک اشتباه فاحش، گل آرش افشین را که با دست به ثمر رسید قبول کرد و جام را از دایی گرفت به فولادی‌ها اهدا کرد.

جالب است که در بازی بعدی فولاد و پرسپولیس که در فصل بعدی برگزار شد باز هم کمیته داوران در تصمیمی عجیب وغریب نام جهانبازی را برای قضاوت این دیدار اعلام کرد!

دومین اشتباه فاحش جهانبازی علیه پرسپولیس در جام‌حذفی بود. جایی که ایمان صادقی در حالی که با سینه توپ را دفع کرده بود در تصمیمی بسیار جنجال برانگیز از زمین مسابقه در دقیقه 20 اخراج شد تا پرسپولیس این بازی را از دست داده و جهانبازی هم 4جسله محروم شود.

در سیاهه اشتباهات فاحش جهانبازی نام استقلال هم دیده می‌شود البته  با جهتی متفاوت. در بازی استقلال ونفت تهران فصل گذشته،دو اشتباه بسیار تاثیرگذار سه امتیار را به استقلالی‌ها واگذار کرد. در نیمه اول محسن کریمی، مهاجم تیم نفت مهدی مومنی را از پشت شارژ کرد و این بازیکن در محوطه جریمه آبی‌ها سرنگون شد و نتوانست از موقعیت خود استفاده کند و دومین اتفاق زمانی افتاد که آلویز نانگ دومین خود و تیمش را وارد دروازه استقلالی ها کرد اما داور بازی به نشانه آفساید در سوت خود دمید و این گل سالم را مردود اعلام کرد.

با نگاهی به این اشتباهات فاجعه‌بار شاید مشخص شود که چرا کسی به خصوص پرسپولیسی‌ها دلشان برای این داور سفرکرده تنگ نخواهد شد!

۱۰ ۱۴  
آی اسپورت
2017-01-17 14:55:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۴ نظر
منتقد
سه شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۵، ۱۵:۰۴
پرسپولیس رو نابود کرد...حق وردی هم استقلال رو آباد کرد..
سید مظفر
سه شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۵، ۱۹:۱۱
آی اسپورت دیروز تا حالا 2 تا داور را آبی اعلام کرده اگر ریگی به کفش ات نیست آی اسپورت، داورای قرمز را هم معرفی کن شایدم منظور اینه که بقیه همشون قرمزن
۱
کیان
سه شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۵، ۱۵:۰۹
به درک
همون بهتر که خداحافظی کرد
میم
سه شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۵، ۱۵:۱۸
خوب این بنده خدا ها راضی اند و درآمد شون کفاف باقی زندگی شون رو میده... ایشالا نیرو تازه نفس با تفکر جدید تر میفرستیم که از دل و دماغ پرسپولیسی ها دوباره در بیارن
۵
ع ع ب
سه شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۵، ۱۶:۰۰
خدا لعنت کنه هر چی داوره فاسده !
شاهد
سه شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۵، ۱۶:۰۲
آخیش یکیشون رفت
خداروشکر
محمدان بنگلادش
سه شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۵، ۱۶:۰۳
بعله عمه من بود پیارسال دربی رو واسه پرسپولیس درآورد وقیحتر از ورزشی نویسای پرسپولیسی تو عالم نداریم روی رسانه های صهیونیستی رو سفید کردن
۳ ۵
ع ع ب
سه شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۵، ۱۶:۲۵
بابا شما اول برو دیپلم بگیر و واحر زبان فارسی رو پاس کن بعد بیا در مورد رسانه های پرسپولیسی ور ور کن ...اسکل جان پیرارسال درسته نه پیارسال !!! کیسه کشا همشون مثل تو بی سوادن یا فقط تو توشون بی سواد در اومدی ؟؟!!!! ضمنا تیترای احمقانه زردنامه استقلال جوان رو ندیدی مگه که به روزنامه های پرسپولیسی می گی وقیح؟؟؟؟
۸
علی
سه شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۵، ۱۸:۵۰
صهیونیست ها لونگ میندازن مقابل رسانه های وقیح لونگی، بابا استقلال راحت با قلعه نوئی قهرمان میشه و راحت با منصوریان خرابه اونوقت اینا به عنوان استقلالی میان از منصوریان دفاع می کنند کی صهیونیست ها چنین کاری کردند؟ نگین صهیونیست ها از یاسر عرفات دفاع کردند که داستانش مفصله، انوقت این ععب! اومده میگه جهانبازی پیرارسال بود که به نفع ما گرفت نه پیارسال!
خدایا قربونت برام که ....
رضا
سه شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۵، ۱۹:۲۱
این وضع خراب روحی طرفدارای استقلال نتیجه بی فکری منصوریان اول فصله که اونجوری امیدوارشون کرد طرفدارای استقلالم ساده لوحانه دل به دلش دادن که الان این وضعشونه
۵
ع ع ب
سه شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۵، ۲۰:۳۰
علی آقای کیسه کش فراموش کردی فصل قبل حداقل 7 امتیاز پرسپولیس رو داورا خوردن تا به خاطر تفاضل گل کیسه خوزستان قهرمان شه ؟؟؟ بابا دمتون گرم کیسه کشای عزیز ، کارتون خیلی درسته !!! حداقل یک کم منصف باشین !!
منتقد
سه شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۵، ۲۲:۲۷
کیسه ها بیمار روحی روانی هستند و نیاز به بستری دارند :)))
Afshin
سه شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۵، ۲۰:۲۵
عادت دارید به چرت و پرت گفتن تو دربی که بنگر.رو اخراج نکرد یه پنالتیم نگرفت حالا شد قاتل پرسپولیس??
علیرضا
سه شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۵، ۲۲:۳۱
آخه لنگی که اونقدر وجود نداری که اسمتو بنویسی اینم بگو همین لنگی شهرکردی بود که داربی 79 رو براتون درآورد و گل نوری که باید آفساید اعلام میشد رو قبول کرد
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر