فهرست
پرسپولیس برنده دربی مدیریتی؛ اصولی برای نباختن
پرسپولیس برنده دربی مدیریتی؛ اصولی برای نباختن

پرسپولیس برنده دربی مدیریتی؛ اصولی برای نباختن

آی اسپورت - استقلال را این روزها حاشیه از هر طرف احاطه کرده است. افشاگری‌ها بازیکنان و کادرفنی این تیم را هدف قرار داده است و در حالی که کمتر از یک هفته به شروع بازی‌های لیگ برتر مانده، آبی‌های پایتخت هیچ شباهتی به تیمی که قرار است یک مدعی شرکت‌کننده در این رقابت‌ها باشد ندارد. درست نقطه مقابل حریف همیشگی‌شان. حریفی که با وجود محرومیت و تمام مشکلات مدت‌هاست شکل تیمی خود را پیدا کرده و در انتظار سوت آغاز لیگ برتر است.

دلیل این تفاوت کجاست؟ آبی‌ها که پیش‌بینی می‌شد قرار است امسال بهترین شروع را در چند سال اخیر داشته‌اند چه شد که به اینجا رسیدند؟ اگر از تمام مشکلات و حاشیه‌ها و افشاگری‌ها بگذریم شاید بتوان تفاوت دو تیم را در مدیریت دو تیم دید. مدیریتی که در هر دو تیم دچار گاف‌ها و اشتباهات زیادی بوده است اما رعایت یکسری مسائل در پرسپولیس توانسته این تیم را روی خط تعادل نگه دارد. نگاهی به سه فصل اخیر به خصوص در فصل نقل وانتقالات تفاوت خط مشی این باشگاه را به خوبی نشان می‌دهد.

کنعانی‌زادگان، کاوه رضایی، مهدی طارمی و وحید امیری نمونه بازیکنانی هستند که نشانگر تفاوت عملکرد دو باشگاه قرمز و آبی است. کنعانی‌زادگان بازیکن پرسپولیس بود که برای گذراندن خدمت سربازی راهی ملوان شد. این مدافع بعد از پایان دوران سربازی‌اش تلاش زیادی کرد تا ثابت کند که با پرسپولیس قرار داد ندارد و برای بازگشت به این تیم بتواند رقم بالایی دریافت کند. پرسپولیسی‌ها اما حاضر نشدند مبلغ مورد نظر این مدافع را به او بدهند تا کنعانی‌زادگان در یک چرخش ۱۸۰ درجه‌ای با قیمت چند برابر سر از استقلال دربیاورد.

کاوه رضایی مدت‌ها پیش از این که بحث پیوستنش به استقلال مطرح شود مذاکراتش را با پرسپولیس آغاز کرده بود. مدیران پرسپولیس اما شرط گذاشته بودند که او برای ادامه مذاکره با باشگاه باید یا مدیربرنامه‌اش را عوض کرده یا فرد دیگری را برای مذاکره بفرستد و حتی در آستانه استقلالی شدن رضایی هم از این شرط خود کوتاه نیامدند. روند اتفاقات فصل آینده میان باشگاه استقلال و مدیربرنامه‌های این بازیکن نشان داد که تصمیم پرسپولیس درست بوده است.

بازگرداندن مهدی طارمی و شیوه آن یکی از بزرگترین گاف‌های مدیریتی سرخپوشان بود که تبعات آن تا مدت‌ها گریبان باشگاه را گرفت. با این حال فروش او در شرایطی که قرار داد داشت به باشگاه قطری با شرایط مدنظر پرسپولیس که باعث شد پول زیادی نصیب باشگاه شود کمی از این گاف را جبران کرد.

رفتن وحید امیری شاید بدترین اتفاقی بود که در این فصل می‌توانست برای پرسپولیس بیفتد اما مدیران پرسپولیس اصول چند فصل اخیر را رعایت کردند و حاضر نشدند تا با شرایطی که مدیربرنامه‌های امیری مطرح کرده بود کنار بیایند و امیری را برای یک نیم‌فصل در تیم نگه‌دارند. آن هم با رقمی که شاید، تعادل در پرداختی بین بازیکنان تیم را دچار مشکل می‌کرد.

افشاگری افتخاری حاوی نکات بسیار درستی بود اما چیزی که در این افشاگری‌ها مشخص نشد این بود که چه کسی این بدعت را در باشگاه استقلال بوجود آورده است؟ افتخاری و قبل از آن افشارزاده روندی را در باشگاه استقلال آغاز کردند که بر اساس آن بتوانند تمام بازیکنان مورد نیاز و غیر مورد نیاز که باشگاه رقیب تمایل به همکاری با آنها داشت را به استقلال بکشانند. آنها در راه رسیدن به این هدف از هر راهی استفاده کردند و همین روند باعث شد تا باشگاه استقلال در این فصل به جایی برسد که همه از کادرفنی گرفته تا بازیکن ملی‌پوش و غیر ملی‌پوش رقم هایی درخواست کنند و شرایطی بگذارند که در نهایت استعفا بهترین راه فرار از آنها باشد. راه اشتباهی که افشارزاده شروع کرد، افتخاری ادامه داد و حالا فتحی تازه‌وارد هم برای خودی نشان دادن آن را ادامه می‌دهد. اصول، در حال حاضر حلقه گمشده مدیریت استقلالی‌هاست.

 

90tv

۱۷ ۸  
آی اسپورت
2018-07-23 10:23:00
نظر دهید

۸ نظر
333
دوشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۷، ۱۰:۲۹
آخه وزیر پرسپولیسیه..
محسن استقلالی
دوشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۷، ۱۰:۴۷
اینها رو از کجاتون در میارید مینویسید؟!! افشار زاده مثل افتخاری بود؟؟؟ افشارزاده اندازه سن نویسنده توی ورزش بوده، در ضمن اتفاقات استقلال خیلی تحلیل ساده ایه داره...لنگ محرومه ما هم باید نیم فصل اول افتضاح باشیم که وزیر و پسرش راضی باشن
۷ ۱
####
دوشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۷، ۱۱:۲۶
الله اکبر از دورویی و پررویی شما کیسه کشا! شماها چه موجودات غریب و ناشناخته ای هستین؟ مگه یادتون رفته افشارزاده رو هم با فحش بدرقه کردین؟؟؟؟ لابد دو روز دیگه هم یادتون میره به مرده و زنده افتخاری فحش دادین! دوتا پنجره نقل و انتقالاتی محروم بودین و از سال پیش تا حالا یک ریال برای خرید بازیکن صرف نکردیم نکنه توقع دارین تا اخر عمر بازیکن نخریم؟
ادوین
دوشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۷، ۱۱:۱۱
تو همین موضوع رفتن حسینی جالبه به جای انتقاد از مدیرانی که واسه قرارداد بستن تن به هر خواری و خفتی میدن رفتن سراغ دولت و جالب تر اینکه خبرنگار استقلالی مهدی عالیشاه بارها این خبر رو منتشر کرد تا اون چیزی که میخواست رو دراورد و یه عده ای رو با این موج همراه کرد. پرت کردن حواس هواداران از بی کفایتی مدیرانشون به دولت و وزیر و وکیل پرسپولیسی!!!!!!
محمد
دوشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۷، ۱۱:۴۰
در جواب محسن استقلالی ::::


حتما دیر سر تمرین اومدن شفر و عیش و نوش ایشون هم به خاطر وزیر بوده :))
یه کم فکر کنید آخه ، خیلی سخت نیست
سرمربی تیم داشته به خاطر قرارداد با یه کانال پول پارو میکرده به عیش خودش میرسیده و تنها چیزی که براش مهم نبوده سرنوشت تیم بوده
اونوقت میان میگن ویزیر میخواد استقلال ضعیف باشه !!!!
جالبه که تو همین زمانی که اینقدر از پرسپولیسی بودن وزیر میگن ، احمد زاده و مسلمان و امیری از پرسپولیس رفتن که برانکو 2 نفرشون رو به شدت مخالف بود برن !!!!
۸
علی
دوشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۷، ۱۲:۰۷
کمی در با خوانی تاریخ اشتباه کردید. روند یارگیری استقلال برمبنای لیست مورد نظر یا لیست مازاد پرسپولیس، میراث علی فتح الله زاده است که از سال ۱۳۷۶ با علی لطیفی و داریوش یزدانی شروع شد. ستار همدانی، سرژیک تیموریان، مهدی هاشمی نسب، رضا عنایتی و و و... این می اث از فتح الله زاده در استقلال به جا مونده و مدیران بعدی کمابیش همبن راه رو ادامه دادن.
۷
حسین
دوشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۷، ۱۳:۲۸
از نظر پرسپولیسیها هر بازیکنی که توی لیگ چهره بشه فقط پرسپولیس حق داره بهش پیشنهاد بده و اگه استقلال هم باهاش مذاکره کنه میشه کپی برداری از لیست اونا.در ضمن نویسنده محترم ظاهرا فراموش کردن اگه کاسه لیسی وزیر و روحانی نبود که جریمه ایی که پرسپولیس بابت طارمی به ریزه اسپور میداد با 10تا ترانسفر هم جبران نمیشد.
۴
امیرعباس
دوشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۷، ۱۹:۱۷
آره عادلخان دقیقا با همه خود رو به اون راه زدن هات این نکته از دهنت بیرون پرید لابد این مدیران رو عمه حاج عباس کله پز انتخاب کرده؟؟واما مسئله او کیست که برای تضعیف یک تیم مدیری بی خاصیت و برای تقویت تیم دیگر مدیر درجه یک انتخاب و سپس نصب می نماید پاسخ هایتان را به برنامه نود پیامک کنید تا گزینه سوم که پرسپولیس است اول بشود( باصدای مزدک بخوانید)
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر