فهرست
صبا 2-1 سیاه‌جامگان: فرار از سقوط
صبا 2-1 سیاه‌جامگان: فرار از سقوط

صبا 2-1 سیاه‌جامگان: فرار از سقوط

هفته بیست و یکم لیگ برتر؛ تاریخ: 95/11/21 ؛ ساعت: 15
استادیوم: یادگار امام قم / تماشاگر: هزار نفر
داور: حمید حاج‌ملک؛ کمک‌ها: سجاد طوری، علی دودانگه و علی بای/ ناظر: ایرج نظری

اخطار: حنیف عمران زاده(78) از صبا و روح‌الله سیف‌اللهی(85) از سیاه جامگان

 

صبای قم: محسن فروزان، حنیف عمران‌زاده، میرهانی هاشمی، امید نظامی‌پور، میثم مجیدی(88- حمیدرضا دیوسالار)، مهران امیری، سید مهدی حسینی، قاسم دهنوی، کیوان امرایی، امید جهانبخش(75- رضا عنایتی) و مهرداد بایرامی(84- علیرضا رمضانی)

سرمربی: صمد مرفاوی


 

سیاه جامگان: مسعود همامی، محسن آقایی، علیرضا وحیدجلیلی، مصطفی احمدی، رضا شربتی، محسن آذرپاد، مرتضی رنجبر(69- حسین بادامکی)، وحید عسگری، سالار افراسیابی(64- میلاد میداوودی)، روح‌الله سیف‌اللهی و عباس عسگری(46- گوران یرکوویچ)

سرمربی: خداداد عزیزی

 

 

شرح گل:

 

صبا 1 - سیاه جامگان صفر(دقیقه 47: امید نظامی‌پور): امرایی داخل محوطه جریمه صاحب توپ شد که با استفاده از سرعت خود نفوذ کرد و با پاس در عرض پای چپ نظامی‌پور را پشت محوطه 6 قدم صاحب فرصت کرد و این مدافع راست با شوت محکم گل اول بازی را به ثمر رساند.

صبا 1 - سیاه جامگان 1(دقیقه 63: محسن آذرباد): اشتباه پیاپی مدافعان صبا فرصت خوبی برای سیاه جامگان فراهم کرد که در یکی از موقعیت‌های این تیم، ارسال سیف‌اللهی به تیرک دوم و ضربه سر آذرباد تبدیل به گل شد.

صبا 2 - سیاه جامگان 1(دقیقه 81: مهرداد بایرامی): امرایی با پاس خود مجیدی را راه انداخت که او هم پس از دریبل مدافع مقابل‌اش توپ را به مقابل دروازه سیاه جامگان فرستاد تا مهرداد بایرامی با ضربه تک ضرب دومین گل صبا را بزند.

 

 

شرح نیمه اول:

 


سیاه جامگان برخلاف بازی قبل با گسترش فولاد این بار نمایش خوبی در دقایق ابتدایی داشت و به یک کرنر هم رسید اما به مرور زمان هافبک‌های صبا بازی را در دست گرفتند و میدان‌داری کردند؛ ارسال از جناحین به ویژه سمت راست زمین برنامه اصلی صبا برای ایجاد موقعیت بود که دروازه‌بان و مدافعان سیاه جامگان مقابل آنها ایستادند؛ صبا روی کرنر خطرساز ظاهر شد و اگر بازیکنان این تیم دقت بیشتری می‌کردند می‌توانستند به گل برسند؛ فروزان و همامی هر دو با دو واکنش خوب در نیمه اول اجازه گلزنی ندادند تا نیمه اول صفر- صفر به پایان برسد.

 

 

دقایق حساس:

 

 

دقیقه 12: دفع توپ اشتباه میرهانی هاشمی مرتضی رنجبر را در موقعیت تک به تک بسیار خوبی قرار داد که ضربه او را فروزان به خوبی مهار و تبدیل به کرنر کرد.

دقیقه 15: ارسال نظامی‌پور از جناح راست زمین و ضربه امرایی را همامی به خوبی دفع کرد تا جدی‌ترین فرصت صبا هم از دست برود.

دقیقه 28: سانتر دهنوی از روی کرنر سمت چپ زمین با عبور از روی سر عمران‌زاده و پس از آن مقابل پای نظامی‌پور و بایرامی که روی تیرک دوم بودند، به اوت رفت.
دقیقه 29: پاس در عمق دهنوی به شکل چیپ به بایرامی نرسید و دراختیار همامی قرار گرفت.
دقیقه 29: شوت سیف‌اللهی از داخل محوطه جریمه به راحتی توسط فروزان جمع شد.

دقیقه 54: رنجبر با عبور از مدافعان صبا با ضربه چپ به گوشه پایین دروازه صبا شوت‌زنی کرد که فروزان درازکش و با واکنش خوب مقابل توپ ایستاد.

دقیقه 90: رمضانی با یک دریبل و دید بالا موقعیت خوبی برای امرایی فراهم کرد اما امرایی ازم وقعیت خوبی ارسال خود را به دستان همامی زد.
دقیقه 2+90: سیف‌اللهی با زدن سر توپ به سمت دروازه صبا شوت‌زنی کرد که در یک رفت و برگشت باز هم سیاه جامگان به موقعیت رسید اما دهنوی توپ را از مقابل دروازه دفع کرد.

 

حواشی:

 * خداداد عزیزی سرمربی سیاه جامگان تنها محروم این مسابقه است و از روی سکوها تیم‌اش را هدایت می‌کند.

* مهران امیری هافبک صبا که در مسابقه قبل این تیم مقابل ذوب‌آهن مصدوم شده بود با رفع آسیب دیدگی به ترکیب این تیم بازگشته است.
* برخلاف بازی قبل حمیدرضا دیوسالار نیمکت‌نشین شده و میثم مجیدی به جای او بازی می‌کند.

* رایگان بودن تماشای این مسابقه موجب شده مردم قم استقبال بهتری از سایر بازی‌های این فصل کنند.
* بنر بزرگی که عکس تیمی صبا روی آن است در مقابل جایگاه تماشاگران این تیم قرار دارد.
* هواداران صبا که حضور خوبی در این مسابقه داشتند در برخی دقایق بازی به تشویق ایسلندی پرداختند.

     
آی اسپورت
2017-02-09 17:01:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر