فهرست
کی‌روش و برانکو بدند، شما خوبی!
کی‌روش و برانکو بدند، شما خوبی!

کی‌روش و برانکو بدند، شما خوبی!

آی اسپورت - چند روز پیش درباره پرویز مظلومی نوشته بودیم. او درباره کارلوس کی‌روش حرف زده بود و مدعی شده بود که تیم ملی ایران هرگز به لبنان نباخته بود که با کی‌روش به این تیم هم باخت! البته که با کی‌روش به لبنان باخته بودیم و این انکارشدنی نیست اما نقد ما به حرف‌های مظلومی این بود که چرا از کارنامه چند ساله کی‌روش فقط باخت به لبنان در خاطرش مانده و فقط این نتیجه را به عنوان نمونه‌ای از رزومه او یادآوری می‌کند و چرا نتایجی مثل ۲ بار صعود پیاپی یه جام جهانی و تساوی مقابل پرتغال و بازی‌های خوب در جام جهانی را نمی‌بیند؟ این نوع نگاه مظلومی به ما این حق را می‌داد که ما هم از همه کارنامه او و نمرات خوب و بدش، مثلا فقط دو باخت عجیب و تحقیرآمیز ۳-۲ و ۴-۲ در دربی به دنیزلی و برانکو را ببینیم و بر اساس این نتایج او را قضاوت کنیم. مظلومی اما دو روز پیش هم درباره برانکو حرف‌هایی مشابه زد. او درباره احتمال حضور برانکو روی نیمکت تیم ملی ایران به جای مارک ویلموتس گفت: «اگر قرار است برانکو برگردد خود ویلموتس بماند بهتر است اگر برانکو می‌آید خب بلاژویچ را هم بازگردانند متاسفانه در ایران روی مربیان خارجی تبلیغات زیادی انجام می‌شود طرف را از عربستان انداختند بیرون بعد پیشنهاد نیمکت تیم ملی ایران را به او می‌دهند احترام خاصی برای برانکو قائل هستم، اما باید بگویم او کارش را در ایران انجام داده است.»

البته در این که شاید بهتر باشد نیمکت تیم ملی ایران را به یک مربی بزرگ‌تر و شناخته‌شده‌تر بسپاریم شکی نیست اما آیا باید کارنامه برانکو را فقط با اخراجش از الاهلی بسنجیم؟ آیا او با دیناموزاگرب در کرواسی و با شاندونگ در چین قهرمان نشده است؟ ‌آیا او همان کسی نیست که در طول 3 سال حضور در پرسپولیس، به اندازه دو دهه برای این تیم جام و افتخار کسب کرد؟ ‌آیا او همانی نیست که تیمش در دربی می‌توانست یک بار دیگر استقلال را ۶ تایی کند و این اتفاق فقط با خوش‌شانسی مظلومی و بی‌دقتی پرسپولیسی‌ها بود که رخ نداد؟ آقای مظلومی! بهتر نیست کمی منصفانه‌تر و عادلانه‌تر درباره افراد و البته همکاران‌تان حرف بزنید؟

۱۲ ۲  
آی اسپورت
2019-11-30 21:48:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
رضا کیان
شنبه ۹ آذر ۱۳۹۸، ۲۲:۳۹
قهرمانی با دیناموزاگرب و شاندونگ قطعا مزاح میفرمائید اگر کمی حوصله کنید و لیگ های کزواسی و چین را مروری بکنید خواهید دید که این دو تیم بصورت طبیعی قهرمان کشورشان میشوند حتی بی مربی البته برای من مسجل بود که هدفتان از این حرفها نه نقد حرفهای بی ربط مظلومی که خواندن کری علیه استقلال است نمی دانم چه کسی هستید چه میزان از شعور و تربیت اخلاقی بهره مندید در چه خانواده ای با چه سطح فکری رشد کرده اید که این چنین با یک عدد خود ارضایی می کنید ...فقط قاطعانه می توانم بگویم یک بدبخت قابل ترحم بزدل هستید کاش اسمتان پای مطلبتان می بود که آشنا میشدیم شاید میشد درد بی درمانتان را درمان کنیم...
محمد نوبری
يكشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۸، ۰۴:۴۰
بزرگترین دستاورد برانکو سپوختن ۴ ساله تاسیونه:)))))
۳