فهرست
انتقاد تند دایی از یک نماینده؛ تا الان کجا بودی؟
انتقاد تند دایی از یک نماینده؛ تا الان کجا بودی؟

انتقاد تند دایی از یک نماینده؛ تا الان کجا بودی؟

آی اسپورت – نشست خبری امروز علی دایی سرمربی سایپا با یک سوال متفاوت، فضای دیگری پیدا کرد. یکی از خبرنگاران درباره فعالیت‌های دایی برای مردم زلزله زده کرمانشاه و حرف‌های نماینده این شهر درباره او سوال کرد و علی دایی پاسخ جالبی به این سوال داد. صحبت‌های دایی را در این باره بخوانید:

متأسفانه خیلی وقت است ما عادت به شعار دادن کرده‌ایم. متأسفانه با تریبون ملت شعار می‌دهیم، اما در عمل متأسفانه چیزی نمی‌بینید. این چیزی که شما می‌گویید من در یک جای دیگر شنیده بودم. داریم کارهای قضایی‌اش را پیش می‌بریم. برای من فرق نمی‌کند چه کسی در مقابلم باشد. من کارم را می‌کنم و این آقایان باید مقابل قانون پاسخگو باشند.

من نباید به این آقایان گزارش بدهم و این آقایان هستند که باید به مردم گزارش دهند. ما ملتی داریم که صبر و تحملش بسیار زیاد است. من خیلی سؤالات از این آقا و امثال ایشان دارم که به موقع مطرح می‌کنم. متأسفانه امثال این آقا از تریبون ملت سوءاستفاده می‌کند. در این وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم به جای اینکه بیایند درباره مشکلات مردم صحبت کنند راجع به سلبریتی‌ها و ورزشکاران که با حسن نیت به کمک زلزله‌زدگان کرمانشاه رفتند، حرف می‌زنند! در صورتی که من خودم می‌دانم چه اتفاقاتی رخ می‌دهد. من یک سؤال از ایشان دارم. آقای نماینده مجلس یا آقای ایکس! با مشکلات زیادی که در این مسیر برای ما پیش آمد یک بار آمدید جلو و یا یک بار عواملت به ما زنگ زدند که بیاییم مشکلات‌تان را حل کنیم؟ کسی که عمل کند دیگر شعار نمی‌دهد. ما یاد گرفتیم مرد عمل باشیم و اگر حرف بزنیم تا شاهرگ‌مان برای آن حرف پیش می‌رویم. متأسفانه خیلی‌ها شعار می‌دهند و تهمت می‌زنند و نشر اکاذیب می‌کنند. ایشان باید جواب بدهد. خیلی حرف‌ها دارم که باید جواب بدهند. این آقا که نماینده است را با من مقایسه کنید ببینید ایشان چه کار کرده و من چه کار کرده‌ام؟ خیلی از آقایان لذت این را که از جیب‌شان برای دیگری خرج کنند، نچشیده‌اند و شاید تا آخر هم این لذت را نچشند. متأسفانه ما فقط داریم شعار می‌دهیم.

در این مملکت، در این چند سال چقدر پول از کشور خارج  یا دزدی شده؟ خیلی‌ها اسم تیم‌ها را نمی‌دانند. یک جایی به من گفتند که فلانی چقدر پول مردم را به خارج از کشور برده که من او را نمی‌شناختم. کل پولی که سلبریتی‌ها و ورزشکاران برای زلزله کرمانشاه جمع کردند 20 میلیارد تومان است. حالا این همه پول مملکت دزدی شده آن موقع شما کجا بودید؟ کجا توانستید پشت تریبون داد بزنید؟ شما مسئولید و باید به مشکلات معیشتی مردم برسید برای کسانی که به تو رأی داده‌اند. کسی که به من رأی نداده است و من با مردم دلی زندگی می‌کنم. حتی پول حلالی را که در می‌آورم، به سادگی خرج نمی‌کنم بعد با پول مردم این کار را بکنم؟! نهادهای نظارتی، قوه قضائیه و دادگستری از همان ابتدا کنترل کردند بعد می‌روی و صدایت را بلند می‌کنی و داد می‌زنی؟ تا الان کجا بودی؟ خیلی‌های‌مان رفتیم در آوارها، عکس گرفتیم و نشر دادیم، اما در عمل چه کاری انجام دادیم؟

در جام جهانی به روستایی که کارهایش را ما انجام می‌دهیم رفتیم. باورتان می‌شود هنوز آواربرداری در بعضی از بخش‌ها انجام نشده و لوازم منزل مردم هنوز زیر آوار است؟ شما باید بیایی و بگویی که برای زلزله‌زده ها چه کار کرده‌ای؟ از جیبت چقدر برای آنها خرج کرده‌ای؟ من مانند بقیه نیستم که ساکت بمانم. آیندگان درباره من نظر می‌دهند که علی دایی که بود و این آقایان که بودند؟ شما باید بگویی در دوره قبل که وزیر آموزش و پرورش بودی چه کاری انجام داده‌ای؟ من با عشقم کار می‌کنم و با مردم لذت می‌برم احتیاجی ندارم که به آنها دروغ بگویم، چون کارم سیاست نیست. حاضرم این آقا بیاید در جایی که همه هستند بگوید که برای زلزله‌زده‌ها چه کار کرده و ما هم بگوییم که چه کار کرده‌ایم. مطمئن باشید همه کارهای ما صورت گرفته است. این را هم باید بگویم که شنبه هم از این آقا و هم از آقایی که جزو سرداران سپاه بوده است، شکایت می‌شود. به خاطر تهمت و افترا و نشر اکاذیبی که انجام داده‌اند مطمئن باشید که از آنها شکایت می‌کنیم.

می‌گویند هیچ گزارشی از پول‌هایی که از مردم گرفته‌اند، وجود ندارد. من فکر می‌کنم یا شما عینکت را بر نمی‌داری یا جلوی عینکت چیزی است که باعث می‌شود نبینی! من فقط به مردم پاسخگو هستیم و به هیچ احدی جواب نمی‌دهم. هر کس که دوست دارد به اینستاگرامم برود و ببیند که چه کار کرده‌ام و چه کار می‌کنم. البته برای روشن شدن اوضاع باید بگویم که حساب‌های‌مان بسته شده بود و ما باید مجوز ساخت می‌گرفتیم. پول مردم دست من است و وجدانم جواب نمی‌داد که کارها را سمبل کنم. به دنبال شرکت‌هایی رفتیم که بهترین کار را انجام می‌دهند. شاید گران‌تر باشند اما برای مردم خانه‌های عمری ساخته می‌شد. بهترین تکنولوژی از لحاظ ضدزلزله بودن فراهم شده است. جایی را برای ساخت و ساز انتخاب کردیم که بهترین جاست. همه این کارها را انجام دادیم تا بهترین شرایط ایجاد شود. اگر هم دیر شد برای همین موضوع بوده است، هم بسته شدن حساب‌ها و هم گرفتن مجوزها. دیگر کسی نبود که با او جلسه بگذاریم. از وزیر مسکن گرفته تا صحبت تلفنی با رئیس بنیاد و استاندار و ... با هر کسی را که بگویید جلسه داشتیم.

باید اینجا یک تشکر از استاندار کرمانشاه و همکاران‌شان داشته باشم که به بسیار لطف داشتند. همچنین از بنیاد مسکن اردبیل باید تشکر کنم که اقلامی مانند میل‌گرد و بتن را به قیمت قبل از عید به ما دادند. با اینکه زمان زیادی طول کشید تا مجوزها را بگیریم، اما الان دارد با ما همکاری می‌شود.

در این کار  100 و خرده‌ای نفر به من کمک کردند. ما بالای 250 کامیون و تریلی را به کرمانشاه ارسال کردیم که همه مدارک آن موجود است. حالا باید بگوییم آقایان که این حرف‌ها را می‌زنند چه مدارکی دارند؟ به جای شعار دادن بیایند مشکلات مردم را حل کنند و به دولت کمک کنند تا مردم آرامش و آسایش داشته باشند.

۲۰ ۳  
آی اسپورت
2018-08-08 16:30:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۳ نظر
مصطفی
چهارشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۷، ۱۷:۵۳
دورود بر شرفت مرد
۷
علی
چهارشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۷، ۲۲:۱۱
کاش مملکت حساب کتاب داشت که ازتون حساب کتاب میکشیدن
۱
بهزاد
پنجشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۷، ۱۰:۰۷
یکی مثل علی کریمی با دزد سر گردنه حسین هدایتی همسفره میشه ادعاشم ماتحت خرو پاره میکنه. یکی هم مثل شهریار. مرد بزرگ ایران و تختی زمان سلطان علی دایی که تو این وانفسای مملکت به فکر مردمه. دمت گرم شهریار . ما پشتتیم
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر