فهرست
پرسپولیس بهتر از الهلال و الدحیل؛ پادشاه بی‌شریک
پرسپولیس بهتر از الهلال و الدحیل؛ پادشاه بی‌شریک

پرسپولیس بهتر از الهلال و الدحیل؛ پادشاه بی‌شریک

آی اسپورت - پرسپولیس با موفقیت در جم چهارمین فصل اقتدارش در لیگ برتر را ادامه داد و سومین جام قهرمانی را بالای سر برد تا برخلاف دیگر پادشاهان آسیا این فصل را هم با یک جام به پایان برساند. در میان قدرت‌های سنتی دیگر کشورهای آسیا، این فصل هیچ تیمی نتوانسته بود امپراطوری‌اش را ادامه دهد. در عربستان، الهلال که دو فصل پشت سر هم قهرمان شده بود کار بسیار سختی برای رسیدن به سومین قهرمانی دارد و احتمالا عرصه را به النصر واگذار خواهد کرد. الهلال با یک امتیاز کمتر در رده دوم لیگ عربستان قرار دارد و بازی این هفته تکلیف جام قهرمانی را مشخص خواهد کرد.

در قطر، الدحیل که سال‌هاست قدرت بلامنازع فوتبال این کشور است و هر دو فصل قبلی جام را بدست آورد، نتوانست هت‌تریک کند. السد تیمی بود که تاج قدرت را از یکی از قدرتمندترین تیم‌های آسیا گرفت. در چین هم امپراطوری هفت ساله گوانگژو به پایان رسید. در لیگ سال ۲۰۱۸، این شانگهای بود که توانست قهرمان چین شود و به عادت چینی‌ها برای دیدن نام گوانگژو در صدر جدول پایان بدهد.

در لیگ برتر ایران اما پرسپولیس به هیچ تیمی اجازه نداد تا مانعی رسیدن به سومین جام پی در پی‌شان باشد. آنها بر خلاف الهلال، الدحیل و گوانژو، هنوز هم بی رقیب هستند و امسال هم بالاتر از تیم‌های دیگر قرار گرفتند تا برای دیگر قدرت‌های آسیایی خط و نشان بکشند.

۲۸    
آی اسپورت
2019-05-17 01:13:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر