فهرست
سه روز تا لیگ هجدهم؛ بدهی باشگاه‌ها چقدر است؟
سه روز تا لیگ هجدهم؛ بدهی باشگاه‌ها چقدر است؟

سه روز تا لیگ هجدهم؛ بدهی باشگاه‌ها چقدر است؟

آی اسپورت – کنفدراسیون فوتبال آسیا هر ساله نامه‌ای به فدراسیون فوتبال ایران ارسال می‌کند تا باشگاه‌های لیگ برتر بدهی‌های خودشان را برای صدور مجوز حرفه‌ای پرداخت کنند. این مجوز حرفه‌ای برای حضور نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا الزامی است و آن‌ها پس از کسب مجوز حرفه‌ای می‌توانند در این رقابت‌ها شرکت کنند. پارسال پرداخت بدهی باشگاه‌های استقلال، پرسپولیس، تراکتورسازی، نفت و ذوب آهن پروسه طولانی را طی کرد که در نهایت نفت به خاطر مشکلاتی که برای کسب مجوز حرفه‌ای داشت، از لیگ قهرمانان آسیا کنار گذاشته شد.

هفته گذشته کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال ۱۱ باشگاه را به عنوان باشگاه‌های بدهکار معرفی کرد. نفت مسجد سلیمان، پدیده، سپاهان، پرسپولیس، تراکتورسازی، استقلال، گسترش فولاد، نساجی، سپیدرود، استقلال خوزستان و پارس جنوبی ۱۱ باشگاهی بودند که به خاطر بدهکار بودن، حق ثبت قراردادهای جدیدشان را نداشتند و در ادامه در اخذ مجوز حرفه‌ای با مشکل روبه‌رو می‌شدند. در بین این باشگاه‌ها پارس جنوبی و نساجی بدهی‌های خودشان را که مبالغ کمی هم بود پرداخت کردند و تنها ۹ باشگاه بدهکار باقی مانده است. میزان بدهکاری این باشگاه‌ها به شرح زیر است:

 

نفت مسجد سلیمان: ۸۰۰ میلیون تومان

پدیده مشهد: ۶۹۰ میلیون تومان

سپاهان: بیش از ۶۰۰ میلیون تومان. این باشگاه دو پرونده در کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال دارد که بیشترین مبلغ بدهی آن مربوط به پرونده عبدالله کرمی است که زردپوشان اصفهانی باید مبلغی حدود ۵۹۶ میلیون تومان به این بازیکن پرداخت کنند.

پرسپولیس: ۶۰۰ میلیون تومان

تراکتورسازی: ۵۰۰ میلیون تومان

استقلال تهران: ۴۰۰ میلیون تومان

گسترش فولاد: این باشگاه تنها برای پرونده محمد نصرتی محکوم شده و باید ۱۸۳ میلیون تومان به این بازیکن پرداخت کند و البته با توجه به انتقال امتیاز این تیم به ماشین‌سازی، باید منتظر ماند و دید وضعیت این باشگاه چطور می‌شود.

سپیدرود: ۴۰ میلیون تومان

استقلال خوزستان: ۷ میلیون تومان

 

90tv

  ۱  
آی اسپورت
2018-07-23 10:38:00
نظر دهید

۱ نظر
SA ADI
دوشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۷، ۱۲:۳۸
استقلال 70 پرونده و فقط 400 میلیون تومان ؟
چجوری حساب کردید؟
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر