فهرست
همگی لبخند می‌زنیم خانم صوفی‌زاده!
همگی لبخند می‌زنیم خانم صوفی‌زاده!

همگی لبخند می‌زنیم خانم صوفی‌زاده!

آی‌اسپورت- «وقتی بر بلندای قله بایستم به همگی سنگ‌ریزه‌هایی که سر راهم قرار گرفته لبخند می‌زنم»؛ گوینده این جمله کسی نیست جز لیلا صوفی‌زاده، نایب رییس بانوان فدراسیون فوتبال. صوفی‌زاده که از بدو انتخاب به‌عنوان مسوول فوتبال بانوان، تلاش کرده هیچ سفر مرتبط و بعضاً غیرمرتبط خارجی را از دست ندهد، تازه قصد دارد حرکتش به سمت بلندای قله را آغاز کند در حالی که او مدت‌هاست بر بالای قله ایستاده. او از همان روزی که بی‌هیچ تجربه مدیریتی مهمی در عرصه ورزش و تنها به لطف کارمندی در وزارت ورزش به نایب‌رییسی فدراسیون فوتبال رسید، قله‌ها را فتح کرد. در جست‌وجوی سوابق لیلا صوفی‌زاده، تنها عضویت در «کارگروه تاسیس دیوان حکمیت ورزشی وزارت ورزش» به چشم می‌خورد. کارگروهی که در آخرین روزهای حضور گودرزی بر مسند وزارت ورزش تاسیس شده و قرار بوده نوعی «دیوان حکمیت ورزشی» باشد. از سرنوشت این کارگروه و اینکه آیا همچنان فعالیت می‌کند و در عمر فعالیتش به چه دستاوردهایی رسیده، اطلاع دقیقی در دسترس نیست. منتها این کارگروه اگر هیچ سودی هم نداشته باشد، برای صوفی‌زاده پله‌ای شده تا از آنجا راهی فدراسیون فوتبال و تصاحب پست نایب‌رییسی شود. 

پستی که در اختیار لیلا صوفی‌زاده است، در گذشته‌ای نه چندان دور متعلق به دکتر فریده شجاعی بود. مدیری که اعتبارش را نه از ازدواج با زنده‌یاد منصور پورحیدری که از توانایی‌های خودش به دست آورده بود. فریده شجاعی، بازیکن سابق فوتبال و بسکتبال، دکترای فیزیولوژی ورزشی و استاد دانشگاه بود که به این پست رسید اما صوفی‌زاده به این قانع نیست و می‌خواهد همچون کوهنوردان سختکوش، حرکت به سوی قله را آغاز کند. او در مصاحبه‌ای که مملو از «خود تمجیدی» است، در پاسخ به اینکه چرا این همه سفر می‌کند، می‌گوید که برای جلوگیری از بروز «حاشیه»‌ها در همه اعزام‌ها حاضر و ناظر است اما جالب‌ترین بخش گفت‌وگو آنجاست که صوفی‌زاده در هیبت یک ابرقهرمان ظاهر می‌شود و در بحث ورود زنان به ورزشگاه می‌گوید: «حضور بانوان در ورزشگاه برای تماشای بازی پرسپولیس و کاشیما نیز در دوره مدیریتی بنده و به‌عنوان نماینده فدراسیون فوتبال در کنار معاونت بانوان وزارت ورزش رقم خورد.» 

جز انگشت تعجب به دهان گرفتن چه می‌توان کرد؟ یعنی الزام کنفدراسیون فوتبال آسیا، هیچ تاثیری نداشته و اینکه چند ده نفر تماشاگر زن توانسته‌اند بازی فینال لیگ قهرمانان آسیا را تماشا کنند، یکی از افتخارات مدیریتی ایشان است! 

صوفی‌زاده نسبت به دو سال و چندماه پیش که تازه نفر اول فوتبال بانوان شده بود، باتجربه‌تر شده. او دیگر مثل روزهای آغاز کارش در یک بازی دوستانه بین ایران و اوکراین، وسط زمین نمی‌آید و با «شوت نمایشی» بازی را افتتاح نمی‌کند اما همچنان نمی‌تواند بعد از قهرمانی تیم فوتسال دختران در آسیا، قرارداد مربی موفق این تیم شهرزاد مظفر را تمدید کند تا مظفر راهی کویت نشود. همانطور که نمی‌تواند زری فتحی را راضی به ماندن در تیم ملی کند. او هنوز بعد از ماه‌ها توانایی گرفتن پاداش دختران قهرمان فوتسال آسیا را ندارد اما هیچ کدام از اینها مهم نیست. مهم این است که لیلا صوفی‌زاده در حال حرکت به سمت قله است و در این مسیر به سنگ‌ریزه‌ها لبخند می‌زند.
 

۱۰    
آی اسپورت
2019-07-12 03:16:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر