فهرست
چقدر خوبه که نیستی عادل!
چقدر خوبه که نیستی عادل!

چقدر خوبه که نیستی عادل!

آی‌اسپورت- اواخر اسفند ۹۷ آخرین برنامه نود با اجرای عادل فردوسی پور روی آنتن شبکه سه رفت. از آن روز حدود ۹ ماه گذشته و شاید حالا با فاصله گرفتن از جَوِ احساسیِ بوجود آمده در روزها و ماههای ابتدایی، بهتر بتوان در مورد عادل و برنامه اش قضاوت کرد.  شاید بیشترین انتقادی که به فردوسی پور میشد، این بود که به حواشی فوتبال دامن میزند و حتی عده ای معتقد بودند اصلا این نود و فردوسی پور هستند که برای فوتبال حاشیه درست میکنند. جالب است که در این ۹ ماه حواشی فوتبال کم که نشد هیچ، بیشتر هم شده. 

آنقدر که نمی‌توان به همه ی آنها در یک یادداشت اشاره کرد و فقط بصورت تیتر وار باید به آن پرداخت. اتفاقات هفته های پایانیِ لیگ هجدهم، جنجال بازی نیمه نهایی جام حذفی، افتضاح فینال جام حذفی در اهواز، رفتن برانکو از پرسپولیس و حواشیِ آن، تاخیر در شروع لیگ نوزدهم ، کشمکش های انتخاب سرمربیان استقلال و پرسپولیس، مرگ کودک خردسال در ورزشگاه آزادی، نتایج ضعیف تیم ملی، آمدن و رفتن مارک ویلموتس، قهر و فسخ یکطرفه استراماچونی و اخراج دنیزلی و...... . اینها فقط گوشه ای از اتفاقات و حواشی فوتبال در این چند ماه است.

اما انتقاد دیگری که به نود و عادل میشد این بود که او مهمانانش(حضوری یا تلفنی) را به چالش میکشد و افراد را در مقابل هم قرار می‌دهد. حال این سوال مطرح است که برنامه های ورزشی دیگر در این چندماه توانسته اند با سیاست مماشات و ریش سفیدی مشکلات فوتبال را کم کنن و اینکه رضایت مخاطبان خود را جلب کنند یا نه؟ دراینکه عادل فردوسی پور و برنامه نود خالی از اشتباه و مشکل نبودند شکی نیست، اما در این مدت ثابت شد که فوتبال ما بالفطره دارای مشکل و حواشی بسیار است و نود تنها جرمش به تصویر کشیدن آنها بود. سیاست مدارا با اشتباهات و قصور مدیران و اهالی فوتبال هم در این چند ماه از سوی صدا و سیما جواب نداد. نه تخلفات کم شد و نه اینکه بینندگان راضی شدند. 

مهمترین نکته و مزیت تعطیلی نود در این چندماه این بود که به همه ثابت شود که فردوسی پور باعث و بانیِ حواشی فوتبال نیست او فقط یک تصویر گر و روایت کننده است. روایت کننده ای که تا به جواب و نتیجه نرسد، برعکس دیگران قانع نمی‌شود. در پایان فقط باید اشاره کرد که غیبت عادل، بطور ناخودآگاه او را از تهمتها و اتهامات تبرئه کرد و خطاب به او به جای جمله معروفش که میگفت "چقدر خوبیم ما" باید گفت که عادل جان؛ چقدر خوبه که نیستی.

۱۲۶ ۶  
آی اسپورت
2019-12-13 14:13:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۶ نظر
ناشناس
جمعه ۲۲ آذر ۱۳۹۸، ۲۰:۳۸
واقعا آخرشو گل گفتی.... چقد خوبه ک نیست و از این همه تهمت ک دنبالش بود تبرئه شد... اما عادل دلمون خیلی هواتو کرده کاش برگردی
علی
جمعه ۲۲ آذر ۱۳۹۸، ۲۱:۳۹
سیاسی کرده بود درضمن فردوسی پور20سال مجری بود این بنده خدا رجال سیاسی اصلاح طلب توبرنامش میورد ک... جالب نیست
۲
اکبر
شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸، ۰۱:۳۳
صدا و سیمای میلی جای افراد متشخص و با وجدانی مثل عادل نیست
علی
شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸، ۰۳:۴۲
تو این مملکت ما دیگه مشکل هیچ چیز نداریم و تنها مشکلمون فردوسی پوره ؟ دیگه حاات تهوع گرفتیم .چرا از یه ادم میخواین بت بسازین
۴
اشک شوق
شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸، ۰۹:۰۴
ایناهمش کارمافیایه همین والادلیلی نداره یهویی...
۴
هلما
شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸، ۱۱:۲۸
دلم براش تنگ شده
کاش برگرده
خدا باعث و باني حذف شدنش رو لعنت کنه
۵
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر