فهرست
از دهنوی تا شکاری؛ سلاطین «پیچاندن»!
از دهنوی تا شکاری؛ سلاطین «پیچاندن»!

از دهنوی تا شکاری؛ سلاطین «پیچاندن»!

آی‌اسپورت- کاری که رضا شکاری «ظاهراً و باطناً جوان» با پرسپولیس و ذوب‌آهن کرد و در عین متعهد بودن به ذوبی‌ها و دادن قول بستن قرارداد با سرخ‌های تهرانی سر از اردوی «پرشورها» در شهر تبریز درآورد، جدیدترین مصداق واژه «پیچاندن» و تازه‌ترین نمونه این کار رقت‌بار است که برخی فوتبالیست‌های ما در آن تخصص در حد اعلا دارند.

در گذشته نزدیک، قاسم دهنوی از مصادیق بزرگ «پیچاندن» بود. وی در «پیش فصل» با یک تیم قرارداد داخلی می‌بست، با یک تیم دیگر دو سه هفته تمرین می‌کرد و سپس در واپسین ساعات مهلت نقل و انتقالات با تیم سوم قرارداد می‌بست و در ایام «میان فصل» همان سال سر از تیم چهارم در‌ می‌آورد! حالا رضا شکاری در حال انجام مدل‌هایی از همین قضیه در نقل و انتقال‌های تابستانی امسال است. او که به گفته سعید آذری بی‌اجازه ذوب‌آهن و بدون رضایتنامه این باشگاه اصفهانی و در عین قرارداد داشتن با آن سر از لیگ روسیه درآورده، در بازگشت به ایران طی روزهای اخیر تا توانست از عزم خود برای پیوستن به پرسپولیس گفت و به این تیم تهرانی اعلام عشق کرد و متذکر شد از ذوب آهن کاری برای متوقف کردن وی و جلوگیری از الحاق او به جمع قرمز‌های تهرانی بر‌نمی‌آید و به این ترتیب به سوژه داغ مطبوعات تبدیل شد و در حالی که مدیرعامل ذوب‌آهن طبق روال رایج یکی دو سال اخیر می‌کوشید به همگان تفهیم کند که تمامی نقل ‌و انتقال‌های اخیر شکاری غیر قانونی بوده و او هنوز با ذوبی‌ها طرف معامله و عضوی از آنها است، راهش را کج کرد و به تبریز رفت و پیراهن تراکتور را به تن کرد و کاری را انجام داد که حتی قاسم دهنوی بازیکن ملی‌پوش سابق مس کرمان در دوران اوج پیچاندن‌هایش و قال گذاشتن این و آن به انجامش همت نگماشته و این همه کارآیی در این زمینه را بروز نداده بود.

مصادیق پیچاندن‌هایی که شرح و چگونگی آنها را آوردیم به همین دو نفر ختم نمی‌شود و تعداد اینگونه آدم‌ها در فوتبال ما به سبب حاشیه‌دار شدن فزاینده این ورزش و ظهور هرچه بیشتر ابن‌الوقت‌ها و فرصت‌طلب‌ها به‌طرز چشمگیری افزایش یافته و تعداد «بازیکنان دو تیمه» در ایام پیش فصل هیچ‌گاه کم نبوده و برخی مثل دهنوی و شکاری به سرکار گذاشتن سه تیم هم نایل شده‌اند و داریم سلاطینی را هم که طی یک فصل با گربه‌رقصانی‌های خود چهار پنج تیم را به‌دنبال خود کشانده و با دو تیم قرارداد داخلی بسته و با تیم سوم به میدان رفته و از هر یک هم مبالغی را به‌عنوان «پیش» گرفته‌اند و مشخص نیست که پس از اتمام مانورهای خود و عضویت قطعی (ولی کوتاه‌مدت) در یک تیم چه میزان از مبالغ دریافت شده را به تیم‌های مغبون پس داده‌اند.

بهره‌ بزرگی که شکاری از اخبار مربوط به الحاقش به پرسپولیس طی هفته‌های اخیر برد، این بود که نرخش را بالا و بالاتر برد و اشتیاق متقاضیان خود را بسیار بیشتر کرد و همین مسأله قطعاً تراکتورسازی را تشویق و وادار کرده است که با پرداخت رقمی بالاتر از آنچه می‌خواست و خود شکاری پیش‌تر در ذهنش پرورانده بود، او را استخدام کند و به این ترتیب شکاری در عین جوانی بازی را برده است که فتح آن فقط در ید قدرت آدم‌های میانسال یا مسنی در حد و حدود دهنوی است. به تخصص رسیدن شکاری بسیار جوان‌تر از او در این زمینه، خبر از شم اقتصادی قوی او می‌دهد و مشخص می‌کند چگونه برخی جوانان فوتبال ما آموخته‌اند از هر عنصر و مسأله و رویدادی بهترین پل‌ها را برای رسیدن به پولی بیشتر بسازند و چطور می‌توان این ‌همه وعده‌های بیهوده داد و این و آن را فریفت و هواداران یک تیم را خوشبین کرد و سپس با یکی از پیچاندن‌های معروف و متداول شده در فوتبال به‌سوی تیم دیگری روان شد و در این راه پول زیادی را به جیب زد. این یک واقعیت تلخ است که فوتبال ما به‌جای تولید هر چه بیشتر فوتبالیست‌های متعهد و اصولی و پایبند به ایده‌های حرفه‌ای و اخلاق‌مداری، آرسن‌لوپن رو می‌کند!
 

۵ ۹  
آی اسپورت
2019-07-10 19:48:00
نظر دهید

۹ نظر
مهدی
چهارشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۸، ۱۹:۵۹
هنوز سوزش تموم نشده ؟!!!
۲
محمد یوسفی
چهارشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۸، ۲۰:۱۰
جوجه را آخر پائیز می شمارند آقای زنوزی با پول های باد آورده داره راه استیل آذین را میره و خدا به شکاری رحم کند اگر حرف های آقای آذری درست باشد
۱
محسن
چهارشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۸، ۲۱:۵۰
نویسنده متن کیه؟آقا خیلی باحال نوشتی.
۱
ساقی بلال شیافی
چهارشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۸، ۲۲:۱۹
پماد لازم ناهارنویس لجن
۲ ۱
شیر بلال سید جلال
پنجشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۸، ۱۲:۲۶
تقدیم به اهالی محترم خانواده تون:))))
۱
حبیب
چهارشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۸، ۲۳:۲۸
ذکر این مطالب ناشی از عمق سوزش نویسنده لنگی هست که از های جک شدن شکاری مات و مبهوت شده . وقتی که پرسپولیس با یک تهدید بچه گانه آذری دغل باز فوری جا میزنه و شکاری هم تیم شهرش را انتخاب میکنه کجای این کار پیچاندن محسوب میشه و شکاری تقصیری نداره . کسی که بعنوان نویسنده در این رسانه مشغول بکاره عجیبه که از ریز اتفاقات افتاده در این مورد به اندازه ما مردم عادی که اخبار را از همچین سایتهایی دنبال می کنیم خبردار نبوده و بروز نیست.
۲ ۱
در جواب حبیب
پنجشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۸، ۱۲:۲۷
سالهاست لنگاتون رو شونه ماست:)))
۲
سیامک
پنجشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۸، ۰۰:۱۶
بازیکن تو دوراهی چوس پولیس و تراختور ، تراختور رو انتخاب کنه میشه حرکت رقت بار ، همین دهنوی تو تراختور به اوج رسیده بود که چوس پولیس و زردک هواییش کردند . رشید یک ، رضا دو منتظر سومیش باشید چوس پولیسیای احمق
۲ ۱
پدر سیامک
پنجشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۸، ۱۲:۲۷
پسرم نیا خونه توشه:))))
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر